Rosja – Cerkiewnych ludzi jedynie 2%

Życie jest takie jakimi i my jesteśmy…W Rosji jest jedynie 2% cerkiewnych ludzi bo ogromna większość Rosjan nie planuje przestrzegania postu i zmiany sposobu odżywiania się.

a6

Trzy czwarte Rosjan (73%) ma zamiar kontynuować swój normalny sposób odżywiania się podczas Wielkiego Postu, który dla prawosławnych wierzących rozpoczął się w poniedziałek (27.02).

Częściowy post (na przykład rezygnacja z mięsa i alkoholu) planuje 18% respondentów a 4% zamierza pościć podczas ostatniego, najbardziej rygorystycznego tygodnia postu. Pełnego postu w ciągu wszystkich tygodni zamierza przestrzegać 2% Rosjan (!!!).

Ogólnie rzecz biorąc to podczas postu na ograniczenie spożycia napojów alkoholowych gotowych jest 30% Rosjan, życia seksualnego – 15%, zmniejszenia korzystania z mediów informacyjnych, z rozrywki – 19%, takie wyniki ujawnił sondaż przeprowadzony w dniach 17 – 20 lutego wśród 1600 respondentów w 137 miejscowościach Rosji.

W poniedziałek 27 lutego dla wyznawców prawosławia rozpoczął się Wielki Post. Będzie on trwał przez siedem tygodni i zakończy się wraz z rozpoczęciem Paschy (Wielkanocy), która w tym roku u chrześcijan wszystkich konfesji przypada na 16 kwietnia.

 

Za: http://3rm.info/main/66461-kakie-my-takaya-i-zhizn-v-rossii-2-cerkovnyh-lyudey-bolshinstvo-rossiyan-ne-planiruyut-soblyudat-post-i-menyat-rezhim-pitaniya.html

Data publikacji: 28.02.2017

Nadesłał Borys

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *