Strona główna > Bez kategorii > Rondo NSZ w Łukowie (część II)

Rondo NSZ w Łukowie (część II)

7 czerwca b.r. na łamach StopSyjonizmowi ukazał się PRZEDRUK artykułu zamieszczonego na stronie http://www.autonom.pl Pierwotnie tekst ukazał się w „Naszym Dzienniku”.

Informowano w nim o przebiegu głosowania nad uchwałą w sprawie uhonorowania żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych poprzez nadanie jednemu z rond w mieście ich nazwy. Treść artykułu nie pochodziła z naszych źródeł, lecz prezentowała materiał obcy. Artykuł wywołał sporo polemik, patrz http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/06/07/pis-i-po-w-lukowie-razem-przeciwko-honorowaniu-zolnierzy-nsz/#comment-19207 a zamieszczone komentarze zarzucały kłamstwo zawarte w treści artykułu. 

Przede wszystkim, dziękujemy wszystkim, którzy informowali nas w tej sprawie i włączyli się w walkę o sprawiedliwość historyczną i dobre imię Polskich bohaterów. Niniejszym, z prawdziwą satysfakcją zamieszczamy informację pochodzącą od inicjatora tej uchwały, Pana Kamila Suleja:

„Burmistrz Miasta Łuków Dariusz Szustek zorganizował spotkanie otwarte poświęcone działalności Narodowych Sił Zbrojnych, do udziału w którym zaprosił: prof. Jana Żaryna, dr Mariusza Bechtę oraz Pana Leszka Żebrowskiego. Naukowcy 21 czerwca w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Łukowie wygłosili referaty, w których obalili wszelkie zarzuty wystosowane wobec formacji NSZ. Niestety radni, którzy sprzeciwiali się nadaniu nazwy rondu im. NSZ nie dotarli na spotkanie. Sesja naukowa zorganizowana przez Burmistrz Szustka przekonała miejskich radnych o niezłomnej postawie żołnierzy NSZ.

Zgodnie z obietnicą Burmistrza projekt uchwały powrócił na Sesję Rady Miasta, która odbyła się 27 czerwca br. Nie zabrakło głosów krytyki ze strony protestujących radnych. Radni przystąpili do głosowania. Wniosek nadanie nazwy rondu im. Narodowych Sił Zbrojnych w Łukowie poparło 12 radnych, 4 się wstrzymało, a 5 było przeciw.

Nie ulega wątpliwości, że wizyta wybitnych badaczy po raz kolejny przyczyniła się do obalenia kłamstw dot. Narodowych Sił Zbrojnych”.

 

Na marginesie prosimy o upublicznienie nazwisk tej piątki radnych, którzy głosowali przeciw.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.