Strona główna > Bez kategorii > Ron Paul, masoneria i parytet złota

Ron Paul, masoneria i parytet złota

Źródło polskie: http://radtrap.wordpress.com/2012/05/12/ron-paul-masoneria-i-parytet-zlota/

Glenn (Henrymakow.com), tłumaczenie Radtrap

Członkowie rodziny Rona Paula należą do masonerii i Zakonu Wschodniej Gwiazdy – tak twierdzi Penny Freeman, jego dyrektor kampanii w czasie wyborów do kongresu oraz koordynator wolontariuszy Paula przez 10 lat (mąż Penny Freeman, dr. Gerald Freeman wywodzi się z tych Freemanów – jednej z rodzin Illuminati).

Garść ciekawych informacji o Ronie Paulu:

20 kwietnia 2008:

Liberty Oak Ranch

Przestań używać Rona Paula jako usprawiedliwienia dla swoich fanatycznych wierzeń. Najwyraźniej nie masz zielonego pojęcia zarówno o nim jak i o jego ideałach. Nie wiesz też nic o masonerii i organizacjach Wschodniej Gwiazdy.

 1. Ojciec Rona Paula był masonem a sam dr. Paul powtarzał wiele razy że ma szacunek dla tej organizacji i był gościem wielu otwartych spotkań [masonerii] w swoim regionie. Wiem bo układałam mu harmonogram przez 10 lat.

2. Jego żona Carol należy do Zakonu Velasco z Wschodniej Gwiazdy, posiada też członkostwo w loży w Freeport.

3. Ich córki, Lori i Joy, były Tęczowymi dziewczynami (Rainbow girls) – to kolejna organizacja związana z masonerią.

http://watch.pair.com/synarchy-6.html

http://www.dailypaul.com/46310/freemasonry-is-evil

Alex Jones ujawnił treść dokumentu “The New Pearl Harbor”(Nowe Pearl Harbor) pochodzącego z Project for the New American Century (PNAC – Projekt Nowego Amerykańskiego Wieku) będącego częścią agendy ustanowienia Nowego Porządku Świata. Alex nie wspomniał jednak o innym dokumencie PNAC, autorstwa członka zarządu PNAC  Lewisa Lehrmana,zatytułowanym “Pieniądze i nadchodzący Ład Światowy: Stworzenie Międzynarodowego Ładu Monetarnego“. Dokument ten widnieje na stronie internetowej “Gold Standard Now” (Czas na Parytet Złota) będącej projektem Instytutu Lehrmana. Już sam tytuł mówi wiele – dokument potwierdza że PNAC chce ustanowienia Nowego Porządku Świata opartego na parytecie złota. Według Lewisa Lehrmana parytet złota Nowego Porządku Świata wejdzie w życie w ciągu pięciu lat.

Lewis Lehrman pomagał Ronowi Paulowi w napisaniu The Case for Gold (Kwestia Złota). Alex Jones jest wielkim promotorem Rona Paula i powrotu do parytetu złota. Alex Jones i Ron Paul sporo inwestują w złoto, a producent programu Jonesa jest nawet handlarzem złota. Alex Jones sporo wie o ostatniej rozgrywce NWO i globalnym zniewoleniu. Tego co Alex ci nie mówi to fakt że parytet złota jest częścią NWO, zniewolenia i że Jones i Paul dużo w niego inwestują. Ponieważ aktywnie promują ten parytet, nie inwestują w złoto ponieważ boją się parytetu Nowego Ładu. Oni zwyczajnie wspierają tą agendę.

Ron Paul publicznie wspierał ideę globalizacji i jednej światowej waluty – złota.

“Nie ma się czego obawiać ze strony globalizmu, wolnego rynku i jednej światowej waluty…”

http://libertyrevival.wordpress.com/2012/02/28/pnac-infowars-com-and-ron-paul-partner-for-a-new-pearl-harbor/

(Ed Griffin jest najwyraźniej częścią tej agendy, włącznie z Ronem Paulem i Peterem Schiffem – nie potrafię jednak znaleźć żadnych związków Schiffa z Illuminati):

Fred Koch założył John Birch Society w roku 1958. Uczył się w nim Ed Griffin. Napisał on później słynną książkę: “Stwór z Wyspy Jekkyla”. To był odgrzewany kotlet w postaci nowej wersji genialnej książki Eustacego Mullinsa “Sekrety Rezerwy Federalnej” z jednym jedynym wyjątkiem: pomijała całkowicie analizę parytetu złota przeprowadzoną przez Mullinsa, który stwierdził że jest on kolejną operacją bankowców, oraz historię o tym że brytyjskie żądania płacenia podatków w złocie były przyczyna Wojny o Niepodległość USA. Zamiast tego Griffin nawołuje do przywrócenia parytetu złota. To jest kluczowy punkt w historii przejęcia “ruchu prawdy” (truth movement) przez austriackich ekonomistów.

JAK ELITY FINANSOWE TWORZYŁY LIBERTARIANIZM I AUSTRIACKĄ EKONOMIĘ:

http://realcurrencies.wordpress.com/2012/02/17/how-the-money-power-created-libertarianism-and-austrian-economics/

——-——————————————————————————————————–
Komentarz od JB (na henrymakow.com):

Od wielu lat pytam o to fanów Rona Paula – i wiecznie trafiam jak grochem w ścianę… “W jaki sposób parytet złota ma pomóc ludziom, skoro to elity posiadają większość złota?”

Parytet złota pozwoliłby elicie być jedyną grupą posiadającą znaczące ilości “prawdziwych pieniędzy”. To tak jakbyś oddał im świat na tacy. To mogłoby wyjaśniać dlaczego Ron Paul ciągle żyje.

Jeśli Paul jest wrogiem elit, to nie byłby tak usilnie promowany przez media. Ja wiem, popularne jest mówienie o tym że media go pomijają. Ale wynika to z braku zdolności postrzegania rzeczy z szerszej perspektywy.

Zabawa polega na tym: używają “ważniaków” w mediach do atakowania Paula, jednocześnie używając tych “fajnych” do jego promowania. Goście pokroju Jona Stewarta, Jaya Leno, Billa Mahera itd. naprawdę dobrze wypromowali Paula. Media wiedzą jak opinia publiczna postrzega ich graczy. Wiedzą że ludzie którzy mogliby identyfikować się z Ronem Paulem będą reagować alergicznie na medialnych “ważniaków” – w końcu “ważniacy” są tylko dla bezrozumnych owiec przed telewizorami. Wiedzą też że gdy “ważniacy” będą atakować Paula pobudzi to do agresji zwolenników Rona Paula, którzy utwierdzają się w przekonaniu że Paul musi być po ich stronie skoro establishment tak go nie lubi. Śmieszne to i tragiczne zarazem.

To mnie zwyczajnie przytłacza, gdy widzę tych wszystkich ludzi twierdzących że się “przebudzili”, gardzących w rozmowie zwykłymi owcami – tak naprawdę nie tylko się nie przebudzili, nie tylko stali się użytecznymi narzędziami ale wręcz aktywnie pomagają wcielać w życie prawdziwą agendę elit.

Większości zwolenników Rona Paula nie sposób przekonać. Stał się dla nich religią. Zawsze rządziły nami emocję i dalej tak jest. Jesteśmy niewolnikami swoich emocji. Elity rzeczywiście są ekspertami w ludzkiej psychologii i dlatego zdołały przechytrzyć “przebudzonych”.

_________________________________________________________________________________________

Komentarz Krzysztofa, analityka finansowego:

Wnioski: oparcie systemu finansowego na czymkolwiek, czego zasoby byłyby ograniczone, jest BŁĘDEM. Pieniądz powinien służyć przede wszystkim funkcji rozliczeniowej, a tezauryzacja powinna odbywać się w rzeczywistych dobrach. Inaczej prowadzi o to do poważnych wypaczeń, m.in.:

1. Tworzenia się fikcyjnego majątku i spekulacji, oderwania wartości rzeczywistej od księgowej – wystarczy trochę migracji kapitału, wycofania jego z obiegu przez tych, którzy zamiast wydawać odkładają, “spowolnienia obiegu pieniądza” i wszystko się wali – chyba, że możesz elastycznie zwiększać i zmniejszać podaż pieniądza (co nie jest możliwe w sytuacji oparcia pieniądza na ograniczonych zasobach o z góry określonej ilości, patrz p. 2)

2. Potężne kryzysy gospodarcze, na przemian inflacja i deflacja związana z:

a) ruchami pieniądza nie mającymi pokrycia w transakcjach gospodarczych (do obsługi transakcji potrzebny jest pieniądz, na danym obszarze może raz być więcej transakcji i mniej pieniądza, a raz odwrotnie, w sposób oczywisty przekłada się to na ceny – tak jak kryzys gospodarczy w Hiszpanii w czasach rabowania złota z Ameryki Południowej – nagle wszystko stało się drogie, bo ludzie mieli dużo złota)

b) wzrostem aktywności gospodarczej, która nie może zostać obsłużona przez zbyt mała masę pieniądza – bez możliwości regulacji podaży pieniądza tamowane, lub PERFEKCYJNIE KONTROLOWANE PRZEZ POSIADAJĄCYCH PIENIĄDZ jest życie gospodarcze.

3. Właśnie, tworzy się kasta ludzi posiadających złoto, którzy mają fizyczny pieniądz (i go kontrolują), podobnie jak obecnie właściciele prywatnych banków centralnych. Różnica względem obecnego, również wypaczonego systemu jest taka, że obecnie może się jeszcze zdarzyć kolejny Kennedy, który wypuści własną walutę, oczywiście nie zabezpieczoną złotem, a opartą na zaufaniu do rządu i państwa (jak obecnie) – a jeśli będzie geniuszem lub będzie miał silną opiekę Boża, to dodatkowo zrobi to bez odsetek na poziomie banku centralnego. Po wprowadzeniu systemu walut mającego pokrycie w złocie opcja wypuszczenia własnej waluty po ewent. zmianie rządów odpada, byłby to doskonały system kontroli ze strony posiadaczy złota bez względu na to, kto jest wybierany na rządzących. O ile jeszcze będą oni wtedy wybierani…

Budowanie na tym światowej gospodarki, to jest to równie chory pomysł, jak prywatne banki centralne (szczegółowo opisane jest to m.in. w filmie Money Masters, poza końcową konluzją zgadzam się z wywodami twórcy filmu – choć sam film jest dość trudny w odbiorze nawet dla finansistów).

Zobacz także:

Libertarian Revolution

How the Illuminati spawn Libertarians

Uważaj na złoto

Ron Paul masonem? (ang)

[youtube=http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=_x6inINzThw]

Texe Marrs o Ronie Paulu:

[youtube=http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=jeFFTdvHSM4]

Ron Paul: “Nie ma powodu by obawiać się waluty światowej”

[youtube=http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=2dH3_Lcfeac]

_____________________________________________________________________________________

Protokół V:

§ 5. Złoto silnikiem mechanizmów państwowych

Wszystkie koła mechanizmów państwowych poruszają się dzięki działaniu silnika, pozostającego w rękach naszych. Silnik ten – to złoto. Wymyślona przez mędrców naszych nauka ekonomii politycznej od dawna już wskazuje na królewską potęgę kapitału.

Protokół XX:

§ 10. Waluta złota

Wiecie o tym, że waluta złota była zgubą dla państw, które ją wprowadziły, bowiem nie mogła zaspokoić popytu na pieniądze, tym więcej, że wycofaliśmy, o ile było to możliwe, złoto z obiegu.

Protokół XXI:

§ 1. Tajemnica przyszłości

We wszystkim, o czym wam dotychczas mówiłem, starałem się szczegółowo zarysować przed wami tajemnicę faktów obecnych i minionych, doniosłych zdarzeń w niedalekiej już przyszłości oraz tajniki zasad nowych stosunków z gojami i operacji finansowych. Na ten temat muszę jeszcze wiele dorzucić.
W naszych rękach powstanie największa siła współczesna – złoto: w ciągu dwóch dni możemy z kas naszych wydostać dowolną ilość złota.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.