Strona główna > Bez kategorii > Rolnicy w Kietrzu protestują

Rolnicy w Kietrzu protestują

Od grudnia zeszłego roku dobiegają nas informacje o protestach rolników w Szczecinie, którzy nie chcą, aby grunty rolne zostały wyprzedawane „słupom”, czyli osobom podstawionym przez spółki z kapitałem zagranicznym. Mainstreamowe media niestety zbyt dużo nie mówią o tej sprawie. Generalnie jest to jedna z najważniejszych informacji ostatniego czasu, tym bardziej, że protest trwa długo i rośnie w siłę. Jednym z najważniejszych haseł protestujących rolników to „Polska ziemia w polskie ręce”.

Swój oddźwięk w tej samej sprawie ma także nasze województwo – dokładniej rzecz ujmując Kietrz. Jutro 22.02.2013 o godzinie 13.00 odbędzie się protest, w ramach którego rolnicy przejadą ciągnikami z Nowej Cerekwi do Kietrza.

Protest, który rolnicy zaplanowali na 15.02.2013 niestety się nie odbył. Urząd Miasta w Kietrzu nie wyraził wówczas na to zgody, tłumacząc się faktem zbyt późnego złożenia pisma informującego o proteście. Ustawowo należy składać zawiadomienie 3 dni przed planowaną manifestacją.

Tomasz Ognisty, organizator protestu mówi, iż protest w gminie Kietrz ma na celu pokazanie naszym władzom, że walczymy o ziemie, która ma zostać przekazana przez agencje. Rolnicy chcą, aby ziemia nie trafiała do wielkich gospodarstw o powierzchni kilku tysięcy hektarów, tylko do rolników indywidualnych. Tomasz Ognisty dodaje „w ciągu ostatnich 3 lat sprzedano nam już drugą Rolniczą Spółdzielnię Produkcyjną”.

Dzielni rolnicy z gminy Kietrz złożyli na ręce wicewojewody opolskiego list otwarty do ministra rolnictwa:

protestrolnikow.pl/wazne-18-02-13-r-list-otwarty-komitetu-protestacyjnego-rolnikow-indywidualnych-wojewodztwa-opolskiego-do-ministra-rolnictwa

Dzielnym rolnikom patriotom należy kibicować i trzymać kciuki, aby ich walka w słusznej oraz suwerennej dla Polski sprawie przyniosła sukces. Mówiąc o kibicowaniu dodać należy, że 29.01.2013 oraz 7.02.2013 w Wielkiej Brytanii grupa Polaków solidaryzowała się z polskimi rolnikami

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=NMPjkt3KdqE]

Zdaniem Sir Juliana Rose dyrektora ICPPC (Międzynarodowej Koalicji Dla Ochrony Polskiej Wsi) ambasador RP w Wielkiej Brytanii Witold Sobków ma obowiązek zaangażować się sprawę wykupu polskiej ziemi, gdyż prawdopodobne jest, że w tym procederze uczestniczą także brytyjskie korporacje.

Ciekaw jestem czy rolnicy z różnych zakątków kraju opanują wkrótce Warszawę – to stanowiłoby mocny i najbardziej wyrazisty sygnał dla PZPO oraz całego społeczeństwa.

Działacze PSLu z naszego województwa powinni być jutro w pierwszym szeregu broniących naszych ziem. Czy tak będzie?

Źródło: ngopole.pl/2013/02/21/rolnicy-w-kietrzu-protestuja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.