Strona główna > Polska > Rola państwa wobec oczekiwań społecznych

Rola państwa wobec oczekiwań społecznych

Określając rolę i znaczenie państwa w rozwoju społeczno-ekonomiczno-kulturowym oraz cywilizacyjnym kraju.

Państwo ten czyn dziejowy narodu powinno badać na tle historycznego rozwoju i podstawie wyników tych badań należy planować dalszy ciąg rozwoju Państwa.

Brutalne strony życia w walce o byt dostarczają materiał do rozwoju społecznego, który o tyle może rozwijać się w kulturze, o ile myśl ludzka zapragnie dane przez przyrodę prymitywne stosunki regulować celowo (w granicach możliwości) o ile objawią się w społeczeństwie jakieś dążenia.

Z socjologicznych badań rozwoju myślowego społeczeństwa wynika, że tylko około 10% osób wyprzedza średni rozwój badanego społeczeństwa.

Pozostała część 70% średniego poziomu z 70% ok 25% skierować do pracy w administracji państwowej, a pozostałą część skierować do realizacji programu ekonomiczno-społecznego rozwoju państwa i narodu Polskiego.

Powyższe rozumowanie skłania nas do podejmowania takich decyzji w której o kierowaniu Państwem decyduje społeczeństwo, akceptuje planowany rozwój gospodarczo i społeczny.

Ponieważ Państwo posiada wszystkie atuty i możliwości tworzenia takich wartości i wizji społecznego rozwoju kraju, które mogą przyspieszać, a nawet opóźniać jego rozwój, to dla tych względów społeczeństwo musi stale uczestniczyć w realizacji przyszłego działania wraz z doskonaleniem swojego poziomu myślenia.

Ponieważ żyjemy w dobie bardzo ostrej walki między cywilizacjami w której prym wiodą żydzi i oni narzucają swoją wolę nie zawsze zgodną z potrzebami i rozwojem pozostałych społeczeństw.

Dlatego zmuszeni jesteśmy przyspieszyć swój poziom myślenia dotyczącego przeciw wstawienia się niebezpieczeństwu naszego Państwa i Narodu Polskiego, spowodowanego agresywną postawą światowego syjonizmu likwidującego nasz naród. I wyjściu spod obecnej okupacji.

Czego więc nasze społeczeństwo oczekuje od państwa.

Biorąc pod uwagę warunki w jakich przyszło nam żyć społeczeństwo oczekuje i pragnie, budować takie Państwo w którym każdy z nas uzyska szanse zdobycia tego co jest nieodzowne do życia osoby ludzkiej i rodziny, ale o spełnieniu przez rząd społecznych oczekiwań musi zadecydować społeczeństwo Narodu Polskiego. Tylko ono posiada w swoim ręku argumenty do realizacji swoich życzeń.

Społeczeństwo polskie może zrealizować swoje życzenia i nie tylko ale musi się ze sobą porozumieć. Musi się zorganizować i musi powołać swoją własną organizację do dalszego kierowania całym Narodem i Państwem Polskim.

Innej możliwości nie widzę, ponieważ w naszym kraju nie żyje się łatwo i nie przekonują nas perspektywy przyszłego jutra roztaczane przez różnych polityków, często pochodzenia żydowskiego, które nigdy się nie zrealizują.

Warunki w jakich przyszło nam żyć zmuszają nas do szukania możliwości tworzenia takich wartości i wizji społeczno ekonomicznej, aby każdy z nas i przyszłe pokolenia czuły się bezpiecznie w Polsce.

Oceniając czas przeszły, obecny oraz perspektywy na przyszłość, które nie dają gwarancji naszych oczekiwań musimy się podjąć dzieła organizacji Narodu Polskiego.

Rodacy!

Jeżeli w was bije jeszcze Polskie serce i nieskażone przeszłością wstępujcie do organizacji Narodu Polskiego.

Nie będziecie tego kroku żałować.

Pamiętacie!

Naszym obowiązkiem jest ratowanie Ojczyzny

Inaczej wszyscy zginiemy.

ppłk pil. mgr Jan Morek

P.S. Zobacz także: Warunki Odrodzenia Narodu Polskiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *