Strona główna > Polska > Rodzice polskiego dziecka trafili do sądu opiekuńczego – syn upomniał Ukraińca chwalącego Banderę…

Rodzice polskiego dziecka trafili do sądu opiekuńczego – syn upomniał Ukraińca chwalącego Banderę…

Prawniczka Instytutu Ordo Juris twierdzi, że musi bronić w sądzie opiekuńczym rodziców ucznia, który zwrócił uwagę ukraińskiemu koledze, że nie powinien wychwalać Stepana Bandery.

O mającej posmak skandalu sprawie napisała na Twitterze Magdalena Majkowska, pracująca jako prawniczka w Centrum Interwencji Procesowej Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Juris. Sprawa rodziców polskiego ucznia ma według niej tło narodowościowe, związane z zachowaniem dziecka ukraińskich imigrantów, który przenosi do polskiej szkoły podglądy, które upowszechniły się na Ukrainie.

Gdy jeden z użytkowników Twittera wyraził wątpliwości co do wpisu Majkowskiej ta podkreśliła w kolejnym wpisie: „Sama bym nie uwierzyła, gdyby nie to, że byłam dzisiaj na I rozprawie przed SR w Toruniu reprezentując rodziców polskiego chłopca. Toczy się wobec nich postępowanie o ograniczenie władzy rodzicielskiej nad synem na skutek zawiadomienia szkoły”.

Według informacji uzyskanej przez nasz portal od osoby dobrze poinformowanej o sprawie, bo mającej kontakt z rodzicami, zawiadomienie do sądu opiekuńczego złożył pracownik Szkoły Podstawowej nr 10 w Toruniu, a polski uczeń, który zwrócił Ukraińcowi uwagę, że nie powinien wychwalać Stepana Bandery, ma 10 lat. W poniedziałek odbyło się pierwsze posiedzenie sądu opiekuńczego w sprawie jego rodziców. Następne jest przewidziane na 9 października.

Stepan Bandera był ideologiem i przywódcą Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, ruchu terrorystycznego i dywersyjnego, który prowadził działania przeciw Polakom i II Rzeczpospolitej. OUN założyła tak zwaną Ukraińską Powstańczą Armię, która w ramach ludobójczej akcji wymordowała co najmniej 100 tys. polskich cywilów na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.

W wyniku bardzo liberalnej polityki imigracyjnej rządu PiS w Polsce przebywało w marcu bieżącego roku co najmniej 1,3 mln imigrantów z Ukrainy.

Czytaj także: Na progu imigracyjnej katastrofy. Skończymy jak Niemcy, Francuzi i Brytyjczycy

twitter.com/kresy.pl

Za: https://kresy.pl/wydarzenia/polska/rodzice-polskiego-dziecka-trafili-do-sadu-opiekunczego-syn-upomnial-ukrainca-chwalacego-bandere/

15.07.2019

3 thoughts on “Rodzice polskiego dziecka trafili do sądu opiekuńczego – syn upomniał Ukraińca chwalącego Banderę…

 1. .
  „Magdalena Majkowska @MagdaMajkowska
  Uczeń na przerwie, zwrócił uwagę koledze narodowości ukraińskiej, który wychwalał S. Banderę, że w Polsce uważany jest on za bandytę. Szkoła zgłosiła sprawę do sądu opiekuńczego w Toruniu, stawiając polskiemu uczniowi zarzut nacjonalizmu.
  Więcej info wkrótce na @OrdoIuris.
  07:06 – 15 lip 2019 twitter.com/MagdaMajkowska/status/1150768621934829568
  .
  [WYBRANE KOMENTARZE:]
  .
  Andrzej Śledź @SledziuStream
  To chyba fejk, prawda?
  .
  Magdalena Majkowska @MagdaMajkowska
  Przykro mi, ale nie. Sama bym nie uwierzyła, gdyby nie to, że byłam dzisiaj na I rozprawie przed SR w Toruniu reprezentując rodziców polskiego chłopca. Toczy się wobec nich postępowanie o ograniczenie władzy rodzicielskiej nad synem na skutek zawiadomienia szkoły.
  .
  Albert Rychard @Albert301271
  Jaka to szkoła? Konkretnie… ktoś z imienia i nazwiska jest za tę sprawę odpowiedzialny.
  .
  monte_christo @montech88865663
  Polskie szkoły, niestety, są pełne niespełnionych magistrów – zacietrzewionych ideologów gazetowyborczyzmu. Trzeba ich wpływy wykorzeniać zdecydowanie i bezwzględnie.
  .
  Kot Mruk‏ @KotMruk
  2/3 nauczycieli to, niestety, lewactwo mniejsze lub większe.
  .
  Karolina @Karola_wamehlo
  To oni są tu gośćmi i mają się dostosować! A jak nie, to wypierd*lać z Polski. Nie ma i nie będzie zgody na banderę i jego fanów (psychopatów). Bandera w Polsce jest śmieciem, mordercą i bandytą.
  .
  Podatnik Bez Wyboru @BezWyboru
  Zarzut nacjonalizmu? Nacjonalizm jest karalny? Jeśli ktoś tu jest nacjonalistą, to Ukrainiec, a wręcz neonazistą, gdyż Bandera był kolaborantem III Rzeszy i jest odpowiedzialny za zbrodnie ludobójstwa. Kabaret! Mam nadzieję, że szkoła za to odpowie.
  .
  Isabella Radziwiłł @MATYLDA__
  Dlaczego nie zwolnią dyrektora szkoły? Jak taki ktoś może odpowiadać za powierzone jego opiece dzieci? SKANDAL!
  .
  Robert Szmigielski @RobertSzmigiel2
  Jaka to szkoła? Może czas zacząć tam dzwonić i pytać o logikę decyzji?
  .
  Jacek W. Bartyzel @bartyzel
  Że proces o to jest idiotyczny, to jedno – tu raczej ryzyka nie ma. Natomiast sam fakt procesu może być elementem zastraszania innych rodziców, którzy będą teraz myśleć, czy wolno im wychowywać dzieci, czy lepiej się nie wychylać. Mam nadzieję, że dyrekcja szkoły poniesie konsekwencje.
  .
  PPJ @pawel_88
  Jeśli prawdą jest zgłoszenie za to ucznia, to dyrekcja powinna być zdymisjonowana za kompromitujący brak wiedzy.
  .
  qartz991 @qartz991
  Prezydent Torunia rodem z PZPR, razem z ZNP włączył się w totalną kampanię #POrozwalajmy
  .
  Marcin W @MarcinWWroclaw
  A ukraiński „kolega” za wychwalanie faszysty? Powinien dostać natychmiastowy nakaz opuszczenia PL bez prawa do powrotu. Nie lubię nadużywać mocnych sformułowań, ale to prawdziwy skandal. Czy udzielą Państwo pomocy prawnej uczniowi, który słusznie stanął w obronie prawdy historycznej?
  .
  Marek Wróbel @MarekWX
  Ten, co zgłosił sprawę do sądu (podejrzewam, że dyrektor) powinien być oskarżony o promowanie faszyzmu.
  .
  Marek Machowski @MarekMachowskiT
  Kto prowadzi taką szkołę. Ależ porażka dla Polski. Szkoła pozywa ucznia za prawdę? Ta szkoła traktuje swoich uczniów jak śmieci nie mające prawa myśleć. Skandal. Szkoła występuje w obronie ludobójców? Broni politykę morderców?
  .
  Facecjonista @Facecjonista
  Polski uczeń powinien dostać pochwałę od dyrekcji. W polskiej szkole nie ma miejsca na ludobójców i niemieckich kolaborantów.
  .
  Boreyko @_Boreyko_
  Mam nadzieję, że po wygraniu sprawy w SR, skierujecie sprawę do sądu cywilnego o odszkodowanie dla tej rodziny od miasta Torunia i osobiście dyrektora szkoły.
  .
  ManitouStultus @ManitouStultus
  Polskie szkoły mają problem. Rodzice powinni zaskarzyć szkołę, taka sprawa nie powinna być oddana do sądu!
  Nauczyciele dzisiaj często wykorzystują sądy, kiedy rodzice się stawiają, stają w obronie własnych dzieci. To jest nadużycie prawa, żeby pozbyć się problemu!
  .
  Sebastian Ukleja @doktor_Pajhivo
  Nie szkoły są problemem, tylko banda gamoni, zwanych nauczycielami.
  .
  ManitouStultus‏ @ManitouStultus
  Nauczyciel nic nie zdziała, jesli nie ma wsparcia ze strony dyrektora I szkolnego pedagoga.
  W szkołach rodzice są zastraszani przez tych [—–].
  I kto ich kontroluje? Kto sprawdza, że nie nadużywają władzy?
  Rodzice są zostawieni na łaskę tych [—–]!
  .
  Paul Szymanski @PawelHubal
  Moja matka ustawiała tych [—–] do pionu za komuny i byli grzeczni jak trusie.
  .
  ManitouStultus @ManitouStultus
  Za komuny był bat.
  Dzisiaj ludzie się nie liczą.
  .
  Homo Polonicus @Observanto_PL
  Ja również mam dzieci, chcę wiedzieć, gdzie rządzi antypolskie lewactwo lub takowe ma myślenie. Poprawność polityczna, jasna cholera, co to upokarza Polaka, który sprzeciwia się gloryfikacji banderyzmu…!
  .
  Michał Janik @michaljanjanik1
  Taki jest poziom kadry pedagogicznej i dyrektorskiej.
  .
  Ryszard Wasilewski.Antykomunista. @RyszardWasilew1
  Lobby proukraińskie buduje banderopolin. Gosiewska opiekunka Luby marszałkiem. Co tu jeszcze nie rozumiesz! Słuszną drogę ma nasza władza. Wszystkich sk… nie wsadzicie.
  .
  Damian Sitek @SitdamDamian
  No to zbliżają się czasy, że za nie zdjęcie czapki przed Ukraińcem będą sądy grozić.
  .
  Alaalabama @Alaalabama1
  Zamiast wydalić ukraińskiego kurdupla ze szkoły, chwalącego Banderę-zbrodniarza, szkoła się czepia polskiego dziecka? OHYDA! Toż to szkoła nie polska, a ukraińska.
  .
  Marcin L @ccinekk
  Jaka to szkoła? Można prosić informację?
  .
  Radosław eF @rados_ef
  Sąd powinien się zająć rodzicami banderowca i rozważyć wydalenie całej trójki w trybie natychmiastowym … gdzie my żyjemy…
  .
  Mag @czarymarybum777
  Zgodnie z obietnicą, doganiamy Francję, Niemcy, UK i resztę państw tzw. „demokracji” i „różnorodności”. Niedługo rodzice takich dzieci będą pod lupą służb bezpieczeństwa za „ksenofobię”, „rasizm”, różnego rodzaju inne, coraz to nowsze „fobie”, takie jak islamofobia, afrofobia.
  .
  Mariusz @podsiebie
  To jest to samo „kastrowanie obywateli na żywca”, co mamy u rozwiniętych sąsiadów, że już nic nie możesz powiedzieć w swoim własnym domu, a gość ci sra na głowę.
  .
  Grzegorz @Apacz10
  Niesamowity SKANDAL! Nie mieści mi się to w głowie, trudno uwierzyć, że to dzieje się w Polsce. Dyrektor szkoły natychmiast powinien stracić stanowisko, a sąd sprawę odrzucić. To wygląda jak ponury żart.
  .
  Pako_x3 @pako_x3
  No, trzeba wytrząsnąć ze wszystkich polskich instytucji czerwony motłoch i tyle. Bez wyjątków, bez litości.
  .
  Marek Wierzbowski @Illderan
  A która szkoła konkretnie, jeśli można zapytać? Chciałbym wiedzieć, gdzie nie posyłać dzieci!
  .
  Dawid Zięba @DawidZieba
  Jednego ucznia wyrzucili ze szkoły za stwierdzenie, że są dwie płcie, z argumentacją, że takie są wytyczne i ma się nie odzywać!
  .
  Bogusław @EwaBoguslaw1959
  Każdy obywatel narodowości ukraińskiej, który wychwala S. Banderę na terenie Polski powinien być natychmiast wydalony z Polski, bez prawa wjazdu do Polski. Jestem zbulwersowany zachowaniem szkoły, nie można tolerować wychwalania S. Bandery na terenie Polski.
  .
  kot prezesa @kot_rysiek
  Więcej ich, kurwa, sprowadzić. Jeszcze im szkoły opłacamy, szok!
  .
  Stefan Lewandowski @podgiewontem
  Szkoła aspiruje do roli Urzędu Bezpieczeństwa. Ech, Toruń.
  .
  NION @NION_PL
  Czas najwyższy, aby dzieci imigrantów uczyły się we własnych szkołach i we własnym języku. Język polski jest im do niczego niepotrzebny, bo ich rodzice przyjechali do Polski tylko do pracy i jak zarobią, to mają wracać do kraju pochodzenia.
  .
  Patryk P. @PatrykNxCxRx
  To Szkoła Podstawowa nr 10 w Toruniu.”
  .
  Źródło: twitter.com/MagdaMajkowska/status/1150768621934829568 (15.07.2019).
  .

  1. Dla „GG”

   Dobry pomysł z zamieszczeniem powyższych komentarzy – ciekawa lektura.

   Ja też mam coś w zanadrzu w rewanżu dla Ciebie :

   Komentarz internauty ze strony „Dziennik Gajowego Maruchy” :

   ZŁODZIEJSTWO potężne !!! SKOK Wołomin – musi zostać ujawnione co UKRYWA Kaczyński, Ziobro, Schetyna i gangi PiS-PO ! ! ! said
   2019-07-15 (Poniedziałek) @ 05:51:56
   Rządząca OKRĄGŁOSTOŁOWA tzw. „klasa polityczna” w tzw. III R „polin” od 1989r do DZISIAJ – czyli banda zakamuflowanych ŻYDÓW z polskim obywatelstwem, którzy PRZECHWYCILI władzę w Polsce po 1989r i sparaliżowali bezprawiem cały Kraj w którym zorganizowali instytucje finansową o nazwie:
   SKOK Wołomin
   która ROZDAWAŁA milionowe „kredyty’ ale TYLKO dla WYBRANYCH osób oraz członków ich RODZIN ze „specjalnym” poręczeniem byłych i obecnych członków złodzieji GANGÓW z PiS(Porozumienie Centrum), PO(wcześniej KDL) PSL, SLD, żydoskiej złodziejskiej anty-polskiej Unii Wolności czyli DLA żydów solidaruchów.
   Te ROZDAWANE „kredyty” których NIE należało spłacać czyli z pieniedzy polskiego PODATNIKA za pomoca instytucji finasowej SKOK Wołomin oni sami BRALI dla siebie oraz członków swoich rodzin MILIONOWE „kredyty” na wieczne NIE oddaie, czyli to jest WIELKIE MAGA-ZŁODZIJSTWO, które WSPERALI zmową MILCZENIA wszyscy najważniejsi „działacze polityczni” na czele z tymi MEGA-złodziejami TW bolkiem, Kwasniewskim, żydo-komuchami Leszkiem Millerem, Władzysławem Cimosiewiczem, neo–banderowcami żydami Lechem Kaczynskim, Jarosławem Kaczynskim, tymi bandytami Tuskiem, Komorowskim, Schetyną, mega-złodziejem Januszem Lewandowskim, Pawlakiem, Brudzynskim, Kuchcinskim . . . i całą tą ZGRAJĄ złodzieji PiS-PO-SLD-PSL z piedestałów centralnej „władzy” tego qurestwa złodziejskiego o nazwie III RP ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !
   Dalej bezkarni MEGA-złodzieje gangów PiS-PO-PSL-SLD brutalnie okradają polskiego PODATNIKA – do teraz gangi PiS-PO-PSL-SLD UKRADLI za pomocą spreparowanej przez nich „instytucji finansowej”:

   SKOK Wołomin

   UKRADLI kwotę ponad 10 miliardów złotych o czym OSZUŚCI złodzieje MAFIOZI jak Kaczyński, Duda, Morawiecki, Tusk, Komorowski, Schetyna, Kuchciński, Ziobro, Budka … + 1000-e innych rozwydrzonych MEGA-złodzieji z piedestałów „żydo-warszawki” NIE chcą robić DOCHODZENIA prokuratorskiego w tym ich MEGA-ZŁODZIEJSTWIE !!!

   Źródło – link :

   https://marucha.wordpress.com/2019/07/13/wolne-tematy-35-2019/#comment-843370

   Komentarz nr. 61

   Link do filmiku :

   https://www.youtube.com/watch?v=bYRa1pUAAAY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.