Strona główna > Bez kategorii > Robert Larkowski – POLAK MARNUJE SIĘ NA ZACHODZIE

Robert Larkowski – POLAK MARNUJE SIĘ NA ZACHODZIE

Źródło: http://larkowski.nowyekran.pl/post/89456,polak-marnuje-sie-na-zachodzie

Data publikacji: 9.03.2013

lar1

 

IQ – ZA POLAKAMI???

 

Nareszcie jakieś dobre informacje doszły do nas ze strefy zachodniego dobrobytu, który zaludniamy przeważnie w roli taniej siły roboczej, a nasz kraj ma tam opinię czarnej dziury, która rodzi niezbyt rozgarniętych tubylców.

Oto wyniki badań prof. Richarda Lyna z University of Ulster ujawniły, że przeciętny iloraz inteligencji (IQ) u Polaków wynosi 106 punktów. Jesteśmy w tym rankingu drudzy w Europie po Niemcach i Holendrach, którym ustępujemy ledwie o jeden punkt – można powiedzieć w granicach błędu statystycznego. Za nami są Szwedzi (104), Włosi (102), Austriacy i Szwajcarzy (101), Brytyjczycy i Norwegowie (100), Belgowie, Duńczycy i Finowie (99), Czesi, Hiszpanie i Węgrzy (98). Kompromitująca dziewiętnastą pozycję okupują Francuzi (94), a ranking zamykają Turcy z 90 punktami.
Prof. Lyn twierdzi, iż mieszkańcy Europy Północnej rozwinęli wyższą inteligencję od swych pobratymców z południa, albowiem zmuszeni byli radzić sobie w trudniejszych warunkach klimatyczno-geograficznych i ogólnie bytowych na przełomie swych historycznych dziejów. Są tutaj pewne nieścisłości, np. klasyczni południowcy Włosi z wysokim IO oraz mieszkańcy północy Norwegowie i Finowie niżej notowani od nich pod względem ilorazu inteligencji. Występują też w Europie swoiste narody pośrednie, dla których podział na czysto północne i południowe, wydaje się zbytnim uproszczeniem. Jednak prof. Lyn prowadzi swe badania od 30 lat i z pewnością są one bardzo miarodajne pod względem warsztatu naukowego. Podobno też mężczyźni wykazują większą inteligencję od pań ( w granicach 5 IQ), ale to już podaję na ryzyko samego profesora.


Nareszcie Polacy winni odczuć samozadowolenie i bez kompleksów spoglądać na możniejsze siostry i braci z tego samego kontynentu. Zawsze twierdziłem, że głowy mamy nie od parady, ale szwankują na polskiej ziemi rządy z obcego nadania, takieżsystemy polityczne(szczególnie mieszanka demokracji z anarchią) i smutna chorobazachwytów nad wszystkim, co przychodzi do nas z szeroko rozumianego Zachodu. Jeżeli tego nie zmienimy, próżne są efekty badań najtęższych umysłów, bo niska narodowa samoocena uzna je za domenę przypadku.

ROBERT LARKOWSKI

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.