Strona główna > Rosja > Reżim Putina zbroi się po zęby

Reżim Putina zbroi się po zęby

Źródło: http://www.rusimperia.info/news/id11820.html

Data publikacji: 4.03.2012

Tłum. RX

Po masowych protestach narodowych i przed zbliżającymi się wstrząsami rewolucyjnymi, przestępczy reżim putlerowski zbroi się po zęby. Jak ostatnimi dniami stało się wiadomym, to w najbliższym miesiącu policja otrzyma nowe najnowocześniejsze uzbrojenie.

MWD (MSW-tłum.) za wyasygnowane z budżetu państwa kilka miliardów rubli zakupi dla swoich pracowników środki transportowe i środki do wymuszania „porządku publicznego” czyli samochody, drony (samoloty bezpilotowe), rakiety, transportery opancerzone, armatki wodne, elektroszokery, radiostacje i przeciwpancerne pociski do broni maszynowej.

Kontrakty w sprawie zakupów będą podpisane w marcu i kwietniu, poinformowano gazetę „Izwiestia” w Departamencie Zaopatrzenia MWD. Tymczasem policja przygotowuje się ze starym sprzętem do możliwych masowych zamieszek i wystąpień społecznych, które mogą nastąpić po wyborach prezydenckich. Moskiewscy „strażnicy porządku publicznego” już przeszli w stan wyższej gotowości pełnienia służby a ich petersburscy koledzy kilka dni temu przeprowadzili swoje ćwiczenia w rozpędzaniu „ekstremistów”. Według informacji posiadanych przez gazetę „Izwiestia”, planuje się zakupić samochody patrolowe, ciężarówki, autobusy dla sił specjalnych i żołnierzy wojsk wewnętrznych na ogólną kwotę 1,3 miliarda rubli. Za 31 transporterów opancerzonych zapłaci się 346 milionów rubli, za 3 specjalne samochody z armatkami wodnymi do rozpędzania tłumów, MWD zapłaci 52 miliony rubli a za nowe elektroszokery jeszcze 82 miliony rubli. Kamizelki kuloodporne będą kosztowały 118 milionów rubli. W rozwiązywaniu zadań oddziałów MWD będą pomagały rakiety za 105 milionów rubli, moździerze za 39 milionów rubli, reaktywne granaty szturmowe za 21 milionów rubli, pociski przeciwpancerne do broni maszynowej za 46 milionów rubli. Do zapewnienia łączności MWD zakupi radiostacje za 995 milionów rubli a patrolowanie z powietrza dzielnic wielkich miast MWD będzie przeprowadzać za pomocą 12 eskadr bezpilotowych dronów ( w cenie 15 milionów za zestaw składający się z 3 dronów). Dodatkowe środki finansowe na zakup nowego, najnowocześniejszego sprzętu i amunicji były rezultatem reformy MWD, zauważają specjaliści.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.