Strona główna > Polska > Resortowi „Słowianie”

4 thoughts on “Resortowi „Słowianie”

  1. Film usunięty. Co do wyrafinowanych sposobów. Przykładowo Masoneria sama tworzy swoją opozycję żeby wokół podstawionych osób zebrać prawdziwych przeciwników w celu manipulowania nimi. Tą samą metodę mogą używać służby, sekty lub inne organizacje czy fundacje tego filantropa.

 1. Myśli, cytaty, wiersze…

  „Mają oczy a nie widzą- mają uszy a nie słyszą…”

  Takich doznań estetycznych i duchowych każdy z nas pragnie w głębi duszy – tylko czy potrafimy jeszcze odczuć prawdziwe piękno ? Czy wszechobecna antykultura nie zabiła w nas wrażliwości na prawdę i piękno ?

  Są takie chwile…

  Są takie chwile, gdy się nie śmie badać
  Swej własnej duszy, bo się człowiek lęknie,
  Że ani jednej nie znajdzie w niej struny,
  Co potrącona, jeszcze czysto dzwięknie…
  Lecz trzeba tylko jednego spojrzenia
  Pełnymi wielkiej miłości oczyma,
  By w akord związać wszystkie struny dusz…
  Potrzeba jednych oczu-lecz ich nie ma!!

  – Kazimierz Przerwa Tetmajer…

  Dla smakoszy :

  https://www.youtube.com/watch?v=SX3oLyD7NRo

 2. Myśli, cytaty, wiersze…

  Głosiciele PRAWDY nigdy nie mieli łatwo…

  Cyprian Kamil Norwid
  Coś ty Atenom zrobił, Sokratesie

  „Coś ty Atenom zrobił, Sokratesie,
  Że ci ze złota statuę lud niesie,
  Otruwszy pierwej? …

  Obrona Sokratesa

  Obrona Sokratesa to zapis mowy, jaką Sokrates wygłosił podczas swojego procesu, po którym został skazany na śmierć. Platon, jego uczeń, towarzyszył swemu mistrzowi w czasie procesu i zapamiętał jego słowa, które ujął potem w ramy mowy obrończej. Sokrates odpiera kolejne zarzuty stawiane mu przez oskarżycieli, przede wszystkim Meletosa. Absurdem jest, że nie wierzy w bogów. Nie tylko wierzy, ale skrupulatnie wykonuje ich wolę, a tą wolą jest uświadamianie ludziom ich niewiedzy i skłanianie do refleksji na sobą i światem. Sokrates czuje się powołany do wyświetlania prawdy. Taką misję otrzymał w Delfach, kiedy to wyrocznia powiedziała, że z żyjących najmądrzejszy jest Sokrates. Świadkiem tego był jego przyjaciel Chajrefont, który niestety już nie żyje. Sokrates nie odebrał słów wyroczni powierzchownie, ale głęboko się nad nimi zastanowił i doszedł do wniosku, że powiedziała tak dlatego, że on wie, „że nic nie wie”. Zdaje sobie sprawę ze swojej niewiedzy i czuje potrzebę poszukiwania prawdy i demaskowania fałszywej wiedzy. Stąd przez całe swoje życie chodził po ulicach Aten i namawiał ludzi do refleksji nad ich własną niewiedzą.
  Sokrates zdaje sobie sprawę z tego, że takie zachowanie musi razić obywateli przeświadczonych o swojej rozległej wiedzy, ale to nie jest dla niego powód zaprzestania działalności dydaktyczni-filozoficznej. Uważa, że „karą” za nią powinno być dożywotnie darmowe utrzymanie go przez miasto, którego mieszkańcom próbował otwierać oczy na prawdę.
  Po ogłoszeniu wyroku śmierci Sokrates zachowuje spokój i godność. Przepowiada, że jego postać będzie znana przez wieki, a Ateńczycy będą się cieszyli niechlubną sławą za to, że skazali na śmierć jednego z najbardziej wartościowych mieszkańców swojego miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *