Strona główna > NWO > Rebbe i David Chase

Rebbe i David Chase

Protokoły Mędrców Syjonu

Rozdział XVIII,  paragraf 7.:

Władca nasz w czasie wystąpień publicznych będzie zawsze otoczony tłumem, jak gdyby ciekawych mężczyzn i kobiet, którzy zajmą pierwsze szeregi kolo niego niby przypadkowo i będą rzekomo przez poszanowanie ładu wstrzymywali innych.

Rozdział XII, paragraf 4.:

Żadna wiadomość nie przedostanie się do społeczeństwa bez kontroli naszej. Cel ten osiągniemy już obecnie w ten sposób, że wszelkie nowości wydawnicze otrzymywane są przez kilka agentur, które centralizują ruch wydawniczy całego świata. Agentury te wówczas będą wyłącznymi naszymi instytucjami i będą ogłaszały tylko to, co my im wskażemy.

Pośród jego wielu biznesowych przedsięwzięć, [David] Chase zbudował w Polsce sieć telewizji kablowej po tym jak jego przyjaciel – Papież Jan Paweł II, nakłaniał go – polskiego emigranta, aby powrócił do swojej ojczyzny i pomógł ułatwić transformację z komunizmu na kapitalizm.

źródło: http://touch.courant.com/#section/-1/article/p2p-87449915/

Lech Wałęsa i dolar od Rebbe:

http://www.chabad.org.pl/rebe/lech-walesa-i-dolar-od-rebe

a

Czy Polska jest gotowa na oglądanie MTV?

Tak uważa ocalały z obozu śmierci

KOMENTARZ Toma Kelly’ego

  1. grudnia, 1989

„44 lata temu polskiemu nastolatkowi udało się uciec przed śmiercią w nazistowskiej komorze gazowej, poprzez wymknięcie się z obozu koncentracyjnego w Austrii i przetrwanie w lasach do czasu nadejścia sił sprzymierzonych.

Wbrew wszelkiemu prawdopodobieństwu, 16-letni Dawid Cieśla, który w obozie widział śmierć swojego ojca, matki i 6-letniej siostry, przetrwał horror i zbudował [sobie] świetnie prosperującą karierę biznesmena w Stanach Zjednoczonych.

Zaczynając jako wędrowny akwizytor, stał się milionerem przed ukończeniem 30-stu lat dzięki otwarciu sieci sklepów dyskontowych i [późniejszej] sprzedaży ich firmie, która później stała się Toys’R us.

Zwracając się ku deweloperstwu, budował biurowce, centra handlowe i apartamentowce. Teraz jego macierzysta spółka – Hartford, Conn – jest konglomeratem wartym 2 miliardy dolarów, posiadającym stacje radiowe, sieci kablowe, spółki ubezpieczeniowe, banki oraz firmy inżynierskie i wytwórcze.

Jego rodzina jest największym pojedynczym darczyńcą Federacji Żydowskiej, która sfinansowała jego emigrację do Stanów Zjednoczonych w roku 1946-tym.”

„Tak, jak służył jako katalizator rozwoju w West Palm Beach, teraz ma nadzieję, że uda mu się podobny wyczyn w kraju jego narodzin. Kiedyś przesiedlony – nigdy nie zapomniał o swoich korzeniach, [teraz] zamierza przyłączyć swój rodzinny kraj do Zachodu w sposób, który w 1945-tym roku mógł być tylko kwestią marzeń.

W zeszłym tygodniu, David Chase (zamerykanizował swoje imię na prośbę swojej żony – Rhody, którą spotkał na Uniwersytecie w Connecticut) podpisał z polskim rządem umowę na stworzenie największej na świecie spółki z mieszanym kapitałem (z ang. joint venture) w telewizji kablowej.

Jeśli ten wart więcej niż 900 milionów dolarów projekt będzie postępował zgodnie z planem, wiele polskich domów będzie mogło odbierać amerykańską telewizję np. Cable News Network, ESPN i MTV do połowy lat 90-tych.

Około 1.8 miliona domów w Warszawie i Krakowie zostanie połączonych kablowo, a  Gdańsk, Katowice i Poznań są następni w kolejce. Ostatecznie, na podstawie 20-letniej [podpisanej z rządem] umowy, jakieś 8 milionów domów będzie mogło odbierać telewizję kablową. Kompletna usługa [obejmująca] 18 kanałów będzie dostępna za około 22,5 dolara miesięcznie, a ograniczone usługi za 8,5 dolara. Chociaż może wydawać się, że jest to dużo dla pracownika zarabiającego średnio 100 dolarów miesięcznie, większość polskich rodzin posiada 2-óch lub 3-ech pracujących członków.

Polsko-Amerykańska Telewizja Kablowa Chase’a będzie kontrolowała 70 % spółki, 30 % będzie kontrolowane przez: konsorcjum [składające się] z oddziałów: pocztowego, telefonicznego, telegraficznego, radiowego i telewizyjnego, będących własnością polskiego rządu; oraz przez miejskie zarządy Warszawy i Krakowa.

W chwili obecnej polski rząd zarządza dwoma kanałami, które polegają na, standardowym dla wschodniego bloku, niestrawnym biurokratycznym przekazie.

Przedsięwzięcie Chase’a jest bezpośrednim rezultatem zmian jakie zachodzą we wschodniej Europie po tym jak w zeszłym roku komunizm się wycofał i nowe rządy spoglądają na Zachód w poszukiwaniu ekonomicznych wzorców i inwestycji.

Chase zamierza rozwijać inne projekty we wschodniej Europie nie tylko jako filantrop, ale także jako dobrze przemyślane decyzje biznesowe. On po prostu inwestuje tam, gdzie jest jego serce.

Zdążył już doświadczyć potężnego psychicznej rekompensaty za swój dobrze obliczony interes. Gdy Chase spotkał polskiego ambasadora Jana Kinsata, w trakcie negocjacji obaj odkryli, że byli współwięźniami w Auschwitz w trakcie drugiej wojny światowej. Nieprawdopodobny krąg jego magicznego życia, został dopełniony.

źródło: http://articles.sun-sentinel.com/1989-12-22/news/8902160444_1_cable-television-cable-news-network-million-homes

Opracowanie i tłumaczenie: Adrian

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *