Strona główna > Historia > Realna groźba użycia Opcji Samsona

Realna groźba użycia Opcji Samsona

opcja samsona

indexGroźba użycia Opcji Samsona przez psychopatów żydowskich zawisła nad światem już w 1973 roku. Potwierdzają to dowody, szczególnie ostatnio opublikowany wywiad z doradcą ministra gabinetu z okresu wojny Yom Kippur, który twierdzi, że kryminalista Moshe Dayan namawiał premier Meir, aby „nie tracić czasu” i uderzyć na Egipt i Syrię nielegalnym arsenałem broni atomowej.

Mordechaj Vanunu to były technik nuklearny, który zburzył mur tajemnicy i hipokryzji izrahella ujawniając 25 lat temu, że w jego kraju znajduje się arsenał nuklearny. Do dnia dzisiejszego izrahell odmawia oficjalnego przyznania się do faktu, że posiada broń jądrową.

W 1986 r. inżynier z centrum Dimona, wyjawił Sunday Times istnienie izrahellskiego tajemnego programu nuklearnego. Mordechai Vanunu został porwany we Włoszech przez Mossad, po tym jak skontaktował się z angielskimi dziennikarzami ia52 przed opublikowaniem artykułu z jego doniesieniami. Został osądzony w procesie za zamkniętymi drzwiami i uwięziony na 18 lat.

Od dziewięciu lat pracowałem w centrum badań nuklearnych w Dimona znajdującym się w pobliżu Be’er Sheva. W 1986 r. zanim opuściłem moje miejsce pracy, zrobiłem zdjęcia wewnątrz fabryki, aby pokazać światu, że izrahell ukrywa tajemnicę nuklearną. Moja praca w Dimona polegała na produkcji radioaktywnych składników używanych do produkcji bomb atomowych. Wiedziałem dokładnie jaka ilość materii rozszczepionej została wyprodukowana, jakich składników użyto i jaki rodzaj bomb został wyprodukowany”.

„…Wyprodukowano ich sporą ilość. Kiedy je przeliczyłem w tamtym czasie, w 1986r., mieli już ponad 200 bomb atomowych. Zaczęli również produkcję bomb wodorowych, bardzo skutecznychW 1973 r. izrahell był gotowy użyć broni nuklearnej przeciwko Syrii i przeciwko Egiptowi”.

Izraelska fabryka broni atomowej

http://www.youtube.com/watch?v=rNRYnA3GG5M

Wojna Yom Kippur i moc odstraszania

Wojna arabsko-żydowska z 1973 r., znana jako wojna Yom Kippur, to przykład konfliktu, w jakim izrahell został złapany całkowicie z zaskoczenia. W pierwszych dniach konfliktu IDF i IAF zostały pokonane i upokorzone. Moshe Dayan, legendarny minister obrony, rozważał głośno konsekwencje „zniszczenia Trzeciej Świątyni”, a według różnych źródeł wywiadowczych, izrahell był blisko użycia „opcji Samsona” – uderzenia jądrowego przeciwko Egiptowi.

Co ciekawe, ani Egipcjanie, ani Syryjczycy nie mieli żadnych planów, aby „wrzucić żydów do morza”. W rzeczywistości, ich cele wojskowe były raczej ograniczone do wyzwolenia terenów zajętych przez żydowskiego okupanta w 1967 roku. Egipcjanie próbowali zabezpieczyć wąski przyczółek nad Kanałem Sueskim do wyzwolenia Synaju, a Syryjczycy mieli nadzieję uwolnić Wzgórza Golan lub przynajmniej ich część.

Natomiast generałowie armii izrahellskiej wpadli w popłoch, a rządowi tego okupacyjnego tworu udało się przekształcić tę wspólną operację w wizję propagandową niczym nowego Shoah wśród przywódców światowych. W związku z tym, przynajmniej w pierwszych dniach wojny, wpadli w panikę i niepotrzebnie i krytycznie wyczerpali izrahellskie zasoby i siły wojskowe.

Współczesna polityka obecnego izrahellskiego kierownictwa politycznego i wojskowego opiera się obecnie na dowódcach wojsk z tamtej wojny, sprzed 40 lat. W 1973 roku Netanyahu prowadził operacje sił specjalnych w Syrii i w Egipcie. Ehud Barak, wcześnie podpułkownik, dowodził batalionem czołgów, zaś minister obrony, Mosze „Bogie” Ya’alon walczył jako komandos rezerwista na Półwyspie Synaj.

W dniu 6 października 1973 (dzisiaj jest 40-sta rocznica tego wydarzenia), izrahell dowiedział się od Egipcjan, co to znaczy posiadać zasób sowieckich pocisków dalekiego zasięgu Scud. Najwyraźniej ten materiał wywiadowczy skutecznie odstraszył izrahell od zamiaru dokonania napaści na egipską infrastrukturę rządową i cywilną w egipskich miastach.

Ynet pisze:

Trzy dni później, 9 października, [izrahellskie] Air Force (IAF) rozpoczęło serię głębokich rajdów na Damaszek w próbie wywarcia presji na syryjski rząd i przywództwo. Można by oczekiwać, że IAF uruchomi podobną akcję nalotów na stolicę Egiptu. Pomimo początkowego ataku Egiptu, pomimo ogromnej presji wywieranej przez egipskie wojska na siły izrahellskie na obszarze Kanału Sueskiego, izrahell był jednak ostrożny. To było straszne. Decydenci w izrahellu, na czele z ministrem obrony Mosze Dayanem, wielokrotnie odrzucali propozycje IDF przeprowadzenia głębokich rajdów przeciw Egiptowi. To radzieckie pociski Scud znajdujące się w Egipcie, skutecznie odstraszyły izrahell od prowadzenia takich bombardowań lotniczych„.

Ten fragment jest prosty, ale kluczowy dla zrozumienia okupacyjnego tworu w Palestynie i jego polityki. Izrahell powstrzymał się od walenia bombami w Egipt tylko dlatego, że wiedział, że Egipcjanie mieli środki do odwetu. Innymi słowy, izrahellscy przywódcy cały czas wiedzieli, że Egipt posiada zdolność do zadawania prawdziwych ciosów w miasta izrahella. Musieli zdawać sobie sprawę, że cele egipskie nie były ludobójcze – ale to oznacza również, że wrogowie izrahella: kraje arabskie oraz Iran, muszą teraz zdawać sobie sprawę, że ich kwestią egzystencjalną jest posiadać obecnie wszelkie możliwe środki, posiąść ten rodzaj broni, który odstraszy izrahell przed agresją.

Wydaje się, że jest to jedyny sposób, aby powstrzymać skutecznie te próby.

Na marginesie dodajmy, że żydowski reżim użył przeciw Syrii swojego agenta, Elie Cohena, który przeniknął do najwyższych szczebli władzy w Syrii pod nazwiskiem Kamal Amin Thabet. Opracował on m.in. taktykę działania wojsk syryjskich podczas wojny Yom Kippur, jaką zdradził swoim mocodawcom w Tel Aviv. To spowodowało porażkę armii syryjskiej w bardzo dużym stopniu. Cohen-Thabet został wykryty, był sądzony i powieszono go publicznie na placu w Damaszku.

Eli Cohen sądzony i powieszony jako szpieg izrahella w 1965 roku.

Dayan nakłaniał premier Meir do użycia broni jądrowej w czasie wojny z 1973 roku

Były doradca rządu mówi, że minister obrony wstrząśnięty wydarzeniami drugiego dnia wojny Yom Kippur, zaproponował najwyższą opcję … a Meir powiedziała mu, aby o tym „zapomniał”.

D334-092-e1378929064338-635x357

Premier Golda Meir i minister obrony Mosze Dayan podczas spotkania z wojskowymi na Wzgórzach Golan, 21 listopada 1973 r.

Na drugi dzień wojny Yom Kippur, minister obrony izrahella, Mosze Dayan mówił premier Goldzie Meir, aby rozważyła przygotowania do użycia broni jądrowej, co wynika z wywiadu z adiutantem ministra opublikowanego właśnie po raz pierwszy.

Izrahell był całkowicie zaskoczony, gdy syryjskie czołgi zaatakowały Wzgórza Golan, a dywizje pancerne IDF na południowym froncie traciły grunt pod nogami. Wtedy Dayan wrócił z frontu północnego na spotkanie w kancelarii premiera wyraźnie wstrząśnięty, i zasugerował, aby przygotować opcję jądrową – twierdzi Arnon Azaryahu, doradca innego ministra w gabinecie z czasów tej wojny, Izraela Galili w wywiadzie zapisanym na wideo.

Wywiad, który został przeprowadzony kilka lat temu przez historyka broni jądrowej Avnera Cohena, oficjalnie opublikowany został w czwartek wieczorem na stronie internetowej Woodrow Wilson International Center for Scholars. Pojawia się 40 lat po wojnie Yom Kippur – gdy świat skupia uwagę na fałszywym programie nuklearnym Iranu, który premier izrahella, Netanyahu nazwał przed Zgromadzeniem Ogólnym ONZ w tym tygodniu, celowym rozwijaniem programu broni nuklearnej.

W swym świadectwie, Arnon Azaryahu, gabinet czasu tej wojny, złożony z Galili, premier Meir, Dayana i wicepremiera Yigal Allon, odbył szczególnie długie spotkanie 7 października 1973 roku.

Jak mało brakowało izrahellowi, aby wszcząć wojnę atomową w 1973 roku?

Doradcy Galiliego, a więc Azaryahu, nie było w tym pokoju, a zatem jest to świadectwo z drugiej ręki. Siedział na zewnątrz, kilka metrów dalej od swego przyjaciela z kamienną twarzą, Shalheveta Freira, dyrektora generalnego Komisji Energii Atomowej izrahella.

F130703HONSA004-635x357Zdjęcie z połowy lat 60-tych zakładu atomowego w Dimona

Podczas obiadu później tego samego dnia, Galili ujawnił dla Azaryahu, co działo się wewnątrz. Wspominając to, co mówił mu minister Galili, Azaryahu mówi w wywiadzie, że Dayan czekał aż szef Sztabu Generalnego IDF, gen. David „Dado” Elazar dokona prezentacji określającej stan wojny i wyjdzie z pokoju. Potem, z ręką na klamce, próbując nonszalanckiego tonu, Dayan podniósł kwestię broni jądrowej:

F091206MS02-195x293
zbrodniarz żydowski, Mosha Dayan, zdjęcie z 1981 roku

Dayan podchodzi do drzwi, trzyma za klamkę i mówi: Tak, zapomniałem o najważniejszym. Pomyślałem, że skoro sytuacja, o jakiej dopiero co usłyszeliśmy od Dado, tak wygląda, że sytuacja jest bardzo zła, to warto, skoro nie mamy dużo czasu i dużo opcji, może poczynić przygotowania do pokazania opcji jądrowej”.

Dlatego” Dayan mówił dalej, „nie traćmy czasu, zdecydowałem, jeszcze zanim przed tutaj przyjechałem, aby zaprosić Shalheveta Freira. On czeka na zewnątrz. Jeśli zezwolimy mu na dokonanie niezbędnych przygotowań, o jakich teraz zdecydujemy, to możemy działać w ciągu kilku minut, a nie będziemy tracić następnego pół dnia próbując omówić wszystkie przygotowania do spraw [gotowych]. Jest możliwe, że czas będzie grał kluczową rolę”.

Dayan, mówi Azaryahu, rozmyślnie „czekał aż Dado wyjdzie, [i] próbował przedstawić całą sprawę w poczuciu znikomego znaczenia”.

Galili i Allon, najbliżsi doradcy premier Meir, z determinacją zaatakowali pomysł jądrowy, mówi Azaryahu, wykrzykując, że: „Nie należy wpadać w panikę ..”

A Meir powiedziała Dayanowi – który „trzymał rękę na klamce do drzwi, jakby to było coś w rodzaju rozmowy między przyjaciółmi” – aby zapomniał o tym pomyśle.

Dayan odpowiedział: „OK, jeśli tak uważasz, przyjmuję to do wiadomości. Wychodzę„.

Israel-Galili-195x293
minister Galili

Ale Galili najwyraźniej obawiał się, że Dayan może nie posłuchać instrukcji Meir. Galili, mówi Azaryahu, „powiedział mi później, że się bał, że nie powiedział mu [Freirowi], aby nie robił żadnych przygotowań jądrowych. Wróciłem więc i powiedziałem attaché wojskowemu, gen. Lior, słuchaj, wiesz że Moshe Dayan zapominał powiedzieć [Freirowi], aby tego nie robił. Zadzwoń do Freira, to Golda powie mu w prostym hebrajskim, żeby o tym zapomniał„.

Galili czekał aż Lior rzeczywiście połączył się z Freirem, „bo Moshe Dayan może zapomniał powiedzieć mu, że na razie tego nie chcemy„.

Izrahell nigdy nie potwierdził, że posiada broń jądrową, utrzymując politykę niejasności w sprawie swego programu nuklearnego.

Opcja Samsona

Początkowa strategia ostatecznej formy odwetu – nawet jeśli oznacza to unicestwienie izrahella – rozwinęła się w strategię zastraszania nuklearnego poprzez groźby i szantaż. Tą opcją izrahell zastraszał i nadal to robi nie tylko arabskie i narody muzułmańskie, ale również Stany Zjednoczone i Rosję. Mordechaj Vanunu stwierdził, że izrahell wykorzystuje swoją zdolność do szantażu, że “zbombarduje każde miasto na całym świecie, i nie tylko te w Europie, ale także w Stanach Zjednoczonych”.

Nic dziwnego, że od 1973 roku żadne państwo nie próbowało zaatakować izrahella. Były urzędnik tak uzasadnił izrahellskie groźby: „Wy, Amerykanie, oszukaliście nas” nie udzielając nam wsparcia w wojnie z Egiptem, w 1956 roku. „Do tej pory czujemy zapach Auschwitz i Treblinki. Następnym razem zabierzemy was wszystkich ze sobą”.

Na potwierdzenie realności groźby opcji Samsona cytuje się dwóch zwolenników izrahella: Martin Van Creveld, profesor historii wojskowości na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie, miał powiedzieć: „Większość europejskich miast jest na celowniku naszych sił powietrznych. . . Jesteśmy zdolni do zabrania ze sobą świata. I mogę zapewnić, że tak się stanie zanim zostanie zniszczony izrahell”.

W 2002 roku The Los Angels Times opublikował artykuł redakcyjny prof. Davida Perlmuttera z Luisiana State University, w którym napisał: “Co przysłuży się lepiej światu nienawidzącemu żydów w odpłaceniu za tysiące lat rzezi, niż zima nuklearna. Albo zaproszenie wszystkich cmokających z niezadowolenia europejskich mężów stanu i działaczy pokojowych by dołączyli do nas w piecach? Po raz pierwszy w historii naród przeznaczony do eksterminacji, podczas gdy świat albo rechotał albo odwracał się plecami – ma siłę by zniszczyć świat. Ostateczna sprawiedliwość?

Opcja Samsona jest realna, a użycie wywiadu z tym doradcą oraz publikacja w żydowskiej gazecie tego artykułu po operacja specjalna psy-op, mająca przypomnieć światu, że psychopaci z okupacyjnego tworu w Palestynie gotowi są w każdej chwili wszcząć wojnę atomową.

źródła:

Wywiad z Mordechaiem Vanunu

http://www.gilad.co.uk/writings/yom-kippur-war-and-the-power-of-deterrence.html

http://www.timesofisrael.com/dayan-pushed-pm-meir-to-consider-using-nuclear-weapons-in-1973/

oraz wiele innych

przygotował: stophasbara

doradztwo koncepcyjne: ls, T2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.