Strona główna > Bez kategorii > Real Syria News – 27 sierpnia 2012 r.

Real Syria News – 27 sierpnia 2012 r.

Doniesienia bieżące nie zawsze ukazują się regularnie. Dlatego polecamy cykl 4 mniejszych artykułów obrazujących sytuację Syrii w szerszym kontekście. Do artykułu nr 4, choć nieźle napisanego, proponujemy podejść z NAPRAWDĘ dużą dozą krytycyzmu z uwagi na żydowskie medium, które sprawę opisało:

1.http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/08/27/rosja-i-iran-opuscily-al-assada/

2.http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/08/27/w-aleppo-zabito-glownodowodzacego-wszystkimi-silami-bandytow/

3.Terrorysta libijski składa zeznania przed kamerą syryjskiej tv

4.Mahmoud Ahmadinejad ujawnia swoją żydowską przeszłość ( 2009 rok)

źródło:http://worldmathaba.net/items/1511-libyan-terrorist-confesses-on-syrian-tv

Terrorysta libijski składa zeznania przed kamerą syryjskiej tv

W zeznaniu transmitowanym przez Syrian Arab TV w niedzielę, libijski terrorysta, Ibrahim Rajab al-Farajani powiedział, że stowarzyszenia i organizacje opłacane przez kraje Morza Arabskiego i powiązane z al-Kaidą szkolą terrorystów w Libii, a potem wysyłają ich do Syrii via Turcja.

Al-Farajani, Libijczyk pochodzący z Benghazi, urodzony w 1993 r. powiedział że przyłączył się do grupy zbrojnej po wydarzeniach w Libii i podczas pobytu w tej grupie zdał on sobie sprawę z tego, że jej członkowie są w bliskich związkach z innymi terrorystami w okolicy al-Zantan, gdzie lądowały samoloty katarskie i innych emiratów dowożąc broń, Toyoty SUV oraz katarskich oficerów, którzy szkolili bojowników w obsłudze karabinów AK-47 i karabinów maszynowych różnych kalibrów, a także wypłacali kursantom miesięczne wynagrodzenie w wysokości 2000 libijskich dinarów.

Zeznał, że szejkowie z Kataru i Emiratów Arabskich ufundowali cały ruchu dżihadystów po to, żeby ustanowić islamski emirat w Libii, gdy w tym samym czasie imamowie niektórych meczetów w Libii wzywali ludzi, aby chwycili za broń i szli do takich miejsc jak Czeczenia, czy Algieria, aby wziąć udział w ich wersji Dżihadu.

Al-Farajani powiedział, że w końcu dołączył do batalionu powiązanego z al-Kaidą, jaki szkolił Syryjczyków w użyciu wyrzutni rakiet i granatów, a potem wysyłał ich do Syrii w kolejnych rzutach, aby walczyli z armią syryjską.

Zeznał, że battalion wyrobił mu passport bez pytania go, czy pojedzie do Syrii, a potem został posłany do Turcji samolotem i dotarł do Antiochii, gdzie odebrał go Syryjczyk i odstawił do domu, gdzie byli już różni ludzie z Tunezji, Maroko, Libii i Syrii, wszyscy z nich nosili maski i byli dobrze przeszkoleni.

Jeden z tych mężczyzn, Syryjczyk z Damaszku znany jako Abu al-Bara’a, pokazywał im filmy oraz rozdał książki, aby przygotować ich mentalnie do walki w Syrii, potem al-Farajani został wysłany w teren wraz z ludźmi z Arabii Saudyjskiej i Kuwejtu, dotarli do domu w wiosce Atma w Idleb, w którym już były przygotowane wyrzutnie RPG oraz karabiny maszynowe, a także samochód wyposażony w ciężki zamontowany na nim karabin maszynowy.

Później al-Farajani w towarzystwie 4 innych terrorystów dostali się do miasta Saraqeb, gdzie grupa Syryjczyków używała dziewcząt ze szkoły średniej do szkolenia się w strzelaniu z karabinów maszynowych i z granatników.

Potem opowiadał o tym, jak z dwoma innymi terrorystami przejeżdżali przez wiele miasteczek kierując się w stronę Aleppo, aż dotarli do podmiejskiego Tel Rifa’at, gdzie spotkali się z syryjskimi bojownikami chowającymi się w szkole, a potem spotkał terrorystów z Kuwejtu, Tunezji, AS, Turkmenistanu i Syrii w domu znajdującym się w miasteczku Mare’a.

Skończył zeznanie mówiąc, że opuścił wraz z innymi terrorystami ten dom po otrzymaniu broni i kwotą 50 tysięcy $, jakie mieli rozdać ludziom w Damaszku i na jego obrzeżach.

źródło:http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/middleeast/iran/6256173/Mahmoud-Ahmadinejad-revealed-to-have-Jewish-past.html

Mahmoud Ahmadinejad ujawnia swoją żydowską przeszłość

Zdjęcie irańskiego prezydenta trzymającego swój dowód osobisty podczas wyborów w marcu 2008 r. jasno ukazuje, że jego rodzina ma żydowskie korzenie.

Bliższy ogląd dokumentu pozwala wyjawić, że poprzednio nazywał sie on Sabourjian – co tłumaczy się jako żydowskie nazwisko oznaczające tkacza.

Krótka notka nagryzmolona na dokumencie sugeruje, że jego rodzina zmieniła nazwisko na Ahmadinejad, gdy przeszła na islam już po jego narodzinach.

Sabourjian’owie tradycyjnie wywodzą się z Aradan, miejsca narodzin Ahmadinejada, a nazwisko pochodzi od „tkacza Sabour’u”, nazwy żydowskiego szala tallit w Persji. Nazwa ta jest nawet na liście nazw zastrzeżonych dla irańskich żydów sporządzonej przez irańskie ministerstwo spraw wewnętrznych.

Specjaliści zasugerowali, że zapis przepełnionych nienawiścią ataków Ahmadinejada na żydów mółby być nad-kompensacją psychologiczną w celu ukrycia przeszłości.

Ali Nourizadeh z Centrum Studiów Arabskich i Irańskich mówi: “Ten aspekt przeszłości Ahmadinejada wiele nam o nim mówi. Każda rodzina, jaka dokonuje konwersji na inną religię przyjmuje nową tożsamość poprzez potępienie swej starej wiary. Przez składanie oświadczeń anty-izraelskich, stara się on strącić z siebie jakiekolwiek podejrzenie o swoje żydowskie koneksje. Czuje się on bezbronny w radykalnym szyickim społeczeństwie”.

Specjalista z Londynu w tematyce irańskiego żydostwa powiedział, że końcówka „jian” specyficznie wskazuje, że rodzina prezydenta wyznawała kult żydowski.

“Zmienił swoje nazwisko z powodów religijnych albo zrobili to jego rodzice” mówi żyd urodzony w Iranie, a mieszkający w Londynie. „Sabourjian jest popularnym żydowskim nazwiskiem w Iranie”.

Rzecznik ambasady izraelskiej w Londynie powiedział, że nie da się wciągnąć w dyskusje na temat przeszłości Ahmadinejada. „To nie jest coś, o czym będziemy dyskutować” powiedział Ron Gidor.

Przywódca Iranu nie zaprzeczył, aby jego nazwisko nie było zmienione, gdy rodzina w latach 50-tych przeniosła sie do Teheranu. Lecz nigdy nie ujawnił on faktu, jakie było jego poprzednie nazwisko ani z jakiego bezpośredniego powodu doszło do zmiany.

Krewni mówili na ten temat, wymieniali mieszankę przyczyn religijnych oraz ekonomicznych, jakie zmusiły ojca-kowala (Ahmad) do zmiany nazwiska, gdy Ahmadinejad miał 4 lata.

Prezydent Iranu wychował się na wykwalifikowanego inżyniera i zrobił doktorat z zarządzania. Służył w Gwardii Rewolucyjnej zanim zdecydował się wkroczyć w świat polityki.

Podczas debaty prezydenckiej w tv został sprowokowany do przyznania, że zmienił nazwisko, ale pominął te przytyki.

Jednak blogger Mehdi Khazali, który wezwał do przeprowadzenia śledztwa w sprawie pochodzenia Ahmadinejada został latem tego roku (2009) aresztowany.

Ahmadinejad regularnie odnosi się z gorzką krytyką wobec Izraela, kwestionują jego prawo do istnienia i negując zaistnienie holocaustu. Brytyjscy dyplomaci wyszli z posiedzenia ONZ, gdy prezydent Iranu zaczął mówić o „izraelskim ludobójstwie, barbarzyństwie i rasizmie”.

Benjamin Netanyahu wygłosił wobec przywódcy irańskiego płomienną filipikę na tym samym szczycie ONZ: “Wczoraj, człowiek który nazywa holocaust kłamstwem, mówił do was z tej trybuny. Po upływie 60 lat od holocaustu, dajecie legitymację człowiekowi, kóry zaprzecza morderstwu 6 milionów żydów, a jedocześnie obiecuje starcie państwa Izrael, państwa żydów. Co za hańba. Co za kpina z karty Narodów Zjednoczonych”.

Ahmadinejad uparcie i bez ogródek neguje, że naziści podjęli jakąś próbę wybicia rasy żydowskiej.

„Oni stworzyli mit, jaki nazywają masakrą żydów i uważają go za naczelną zasadę ponad Boga, religię i proroków” powiedział prezydent Iranu na konferencji zorganizowanej w Teheranie w 2006 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.