Razem w obronie polskich dzieci

Szanowni Państwo,

zapraszamy do uczestnictwa i nagłośnienia poniższego wydarzenia:

CO: RAZEM w OBRONIE POLSKICH DZIECI

GDZIE: ZIELONE MIASTECZKO ROLNIKÓW PRZED URZĘDEM RADY MINISTRÓW,  Al. Ujazdowskie (na wysokości bramy głównej do Łazienek Królewskich)

KIEDY: 28.06.2015 – SOBOTA W GODZINACH 15.00 – 17.00

Tym  razem  matki  i  babcie, lecz także ojcowie i dziadkowie,  przyjdą do Zielonego Miasteczka, aby wesprzeć protest rolników i wyrazić swoje poparcie dla ich postulatów.

Rodzice i  dziadkowie zatroskani dramatycznym wzrostem zachorowań u dzieci na choroby cywilizacyjne, jak cukrzyca, alergie, rak, czy otyłość, wywołane w znacznej mierze  przez skażoną chemicznie i genetycznie żywność przemysłową, będą domagać się od Pani Premier  spełnienia trzech  najważniejszych  dla wszystkich Polaków postulatów, tj. ustawy zapobiegającej wyprzedaży ziemi obcokrajowcom, która najczęściej trafia bezprawnie w  obce ręce, umożliwienia rolnikom sprzedaży bezpośredniej produktów przetworzonych, jak dżemy, soki, sery, czy inne przetwory, oraz ustawowego zakazu obrotu i uprawy GMO.  „

Żądamy dostępu do dobrej żywności pochodzącej od  polskich rolników, żywności, która produkowana jest w sposób tradycyjny, tj. bez chemii i genetycznych modyfikacji. Tymczasem polskie prawodawstwo traktuje taką żywność jak nielegalną, przez co mieszkańcy miast nie mają do niej dostępu”. – mówi Lena Huppert, mama i babcia.

Dzieci,  które  przyjadą na happening z rodzicami i dziadkami, narysują na papierowych talerzach zdrowe, nieskażone wyroby pochodzące z polskich gospodarstw rolnych. Rysunki te zostaną przekazane Pani Premier razem z żądaniami spełnienia  najważniejszych dla wszystkich Polaków (rolników i konsumentów) postulatów:

1. Ustawy zapobiegającej wyprzedaży ziemi obcokrajowcom.

2. Umożliwienia rolnikom sprzedaży bezpośredniej produktów przetworzonych.

3. Ustawowego zakazu obrotu i upraw GMO.

KONTAKT: Lena Huppert, tel.:502085840

Edyta Jaroszewska-Nowak, tel.: 609645386

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *