Rasistowski atak na siostry Radwańskie w Izraelu

Źródło: http://klubkip.nowyekran.pl/post/87749,rasistowski-atak-na-siostry-radwanskie-w-izraelu

Data publikacji: 12.02.2013

rad1

 

Tego nie wolno zamiatać pod dywan.Oczekuję,że polski minister Sikorski zareaguje, a czynniki izraelskie zachowają się zgodnie z obowiązującymi procedurami i zostana pociągnięte do odpowiedzialnosci.

Sportowa rywalizacja powinna być pozbawiana wszelkich akcentów przemocy i rasizmu. Tego cały świat wymaga od siebie, a szczególnie od państw mniejszych.Szczegolnie mocno akcentowane są w całym świecie przejawy tzw. antysemityzmu.Polska jest ciągle na cenzurowanym.

Jednocześnie ze zdziwieniem przyjmuję pokorne milczenie polskich mediów wobec napastliwego działania kibiców izraelskich w oficjalnym meczu międzypaństwowym. Tego nie wolno zamiatać pod dywan.Oczekuję,że polski minister Sikorski zareaguje, a czynniki izraelskie zachowają się zgodnie z obowiązującymi procedurami i zostana pociągnięte do odpowiedzialnosci.

Oto relacja z portalu dyskusyjnego:

Roman Obawa

Izraelscy kibice do sióstr Radwańskich: „Katolickie s…i”?

 

Tagi:Urszula Radwańska,turniej,siostry Radwańskie,obrażali,lżyli,kibice,Izrael,Agnieszka Radwańska

W czasie meczu z Izraelem w Grupie I Strefy Euroafrykańskiej polski debel sióstr Radwańskich był wyzywany przez izraelskich kibiców. Otrzymaliśmy informację, że pod adresem tenisistek krzyczano: „Katolickie s…i!”. Media na ten temat milczą, jednak blogerzy i internauci potwierdzają informacje o skandalicznym zachowaniu izraelskich kibiców. Dyskusja na ten temat toczona jest nawet na oficjalnym profilu Agnieszki Radwańskiej na Facebooku.

Agnieszka i Urszula Radwańskie doprowadziły do zwycięstwa Polski 2:1 w meczu grupy C, pewnie pokonując gospodynie turnieju Julię Glushko i Shahar Peer 4:6, 6:3, 6:4. Według relacji internautów, którzy oglądali mecz, polskie tenisistki były lżone przez siedzących na trybunach kibiców.

O całej sprawie milczą media, które zastanawiają się tylko, dlaczego na trwającej zaledwie kilkadziesiąt sekund konferencji prasowej polskie tenisistki wraz z opiekunem siedziały z „kwaśnymi minami” i udzielały jedynie „kilku zdawkowych odpowiedzi”.

Jak dowiedział się portal Niezalezna.pl, oburzeni zachowaniem izraelskich kibiców katolicy i miłośnicy tenisa w Polsce domagają się wyjaśnienia całej sytuacji i wystosowanie pisma do rządu, z żądaniem zajęcia oficjalnego stanowiska w tej sprawie.

na łamach portalu Niezalezna.pl  więcej szczegółów całej sprawy.

Ponadto ciekawy wpis jednego z dyskutantów:

Maria () 12/02/2013 – 14:37.

A czy portal Niezależna napisał nieprawdę?

bo jeśli napisał prawdę to nie ma znaczenia czy była to prowokacja czy nie była.
Wystarczy, że takie okrzyki pojawiły się a odpowiednie władze tak po jednej jak i drugiej stronie NIE zareagowały – i w tym momencie mamy prawo protestować i wyciągać na wierzch różne ciemne żydowskie sprawki, których nie brakuje.
I tak ciesz się, że nikt nie wspomina (na razie) o udziale Żydów w komunistycznym aparacie przemocy w okresie stalinowskim w Polsce.
Tu chodzi o pewną równowagę i wzajemność rozliczeń z przeszłoscią a ty chcesz z Żydów zrobić tabu. A z Polaków chłopców do bicia.

małga () 12/02/2013 – 14:39.

Nie dziwi mnie to

tę nienawiść do Polaków wyssali z mlekiem matki.Dalismy im miejsce na ziemi, mogli budować domy, zakładać fabryki, uczyć dzieci. Chroniliśmy ich przed nazistami narażając życie. Oni sami siebie potrafili niszczyć. Co robiła policja żydowska w czasie wojny? O tym cicho – to my mamy przepraszać za wszystko zło jakie oni czynili.Krzyczą z nienawiścią, bo zagłuszają w ten sposób swoje sumienia. Oni dobrze wiedzą ile złego zrobili.Przykre jest to, że nikt nie potrafi głośno powiedzieć -dość! Ale, czy „nasi przedstawiciele” są na pewno Polakami? Nie wierzę, że zareagują. Na naszych oczach dokonuje się unicestwienie. Bardzo dobrze ukazane jest to w filmie „Zniesławienie”
Agnieszko – jesteś taka młoda i piękna – nie daj się tej swołoczy!

Roman Obawa

 

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *