Strona główna > Polska > Rada UE rekomenduje podwyższenie podatków w Polsce, szczególnie na żywność i na pracę

Rada UE rekomenduje podwyższenie podatków w Polsce, szczególnie na żywność i na pracę

Zapewne Polakom, którzy jeszcze nie uciekli z zielonej wyspy Tuska, wydaje się, że w Polsce są wysokie podatki. Nic bardziej błędnego, są niskie, a obywatele kraju nad Wisłą wyjeżdżający na Zachód Europy sami nie wiedzą co czynią, gdyż tam podatki są większe.

a

Rada UE, ciało doradcze, zarekomendowała nam zakończenie finansowania przywilejów dla rolników, górników i innych grup uprzywilejowanych, socjalistycznej „szlachty”. Z tym postulatem trudno się nie zgodzić, oczywiście w imię sprawiedliwości społecznej. Czy praca kierowcy ciężarówki na polskich drogach jest rzeczywiście dużo bardziej niebezpieczna od pracy górnika?

Unijni biurokraci oczekują, że polski rząd ostatecznie zrezygnuje ze stosowania jakichkolwiek obniżonych stawek VAT. Zdaniem Rady UE w Polsce działa obecnie zbyt wiele preferencji podatkowych. Zwrócono uwagę zwłaszcza na obniżce stawki VAT na żywność. Zdaniem eurokratów powinny być podwyższone do poziomu stawki standardowej. Jeśli te wytyczne będą realizowane to rządzące nami kukiełki uczynią to zapewne dopiero po wyborach, czyli na jesieni, albo pod koniec roku, na dwa dni przed Sylwestrem.

Reszta zaleceń Rady IE to typowe chciejstwo wraz z tym, by obywatele chcieli być bardziej okradani zawierając więcej etatowych umów o pracę, kosztem demonizowanych i zohydzanych normalnych umów cywilnoprawnych zwanych w lewicowych kręgach „śmieciowymi”.

Gdy czyta się kolejne doniesienia na temat tego jak rządzący nami ludzie kombinują jak jeszcze bardziej nas okraść, na przykład rozpuszczając na polowania po drogach zorganizowane grupy funkcjonariuszy z wątpliwej jakości radarowymi urządzeniami pomiarowymi w ręku, których jedynym celem jest zwiększenie wpływów do budżetu, a nie jakiegoś tam bezpieczeństwa. Właściwie tylko mundury różnią tych ludzi od średniowiecznych rabusiów drogowych.

Gdy widzi się, że w Polsce jest opodatkowany dochód poniżej zdolności egzystencji, bo przecież całkiem niedawno rządząca koalicja odrzuciła pomysł podwyższenia skandalicznie małej kwoty wolnej od podatku. Być może ludzie ci robią to bo ktoś, jakiś zagraniczny ośrodek władzy, zadecydował, że w Polsce mają być celowo utrzymywane wysokie podatki i niskie płace aby Polacy masowo wyjeżdżali pracować na zachodnie systemy emerytalne.

Trzeba przyznać, że plan ten powiódł się bardzo dobrze i obserwowany jest stały wypływ siły roboczej z Polski. Na dodatek ich ciężka praca coraz częściej nie jest doceniana w odpowiedni sposób. Coraz częściej Polacy stają się celem ataków i to nawet szefów rządów, czemu wielokrotnie dał przykład brytyjski premier David Cameron. Nie dość, że pasożytują na naszej tkane społecznej to jeszcze się z tego powodu „fochują”.

Tym ludziom może zależeć na tym, aby u nas było jak najgorzej. Ceny już udało się wyrównać w całej Europie, ale wypłaty zostały wschodnie. Komuś chyba zależy żeby Polacy żyli jak niewolnicy, albo jak najszybciej stąd uciekali i płacili na obce systemy emerytalne przyczyniając się do szybszego bankructwa rodzimego ZUS.

 Źródło: http://data.consilium.europa.eu/doc/document/ST-9255-2015-INIT/en/pdf

Za: http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/rada-ue-rekomenduje-podwyzszenie-podatkow-w-polsce-szczegolnie-zywnosc-prace

Data publikacji: 30.06.2015

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *