Strona główna > Świat > Rabini mówią : Zdecydowane zwycięstwo Trumpa jest od boga

Rabini mówią : Zdecydowane zwycięstwo Trumpa jest od boga

Zdecydowane zwycięstwo Trumpa zostało zesłane przez boga jako uczczenie nadejścia moshiacha, twierdzą rabini. W opinii żydowskich przywódców religijnych zwycięstwo Trumpa otwiera drogę dla Wielkiej Jerozolimy i każdy kto próbuje temu przeszkodzić skazany jest na niepowodzenie.

U.S. President-elect Donald Trump speaks at his election night rally in Manhattan

a

Zdecydowane zwycięstwo Trumpa w kampanii wyborczej nad Hillary Clinton, której szanse wyglądały bardziej obiecująco na podstawie przedwyborczych sondaży, zdawało się przeczyć prawom natury, rozumu i zmysłów. Jednakże niektórzy rabini mają dość proste wyjaśnienie a mianowicie, że to była wola boża. Jeden z rabinów powiedział o tym izraelskiej gazecie internetowej breakingisraelinews.com.

a00

Rabin Yosef Berger

————————————————————————————————————————–

Jako rabin, który prowadzi nadzór nad miejscem spoczynku króla Dawida na górze Syjon, Yosef Berger jest ściśle związany z duchowością królestwa. Dla niego jest oczywistym pytanie o to co przechyliło szalę na korzyść, wydawało by się, przegrywającego republikanina. „Wiedziałem kilka miesięcy wcześniej, że Donald Trump zwycięży w wyborach” – powiedział gazecie rabin Berger.

„Gematria (numerologia) wskazuje w kontekście nazwiska „Trump” na moshiacha. Jest on związany z mesjańskim procesem, który właśnie teraz się toczy. Kiedy obiecał on przenieść amerykańską ambasadę do Jerozolimy to zjednoczył się on z mocą moshiacha, który dał mu siłę do zwycięstwa. Jeżeli oddzielacie się od Jerozolimy to katastrofa jest nieunikniona” – powiedział Berger.

Według rabina Bergera od początku było dla niego jasne, że wybory w USA są częścią nadejścia moshiacha. „Będąc duchowym potomkiem biblijnego narodu Edomu, Ameryka ma bardzo ważną rolę w nadejściu moshiacha. Ale po to żeby być odpowiednią do tej roli to Ameryka być poniżona” – powiedział rabin Berger.

„W celu ustanowienia swojego królestwa Bóg musiał wytworzyć zamieszanie i chaos, sytuację w której plany najbardziej wpływowych ludzi przekształcają się w nicość”.

„Ten postronny człowiek, ktorego jego własna partia odrzuciła, którego potępiały media, wygrał pomimo przewidywań specjalistów” – mówił rabin Berger.

a

Rabin Hillel Weiss: Słuchaj, Abu Mazen (Mahmoud Abbas), wy nie jesteście ludźmi a więc nie może być mowy o ludobójstwie.

—————————————————————————————————————————–

Taką samą opinię wyraził przedstawiciel izraelskiego Sanhedrynu, rabin Hillel Weiss, który także ujrzał wolę boga w amerykańskich wyborach prezydenckich. Powiedział on, że zwycięstwo Trumpa było, w szczególności, reakcją na politykę prezydenta USA, Baracka Obamy, w stosunku do Izraela.

„Prezydent Obama uczynił siebie bardzo widocznym elementem kampanii. To oczywiste, że Bóg był częścią tego politycznego procesu, wykorzystując go w celu ukarania prezydenta Obamy i tych, którzy razem z nim szkodzili Izraelowi” – powiedział gazecie rabin Weiss.

„Pozwalając Iranowi na stworzenie programu atomowego, który jawnie ma charakter niepokojowy, pozwalając ONZ na podjęcie decyzji przynoszącej szkodę Izraelowi, Obama przedstawił siebie jako wroga Izraela” – powiedział rabin.

„Wszyscy naukowcy i media, którzy tworzą swój własny świat złych słów, pracowali przeciwko Trumpowi” – kontynuował rabin Weiss dalej mówiąc.

„Oni próbowali stworzyć sztuczną rzeczywistość w której Trump nie mógł wygrać. Koniec końców to nie zadziałało. Bóg prowadzi nas do Wielkiej Jerozolimy i każdy kto bróbuje działać przeciwko temu, skazany jest na niepowodzenie”.

Za: http://tsargrad.tv/news/2016/11/14/ubeditelnaja-pobeda-trampa-poslana-bogom-v-oznamenovanie-prishestvija-messii-ravviny

Publikacja 14.12.2016

Tłumaczenie Tamara

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.