Strona główna > Rosja > Rabin Rosji, Berel Lazar opowiada o przyjaźni z Nathanielem Rothschild’em i Putinem [wideo]

Rabin Rosji, Berel Lazar opowiada o przyjaźni z Nathanielem Rothschild’em i Putinem [wideo]

Naczelny Rabin Rosji, Berel Lazar opowiada o przyjaźni z Nathanielem Rothschildem oraz Putinem podczas konferencji  w centrum organizacji kabalistycznej Chabad-Lubawicz. Nagarnie Wideo pod artykułem.

823-1960nf_0196_396469

Kim jest Rabin Rosji Berel Lazar ?

Rabin Shlomo Dovber Pinchas Lazar,  znany jako Berel Lazar, (ur. 19 maja 1964)  Naczelny Rabin Rosji.

Do 15 roku życia mieszkał w Mediolanie. Potem udał się na studia do Nowego Jorku, kontynuował  nauki rabiniczne w  Rabbinical College of America w Morristown, New Jersey . W wieku 23 lat został wyświęcony na rabina w Centrum Chabad-Lubawicz w Nowym Jorku.

W 1990 roku został mianowany rabinem Moskwy, w 1991 za pośrednictwem Lew Lewiew (Izraelski miliarder, mieszkający w Anglii, przyjaciel rodziny Rothschild) Lazar nawiązał kontakty z żydami Borysem Bierezowskim i Romanem Abramowiczem , którzy stali się hojnymi darczyńcami  Moskiewskiego Chabad-Lubawicz. 

W 1992 r. Lazar został mianowany przewodniczącym Rabinicznych Sojuszu Wspólnoty Niepodległych Państw (WNP). Na początku lat dziewięćdziesiątych Lazar był aktywnym uczestnikiem powstania Rosyjskiego Kongresu Żydowskiego, a w 1996 r. został członkiem Prezydium.

Dnia 29 maja 2000 r. Berel Lazar stał się obywatelem Rosji, zachowując obywatelstwo amerykańskie.

Dnia 18 września 2000 r. w Moskwie otwarto centrum Żydów na uroczystość przybył nowy zaprzysięgły prezydent Putin, a 21 grudnia 2000 r. w towarzystwie mera Moskwy Juri Łużkow i Putina zapalił świece chanukowe.

Władimir Putin odznaczał rabina Lazara kilkukrotnie najwyższymi orderami federacji rosyjskiej za jego:

 „wielki osobisty wkład w wzmocnienie moralne i kulturowe oraz ożywienie życia duchowego i wolności religijnej w kraju.”

We wrześniu 2005 r. Lazar stał się członkiem Izby obywatelskiej Rosji

Izba obywatelska została utworzona w 2005 roku na zalecenie Putina do analizowania wniosków ustawodawczych i monitorowania działań Parlamentu, rządu i innych organów rządowych w Rosji. Ma rolę podobną do Komitetu Nadzoru i ma uprawnienia konsultacyjne.

Rabin Berel Lazar – Rodzina Rothschild

Uniwersytet Oxford od ponad 200 lat jest siedzibą The Bullingdon Club, elitarnego stowarzyszenie studentów, którego absolwenci otrzymują najwyższe stanowiska w brytyjskim establiszmencie.

Uczelnia Oxford posiada również centrum organizacji Chabad Lubawicz, która przybliża żydowskim studentom kulturę i mistycyzm kabały oraz pomaga w konwersji na judaizm osoby nie mające żydowskiej matki, kabała odnosi się do mistycyzmu dzięki czemu konwersja na judaizm jest dozwolona.

Ponieważ judaizm dopuszcza reinkarnację, to osoby, które odczuwają nieracjonalną więź z judaizmem, mogą mieć żydowską duszę, czyli mogły być w poprzednich wcieleniach Żydami. Według kabalistów osoby te wcale nie stają się Żydami, lecz po prostu powracają do narodu żydowskiego.

Głównym sponsorem i patronem centrum Chabad-Lubawicz w Oxford jest rodzina Rothschild, poniżej link do centrum Chabad-Luwaicz na Uniwersytecie w Oxford:

fkkkkkk

Na zdjęciu: od lewej Nathaniel Rothschild i rabin Berel Lazar

Na zaproszenie Nathaniela Rothschilda do Oxfordziego centrum Chabad-Lubawicz przybył gość specjalny, naczelny rabin Rosji Berel Lazar, był to moment kiedy po raz pierwszy mogliśmy usłyszeć o młodości Putina oraz jego wielkiej przyjaźni z narodem żydowskim oraz kabalistczną organizacją Chabad -Lubawicz. Cały tekst zarówno Berela Lazar jaki i Nathaniela Rohschilda znajdziemy na stronie centrum Chabad w Oxford:

Fragment przedmowy Nathaniela Rothschild syna Jacoba, V barona de Rothschild:

„Jedyną rzeczą jaka kwalifikuje mnie do zabrania głosu dzisiejszego wieczory jest fakt, że jestem bardzo bliskim przyjacielem Rabbi Berel Lazar…  Mam tylko wspaniałe rzeczy do powiedzenia o Rabbi Lazar i jestem bardzo zaszczycony mogąc go wam dzisiaj przedstawić.” – Nathaniel Rothschild

Rabin Berel Lazar o Putinie i Nathanielu Rothschildzie

Poniżej fragmenty wypowiedzi z opisanej konferencji na Uniwersytecie Oxford, Berel Lazar:

„Moją popularność zawdzięczam panu Rothschildowi, mojemu przyjacielowi i jest wielką  przyjemnością dla mnie, widzieć ile pan Rothschild i pan David Slager zrobili dla ruchu Chabad-Lubawicz na  Oxford University.

 Opowiem wam krótką historię, która wydarzyła się w Sankt Petersburgu około 50 lat temu, opowiem o młodym chłopaku nie Żydzie, wychowywanym w bardzo biednej rodzinie. To były czasy, kiedy większość ludzi mieszkała w mieszkaniach komunalnych, które miały oddzielne pokoje dla rodzin oraz wspólną kuchnię i salon.

Ten chłopiec miał biednych rodziców, którzy rzadko bywali we własnym domu. Miał jednak szczęście, że  rodzina z innego pokoju zaczęła go zapraszać do siebie. Ojciec tamtej rodziny był profesorem, który pomagał mu odrabiać pracę domową i wychowywał młodego chłopaka. Rodzina, która była Żydowska zapraszała młodego chłopca na piątkową kolacje by świętować wspólnie Szabat. On do dziś pamięta, jak tamta rodzina po wspólnym posiłku zaczynała czytać starą książkę. (…)

Wiele, wiele lat później, ten sam chłopiec dorastał i objął stanowisko zastępcy burmistrza w Petersburgu. Były problemy z otwarciem szkoły żydowskiej w Sankt Petersburgu, około 19 lat temu. Zastępca Burmistrza słyszał że władze miasta nie chcą dać uprawnień do otwarcia szkoły.

On podszedł do Wiceministera Edukacji i zapytał go, dlaczego nie chcesz dać uprawnienia do otwarcia szkoły żydowskiej? On powiedział, bo jestem Żydem i każdy powie, że to dlatego, że jestem Żydem otworzyłem szkołę żydowską. Myślałem, że byłoby lepiej pozostawić status quo. Nie ma żadnej szkoły żydowskiej i zostawić to jak jest; to będzie lepiej dla wszystkich.

Wiceburmistrz w Petersburgu, wziął dokumenty i wydał zezwolenie, pomimo że nie był uprawniony do tego. Tak powstała pierwsza szkoła żydowska w Sankt Petersburgu. Ten chłopiec to Vladimir Władimirowicz Putin.”  –rabin Berel Lazar

Russian President Vladimir Putin (L) and Russia's chief Rabbi Berl Lazar applaud during a ceremony in Moscow's Jewish community centre, December 21, 2000. Putin sought on Thursday to scotch fears that a wave of anti-Semitism could sweep Russia under his rule, making a high-profile visit to a Jewish centre celebrating Judaism's Hanukkah holiday. REUTERS/ITAR-TASS/KREMLIN PRESS-SERVICE

„Nie mam wątpliwości, że ożywienie i sukces dzisiejszego życia żydowskiego w Rosji jest zasługą byłego prezydenta Rosji pana Putina.” –  Berel Lazar

Berel-Lazar-vladimir-putin-chanukkah-menorah-russia

„Jedną z rzeczy, które widzieliśmy w ciągu ośmiu lat prezydentury pana Putina  jest jego wielkie wsparcie w walce społeczności żydowskiej z antysemityzmem. Żaden inny prezydent na świecie nie walczy tak mocno i tak radykalnie z antysemityzmem.” – Berel Lazar

739357_900

„Godzinę temu słyszałem od  Elliot Shear o planowanym spotkaniu w Buckingham Palace Shimona Peresa z księciem Filipem Duke of Edinburgh

Sharon  podczas pobytu  w Rosji odbył wiele długich spotkań z panem Putinem. Za każdym razem, kiedy wychodził ze spotkania zapewniał pana Olmert i pana Netanjahu, że Izrael ma bardzo bliskiego przyjaciela na Kremlu.” – kontynuował Berel Lazar

W dalszej części wykładu Lazar opowiada o przyjacielskich stosunkach Putina z byłym premierem Izraela, opowiada anegdotę jak Putin osobiście zaangażował się w przygotowanie koszernego posiłku dla Sharona. Opisuje z jakim zaangażowaniem Putin obchodzi świeta Chanuka wydając zezwolenia na postawienie Menory w Rosyjskich miastach, na Placu Czerwonym oraz jak co roku zapala świece na oczach telewizji publicznej w Moskiewskim centrum Chabad.

רה"מ נפגש עם משלחת מנהיגים וראשי קהילות יהודיות מרחבי רוסיה צילום חיים צח / לע"מ photo by Haim Zach / GPO

Lazar wspomniał także o kontynuowaniu bliskiej przyjaźni z narodem żydowskim przez obecnego prezydenta Miedwiedewa co wykorzystują antysemickie i nacjonalistyczne organizacje antyrządowe oskarżające obecnego prezydenta Rosji Miedwiedewa, że jest Żydem po matce i że ma żydowskie nazwisko, Lazar dodał, że według jego informacji „prezydent nie jest żydem ale w Rosji nigdy nie jest do końca wiadomo, kto nie jest Żydem.”

Cała treść w j. angielskim na stronie centrum Chabad-Lubawicz, Uniwersytet Oxford:

Berel Lazar mówi o Putinie na światowym zjeździe kabalistycznej organizacji  żydowskiej Chabad-Lubawicz w Nowym Yorku [wideo napisy PL]

„A tymczasem przecież na innych odcinkach frontu najwyraźniej obowiązują jakieś zupełnie inne mądrości. Ledwie parę tygodni minęło wszak od moskiewskiej wizyty Henry Kissingera, który spotkawszy się z Włodzimierzem Putinem deklarował, że Rosja nie jest przeciwnikiem Stanów Zjednoczonych, a współtwórcą światowej architektury bezpieczeństwa. „Rosja nie jest zagrożeniem dla USA, ale kluczowym elementem globalnej równowagi” – stwierdził autorytatywnie Kissinger – „Zachód potrzebuje Rosji”.”Grzegorz Braun, „Polska Niepodległa”14.03.2016.

Przygotował: Michał KK

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *