Strona główna > NWO > Kościół i cerkiew > Rabin Kogan pobłogosławił spotkanie patriarchy Cyryla i papieża Franciszka

Rabin Kogan pobłogosławił spotkanie patriarchy Cyryla i papieża Franciszka

Przytoczył on zdanie papieża Franciszka o tym, że „wszyscy katolicy są po trosze żydami”.

Moskwa, 5 luty 2016, „Interfax” – W Kongresie Żydowskich Gmin Religijnych i Organizacji w Rosji przywiązuje się wielką wagę do zbliżającego się spotkania Patriarchy Moskiewskiego i Wszechrusi Cyryla z Papieżem Franciszkiem.

aaa

„Spotkania osobiste są bardzo ważne. W świecie prawosławnym przewodzi nam patriarcha a w świecie katolickim papież rzymski i takie spotkanie jest rękojmią tego, że dobra współpraca będzie miała ogromne znaczenie tak dla świata prawosławnego, w tym i dla Rosji, jak i dla katolików. Błogosławimy to spotkanie” – w piątek powiedział agencji „Interfax- Religia” wiceprezes Kongresu Żydowskich Gmin Religijnych i Organizacji w Rosji (KJROOR), rabin Zinowij Kogan.

Odnosząc się do dialogu żydowsko – katolickiego rozmówca agencji powiedział, że sam spotykał się z papieżem, obecnie już nie żyjącym Janem Pawłem II, z obecnym papieżem Franciszkiem, w kwietniu 2015 roku, prowadził rozmowy prezes Konferencji Rabinów Europy, główny rabin Moskwy Pinchas Goldschmidt.

„Obecny papież wszelkimi sposobami zachęca do dialogu pomiędzy żydami a katolikami. Niedawno nawet powiedział, że wszyscy katolicy są po trosze żydami, zważywszy, że u podstawy naszych tradycji religijnych leży Stary Testament, to znaczy Tora” – dodał rabin Zinowij Kogan.

Jak już informowano, patriarcha Cyryl i papież Franciszek spotkają się na Kubie 12 lutego. Głównym tematem spotkania będą prześladowania chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Po zakończeniu spotkania będzie podpisana wspólna deklaracja . Zbieżność dat wizyty patriarchy w krajach Ameryki Łacińskiej i wizyty papieża w Meksyku były okazją do odbycia spotkania właśnie w Nowym Świecie, które, jak ma nadzieję zwierzchnik Synodalnego Wydziału Cerkiewnych Stosunków Zewnętrznych, metropolita Hilarion (Iłarion), „otworzy nowy rozdział w stosunkach pomiędzy kościołami”.

Spotkanie było przygotowywane przez okres kilkudziesięciu lat, jednakże ze strony Patriarchatu Moskiewskiego podkreślano, że będzie ono możliwe po usunięciu sprzeczności w stosunkach dwóch kościołów.

aaaa

Przemawiając w piątek na konferencji prasowej w Moskwie, metropolita Hilarion (Iłarion) powiedział, że w stosunkach dwóch kościołów pozostaje nie rozwiązany problem działań greko-katolików na Ukrainie ale sytuacja, ktora się dzisiaj wytworzyła na Bliskim Wschodzie, w Afryce, gdzie realizowane jest przez ekstremistów „prawdziwe ludobójstwo chrześcijańskiej ludności, wymaga pilnych działań i ściślejszego współdziałania pomiędzy chrześcijańskimi kościołami”.

NOWA EWANGELIZACJA ! ALLELUJA I DO PRZODU!
NOWA EWANGELIZACJA ! ALLELUJA I DO PRZODU!

ZAKONNICE

Źródło: http://www.interfax-religion.ru/?act=news&div=61827

Za: http://protivkart.org/news/7599-ravvin-kogan-blagoslovil-vstrechu-patriarha-kirilla-i-pontifika.html

Publikacja: 6.02.2016

Tłumaczenie: Tamara

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.