Strona główna > NWO > Kościół i cerkiew > Rabin Ehrenkranz przewiduje wybór Bergoglio

Rabin Ehrenkranz przewiduje wybór Bergoglio

rabin wiadomości Wolna Polska

rabin wiadomości Wolna Polska

Czy wybór Jorge Bergoglio był przewidziany na całe lata przed tym jak do tego wyboru doszło? Czy jego wybór byłby korzystny dla jakiejś szczególnej grupy?

W artykule zatytułowanym „Catholic-Jewish dialogue” uber-koszerny reporter John Allen pisze w dniu 20 stycznia 2005 roku dla „National Catholic Reporter” co następuje

„Jeszcze jeden dowód na ewolucję w stosunkach żydowsko-katolickich powinien pojawić się kiedy Ehrenkranz zaplanuje zabranie delegacji rabinów i amerykańskich biskupów do Auschwitz i następnie do Rzymu po błogosławieństwa papieża jak i głównego rabina Izraela.

Biskupom będą przewodzili kardynał William Keeler z Baltimore i arcybiskup Timothy Dolan z Milwaukee. Plany przewidują, że grupa poleci z USA do Rzymu a następnie do Krakowa skąd autobusem pojedzie do Auschwitz. Będą oprowadzeni (po obozie) po czym odbędzie się obiad,  na terenie obozu, z otwartym dialogiem pomiędzy rabinami i biskupami.

Następnie grupa powróci do Rzymu gdzie członkowie grupy zostaną pobłogosławieni zarówno przez papieża jak i przez głównego rabina Izraela, który przybędzie w związku z tym do Rzymu. Wspólnota Sant Egidio zorganizuje obiad dla grupy w Rzymie. „Z jednej strony mam nadzieję, że wyjaśnię dlaczego żydzi tak intensywnie odczuwają Izrael” – powiedział Ehrenkranz. „Dla wielu z nas Auschwitz jest tym co się stanie jeżeli nie będzie żadnego Izraela. Jeżeli nie macie Izraela to nie macie drogi wyjścia. Nie możecie zrozumieć żydowskiego myślenia o Izraelu bez zrozumienia tego faktu”.

Ehrenkranz, przy okazji, powiedział, że podziela obawę Bemporada co do tego co może nadejść po Janie Pawle II. „Nie będziesz nakłaniał nikogo do tej wrażliwości. Obawa jest taka, że cokolwiek zrobiłeś, może być cofnięte”-powiedział rabin. W reakcji na „hipotezę latynoamerykańską” co do wyboru następnego papieża, Ehrenkranz powiedział, że Latynoamerykanin oznaczałby prawdopodobnie papieża z mniejszym osobistym doświadczeniem lub mniejszym zainteresowaniem dialogiem z judaizmem. Jedynym jednakże wyjątkiem, według Ehrenkranza, byłby kardynał Jorge Maria Bergoglio, jezuicki kardynał Buenos Aires (Argentyna).

Judeosatanista Joseph Ehrenkranz
Judeosatanista rabin Joseph Ehrenkranz

Bergoglio był biskupem pomocniczym w Buenos Aires w dniu 18 lipca 1994 roku kiedy zostalo zabitych 86 ludzi i setki odniosło rany w eksplozji, która zniszczyła siedmiopiętrowy budynek będący siedzibą „Argentine Jewish Mutual Association” i „The Delegation of Argentine Jewish Associations”. Był to jeden z najgorszych ataków antysemickich w historii Ameryki Łacińskiej, i Ehrenkranz powiedział, że Bergoglio był „bardzo zatroskany tym co się stało…ma doświadczenie”.

Rabin Joseph Ehrenkranz jest emerytowanym rabinem w „Congregation Agudath Sholom” w Stamford (Connecticut), i wieloletnim dyrektorem wykonawczym „Center for Christian-Jewish Understanding” przy „Sacred Heart University”, które to centrum on współzakładał. Otrzymał swoje rabiniczne wykształcenie na „Yeshiva University”. Wieloletni inicjator dialogów międzyreligijnych pomiędzy żydami, muzułmanami i chrześcijanami, w 2010 roku został laureatem prestiżowej nagrody „Nostra Aetate”. Obecnie rabin Ehrenkranz jest na emeryturze i mieszka w Tel Aviv, Izrael.

Za: http://callmejorgebergoglio.blogspot.com/2014/02/rabbi-ehrenkranz-predicts-francis.html

Data publikacji: 16.02.2014

Przekład: GREGORIUS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.