Strona główna > NWO > Rab na galerach zorganizuje piknik za 26 milionów rubli

Rab na galerach zorganizuje piknik za 26 milionów rubli

Źródło: http://www.3rm.info/22795-rab-na-galerax-ustroit-piknichok-na-26-mlnrub.html

Data publikacji: 27.03.2012

Tłum. RX

Wszyscy pamiętamy łzy Putina i jego okrzyki „zwyciężymy!”. A już teraz gwałtownie nabiera obrotów korupcyjno-zbrodnicza polityka tego raba na galerach. NATO jest już w Rosji, sądy uwalniają złodziei na wysokich stanowiskach…

A na zlot hersztów kremlowskiego gangu wyłożono tyle pieniędzy co nigdy.

Mówię ci Dima , tak ich zrobimy na szaro, że będą zdychać jak muchy. Wiem co mówię bo wszystko jest świetnie zaplanowane.

I wszystko bezczelnie i arogancko, jawnie i otwarcie! Czy dla nich istnieje jeszcze jakieś prawo? A wam, putlerowskie pachołki, i wam, „rosyjskie fronty narodowe”, nie dostaną się nawet kości do ogryzienia z jaśniepańskiego stołu. Jak teraz zamierzacie patrzeć ludziom w oczy kiedy całe plugastwo i brud tego okupacyjnego reżimu stanie całemu narodowi przed oczyma? Przecież wy o wszystkim wiedzieliście i nie możecie się teraz usprawiedliwiać.

Na inauguracji Putina będą podawane pieczone kraby i jagnięcina za 26 milionów rubli.

Biuro Sekretariatu Prezydenta umieściło na swojej stronie internetowej ogłoszenie o konkursie na organizację bankietów z okazji inauguracji Władimira Putina i Dnia Rosji.

Odpowiednia informacja umieszczona na stronie internetowej zamówień publicznych wyjaśnia, że kremlowskie bankiety będą kosztowały budżet państwa 26 milionów rubli czyli 13 tysięcy rubli na osobę, donosi piter.tv. Według eksperta kwota jest zbyt wysoka ponieważ prywatne przyjęcia na najwyższym poziomie zamykają się średnio kwotą 6 tysięcy rubli na osobę. Każdy z bankietów jest obliczony na tysiąc gości. W proponowanym menu tychże bankietów państwowych widnieje pieczony krab królewski z Kamczatki, prowansalskie ratatouille i cappuccino z kokosowym mleczkiem. Wśród zakąsek, które kierownik Biura Sekretariatu Prezydenta zamierza podawać na uroczystym przyjęciu znajdują się: czerwony kawior z łososia syberyjskiego podawany na lodzie, morskie przegrzebki z blinami warzywnymi i sosem z białych grzybów a także pstrąg potokowy z kiełkami pszenicy i limonką. Na gorąco, w sensie dosłownym „drogim” gościom, zaproponuje się steki z jesiotra nadziewane malutkimi warzywami z sosem „Champagne” albo jagnięcinę z bakłażanową lasagne. Wcześniej w standardowym menu na podobnych przyjęciach figurowały także takie dania jak mięso jelenia na zimno z dodatkiem jagód jałowca i sosem żurawinowym, galantyna z bażanta z leśnymi jeżynami i medaliony z sarny z plasterkami jabłek w miodzie. Biuro Sekretariatu Prezydenta w zamówieniu dokładnie wymieniło marki napojów alkoholowych.

Na bankietach musi być podawana najwyższej jakości wódkaKriemlin” i szampan „Abrau-Durso”. Jednakże według wicedyrektora generalnego firmy „Jedinaja eliektronnaja torgowaja płoszczadka”, Andrieja Cziernogorowa, ten punkt zamówienia państwowego jest sprzeczny z obowiązującymi przepisami o zamówieniach publicznych, donosi radio „Kommiersant FM”.

„Wyraźnie zapisano w prawie o zamówieniach państwowych, że zamawiający musi określić wymagania odnośnie konkretnych towarów i usług z możliwością dostarczenia towarów analogicznych. To oznacza, że jeśli chcecie zakupić wódkę to musicie określić litraż, stopień rafinacji, moc no i w rzeczywistości wszystko. Nie może być żadnych wskazań co do marki.

A jeżeli takie wskazania istnieją to każdy dostawca może złożyć skargę w normalnym trybie do Federacyjnej Służby Antymonopolowej. W ciągu 5 dni pozycja ta może być wycofana z przetargu”- podkreślił Andriej Cziernogorow. Ponadto w zamówieniu istnieje punkt „dekorowanie stołów kompozycjami kwiatowymi”. Ale nawet przy uwzględnieniu wszystkich przeliczonych, wykwintnych przysmaków, jest to nie do pojęcia skąd wzięło się 13 tysięcy na osobę. Jak zauważył kierownik ds. bankietów, Dmitrij Bawyrin, prywatne przyjęcie na bardzo wysokim poziomie kosztuje średnio 5-6 tysięcy rubli na osobę.

„Jeżeli mówimy o kooperatywach i to kooperatywach wyższego poziomu, takie jak międzynarodowe firmy samochodowe, jachtowe, banki i tak dalej, to rzeczywiście są to bardzo wysokie ceny.

Takie kontrakty w sferze bankietowej zdarzają się niezmiernie rzadko. 13 tysięcy od osoby- fantazji nie starcza. A przecież nawet ja się gubię gdzie te pieniądze można by wydać. To jest zrozumiałe, że te pieniądze można wydać na super drogie alkohole ale dalej, jeśli o mnie chodzi, mówiąc uczciwie, kończy mi się fantazja”- przyznaje się specjalista.

(Specjaliści są zaskoczeni tą kwotą i nie rozumieją gdzie można wydać takie pieniądze. Tutaj nie jest potrzebna żadna fantazja. Oni po prostu zapomnieli, że jest podatek koszerny i są  usługi żydowskich kucharzy, którzy będą koszerować w kremlowskiej kuchni. Przecież putlerowska szajka zbójecka uważa, że Kreml jest teraz ich własnością na co najmniej 12 lat- przypisek redaktora)

Chabadski rząd eFeRji z dodatkiem w postaci Wowana Szełomowa aka Putina.

Rzecznik prasowy Biura Sekretariatu Prezydenta, Wiktor Chriekow, twierdzi z kolei, że w tym przypadku cena jest absolutnie uzasadniona. „To jest uroczysty bankiet z okazji inauguracji prezydenta, odbywał się wcześniej raz na cztery lata, teraz będzie raz na 6 lat. Oczywiście taki bankiet zawsze musi być wyjątkowy. To samo dotyczy 12 czerwca. Takich głównych przyjęć jest zaledwie kilka i oczywiście powinny być one w jakiś sposób wydarzeniem zapamiętywanym przez ludzi”- uważa urzędnik. Zauważmy, że wcześniej państwowe przyjęcia były organizowane i obsługiwane przez kombinat gastronomiczny „Kriemliewskij”. Jednakże w ubiegłym tygodniu Biuro Sekretariatu Prezydenta rozwiązało umowę z tą firmą, zauważa gazeta „Izwiestia”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.