Strona główna > Rosja > Putlerowskie „prawiesławie”: współcześni Judasze

Putlerowskie „prawiesławie”: współcześni Judasze

Źródło: http://prawoslawnypartyzant.wordpress.com

W dniu zbliżającej się zdrady Jezusa Chrystusa, której dokonał jeden z Jego uczniów i apostołów o imieniu Judasz, chciałbym zaprezentować czytelnikom nowych współczesnych kontynuatorów “dzieła” jakiego dokonał Judasz. Nie bez powodu jak wiemy dokonało się wiele takich a nie innych wydarzeń w Starym i Nowym Testamencie. Tak oto, przykład Judasza ma nam chrześcijanom zawsze przypominać, że wśród współczesnych apostołów – biskupów, znajdą się ci, którzy po raz kolejny zdradzą Jezusa Chrystusa. Takimi apostatami w XX wieku byli i nadal są sergiańscy biskupi, którzy stanęli po stronie oprawców narodu rosyjskiego. Dziś wiemy i znamy imiona tych nowych Judaszy, – agentów KGB i SB w rjasach, którzy otrzymali swoje 30 srebrników w postaci radia, samochodu, stopnia generała itd. itp.

Niedawno biskup Moskiewskiego Patriarchatu, – Eutychiusz Kuroczkin*, – zasłynął ze swego szczególnego kazania podczas którego wezwał naród do głosowania za złodzieja i niszczyciela narodu rosyjskiego Putina.

Zwierzchnik Rosyjskiej Zagranicznej Cerkwi Prawosławnej metropolita Agatangel, tak oto skomentował to nagranie: “Zdrajcy jak to zawsze bywa, stają się gorsi od tych, komu się sprzedali. Judasz upadł niżej żydowskich arcykapłanów, a biskupi (którzy w 2007 r. odeszli od RZCP do Patriarchatu Moskiewskiego), nie wytrzymawszy bycia w prawdzie, upadli niżej Patriarchatu Moskiewskiego i obecnie jawią się uschniętą gałęzią – bezdźwięczną i niepotrzebną w duchowym znaczeniu. Oto najlepsze temu świadectwo, niech wszyscy to zobaczą:”

[youtube=http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=9533Rr4-DuM]

______

* Biskup Eutychiusz Kuroczkin do 2006 roku znajdował się w Rosyjskiej Zagranicznej Cerkwi Prawosławnej. Po jego zdradzie i odejściu do Patriarchatu Moskiewskiego 85% jego kleryków, mniszek i wiernych wypowiedziało bp. Eutychiuszowi posłuszeństwo i powróciło na łono RZCP. Na dzień dzisiejszy biskup Eutychiusz o nowym tytule “Domodziedowski” ma pod sobą tylko 3 parafie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.