Strona główna > Bez kategorii > Putlerowska eFeRja wprowadza w pierwszym regionie język okupacyjny

Putlerowska eFeRja wprowadza w pierwszym regionie język okupacyjny

Źródło: http://shturmnovosti.com/view.php?id=37311

Data publikacji: 12.05.2012

Tłum. RX

Demonstracja rosyjskiej młodzieży pod hasłem „Chcemy mówić po rosyjsku”.

Gubernator Primorja (prowincja Federacji Rosyjskiej), W.W. Mikłusziewskij, zarządził wprowadzenie dwujęzyczności we Władywostoku, informuje „Bierieg Rossiji”, informacyjno-analityczny portal, który będzie przedstawiał strategiczne idee i wydarzenia w rozwoju wschodnich terytoriów FR, jako głównego obszaru napędowego w rozwoju Rosji. Drugim językiem, według opinii gubernatora, powinien być język angielski. Prawdopodobnie podobne dążenie zbiega się z potrzebami przyszłych gości szczytu, wygodniejszego poruszania się po mieście. Jak zauważył szef kraju (jednostka adm. FR) „w pierwszej kolejności w centrum należy umieścić znaki i oznaczenia w języku angielskim. Ponadto w sklepach i w hotelach personel powinien umieć rozmawiać w języku angielskim i pomagać anglojęzycznym klientom”.

Jednakże nie można chyba twierdzić, że w tej decyzji jest jakaś pilna potrzeba. Wbrew przeciwnie, przy dzisiejszym braku wyraźnej społeczno-kulturowej tożsamości ludności kraju, trzeba tutaj maksymalnie przyczyniać się do wzmocnienia rosyjskiej kultury i rosyjskiego języka. W celu zapewnienia bezpieczeństwa narodowego Dalekiego Wschodu i Primorja, dzisiaj jest dużo ważniejsze i mniej kosztowne chociażby jedno rozwiązanie, na przykład przywrócenie kluczowemu, w geopolitycznym aspekcie, miastu Ussuryjsk jego prawdziwej nazwy „Nikolsk Ussuryjskij”. Turyści zagraniczni o których wygodę troszczy się szef Primorja, z wielkim szacunkiem i zainteresowaniem odnieśliby się do przywrócenia historycznego oblicza naszych miast a nie wprowadzania „osiągnięć cywilizacyjnych” drogą popularyzacji języka angielskiego i rozpowszechniania znaków i szyldów anglojęzycznych.

Co ciekawe to w kraju wraz z nowym gubernatorem pojawił się wyraźnie podkreślany amerykański trend. Interesujące, że pierwszy zastępca szefa Primorja przez długi czas mieszkał i pracował w Stanach Zjednoczonych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.