Strona główna > Bez kategorii > PUTLERowska eFeRja: W minionych 10 latach samobójstwo popełniło 70 tysięcy dzieci

PUTLERowska eFeRja: W minionych 10 latach samobójstwo popełniło 70 tysięcy dzieci

Źródło: http://shturmnovosti.com/view.php?id=33762

Data publikacji: 15.02.2012

Tłu. RX

Cooo??? Policjaaa ???

„Fala samobójstw przewalająca się tej zimy przez kraj i głośno komentowana przez media nie jest niestety wyjątkowym zjawiskiem dla Rosji”- oświadczyła w Centrum Prasowym „Komsomołki” Anna Portowa, Główny Psychiatra Dziecięcy Moskwy, Naczelnik Wydziału Psychiatrii i Pomocy w nagłych wypadkach przy Instytucie Psychiatrii Społecznej i Sądowej im. W. P. Serbskiego. Niestety statystyki na przestrzeni szeregu lat bezwarunkowo plasują nasz kraj na jednym z pierwszych miejsc w świecie pod względem samobójstw. Ponadto decyzję o dobrowolnej rezygnacji z życia podejmują nie tylko dzieci ale i nastolatkowi. Wskaźnik samobójstw wśród wszystkich grup wiekowych ludności Rosji jest po prostu katastrofalny. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia krytycznym wskaźnikiem dla narodu jest wskaźnik 11 samobójstw na 100 tysięcy ludności. W Rosji ta liczba jest prawie czterokrotnie wyższa!!! Wskaźnik ten od wielu lat utrzymuje się na poziomie 38-40 samobójstw na 100 tysięcy ludności!!! TO JEST KATASTROFA !!!

Ponadto specjaliści podkreślają, „że liczba nastolatków skłonnych do samobójstwa jest wielokrotnie wyższa od liczby tych, którym „udaje się przeprowadzić zamiar do końca””.

Według słów Anatolia Niewiernego, prezesa Stowarzyszenia Psychiatrów i Psychologów Dziecięcych, czołowego pracownika naukowego Centrum Zdrowia Psychicznego RAMN (Rossijskaja Akadiemija Miedicinskich Nauk), nie każda próba kończy się rzeczywistą utratą życia. „Trzeba pamiętać, że tak zwane manifestacyjne, niekompletne samobójstwo to często tylko próba nastolatka zwrócenia na siebie uwagi. Jest to sygnał do rodziców, przyjaciół, bliskich, o tym, że dziecko jest naprawdę samotne i jest mu bardzo źle, potrzebuje uwagi, sympatii, bliskiego kontaktu i ciepła emocjonalnego”- powiedział Anatolij Siewiernyj.

Ale zabawa z tymi gojami!!!

Jednocześnie według posłanki do Dumy Państwowej, Jewdokii Byczkowej, członkini Komitetu ds. Rodziny, Kobiet i Dzieci, statystyka śmiertelności dziecięcej i młodzieżowej mówi o pewnym spadku liczby samobójstw. „Nie możemy wydzielać statystyki samobójstw w odrębną kategorię. Każda śmierć dziecka to tragedia. A co straszniejsze to każdy nastolatek dobrowolnie podejmuje decyzję odebrania sobie życia albo z powodu przemocy w rodzinie albo z powodu prześladowania przez rówieśników. Każda śmierć to katastrofa. Statystyka, którą przedstawię, jest przygnębiająca, na przestrzeni ostatnich 10 lat w Rosji corocznie umiera ponad 5 tysięcy nastolatków w wieku do 14 lat. Tylko w samym 2000 roku liczba śmierci wyniosła 8,5 tysiąca a w 2010 roku o 3,5 tysiąca mniej.

Ale tak czy owak to są potwornie wielkie liczby!”- mówi przerażona Jewdokia Byczkowa.

Według niej prawie co dziesiąta próba samobójcza nastolatka w wieku do 14 lat kończy się śmiercią. W 2008 roku skończyło ze sobą 500 dzieci a w 2000 roku ponad 800 dzieci.

W 2010 roku nieco mniej niż 250. Danych na temat samobójstw nastolatków w wieku od 14 do 18 lat posłanka nie posiada. „Jeszcze jedna tendencja. Coraz częściej rozstać się chcą z życiem dziewczynki. Jeśli w 2000 roku stosunek chłopców do dziewcząt wynosił 8 do 2 to w 2010 roku na samobójstwo zdecydowało się już 40% dziewczynek i 60% chłopców”- podkreśliła Byczkowa.

To straszne! Nic nie wiedziałem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.