Strona główna > Bez kategorii > Putlerowska eFeRja: powodzianie z Kubania głodują a czekistowska elita zamawia luksusowe samochody

Putlerowska eFeRja: powodzianie z Kubania głodują a czekistowska elita zamawia luksusowe samochody

Źródło: http://www.rusimperia.info/news/id13298.html

Data publikacji: 11.07.2012

Tłum. RX

Kiedy ofiary powodzi na Kubaniu głodują to czekistowska elita zamawia sobie luksusowe samochody zagraniczne, oczywiście dla efektywniejszej pracy operacyjnej w ściganiu „szczególnie niebezpiecznych przestępców”. Jak donosi „RIA Novosti”, FSB Federacji Rosyjskiej ogłosiła poszukiwanie dostawcy 7 luksusowych jeepów Toyota Land Cruiser (lub ich odpowiedników) na ogólną kwotę 19 milionów rubli. Zgodnie z dokumentacją projektową FSB zamierza zakupić 4 samochody Toyota Land Cruiser 200 Wagon w wersji Elegance za 13,2 milionów rubli (w cenie 3,3 miliona rubli za samochód) i 3 Toyota Land Cruiser Prado w wersji Standard za 5,7 miliona rubli (w cenie 1,9 miliona rubli za samochód).

Maksymalna moc silnika Toyota Land Cruiser Prado powinna wynosić 163 KM a prędkość maksymalna nie mniejsza niż 165 km/h, pisze się w materiałach. Z kolei maksymalna moc silnika Toyota Land Cruiser 200 Wagon powinna być nie mniejsza niż 235 KM a maksymalna prędkość nie mniejsza niż 210 km/h a przyspieszenie do 100 km/h powinno wynosić 8,9 sek. Wymaga się także żeby wnętrze samochodu i kierownica, były wykończone  drewnem, żeby samochód posiadał reflektory ksenonowe, lusterka wsteczne z powłoką elektrochromatyczną, przednie i tylne czujniki parkowania, funkcję podgrzewania kierownicy i system audio z możliwością podłączenia iPOD. Zgłoszenia do udziału w przetargu przyjmowane są do 31 lipca, aukcja publiczna w formie elektronicznej jest wyznaczona na 9 sierpnia. Pojazdy powinny być dostarczone do Moskwy i Ułan-Ude do 1 września, podkreśla się w materiałach. Wcześniej, przypomina agencja, FSB zamówiła 10 samochodów Toyota Land Cruiser na ogólną kwotę prawie 34,5 milionów rubli włącznie z opancerzoną wersją luksusowego jeepa za 7 milionów rubli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.