Strona główna > Bez kategorii > Putlerowska eFeRja: dzisiaj legalne zabójstwa dzieci nienarodzonych a jutro eutanazja

Putlerowska eFeRja: dzisiaj legalne zabójstwa dzieci nienarodzonych a jutro eutanazja

Źródło: http://3rm.info/24747-vokrug-da-okolo-evtanazii-segodnya-v-rossii-zakonny-ubiystva-aborty-zavtra-razreshat-samoubiystva.html

Data publikacji: 6.06.2012

Tłum. RX

Ludzie z wyższym wykształceniem częściej niż inni (37%) akceptują oficjalną legalizację eutanazji, zwolennicy Michaiła Prochorowa (41%), mieszkańcy wielkich miast (43%) i ludzie z dochodami powyżej 20 tysięcy rubli (47%). Jako argumenty, zwolennicy eutanazji, przytaczają opinię, że „jest to humanitarne, że ludzie wbrew swej woli nie powinni cierpieć i męczyć się” (20%) i że „człowiek ma prawo dysponowania swoim życiem” (7%). Jeszcze 3% uważa to za dopuszczalne w przypadku nieuleczalnej choroby, informuje „Interfax”.

Ich przeciwnicy z kolei uważają to za niemożliwe ze względów religijnych (8%) albo określają eutanazję „zabójstwem i samobójstwem” (7%). Ponadto 6% twierdzi, że przy legalizacji eutanazji „możliwe są przestępcze nadużycia”, 2% uważa, że „mogą zaistnieć błędy medyczne, są możliwe cuda i trzeba walczyć o życie człowieka do samego końca”.

Odpowiadając na pytanie czy moglibyście zwrócić się osobiście z prośbą o dokonanie eutanazji pod pewnymi warunkami, 27% odpowiadało pozytywnie, 35% odpowiadało przecząco a 38% było niezdecydowanych. 22 listopada 2011 roku uchwalono w Rosji ustawę zatytułowaną „O podstawach ochrony zdrowia obywateli Federacji Rosyjskiej”. W niej znajduje się szczególnie artykuł o zakazie dokonywania eutanazji w kraju. Eutanazja czynna i bierna jest uważana za przestępstwo i kwalifikowana jest jako morderstwo z premedytacją.

Tymczasem w szeregu państw dobrowolna eutanazja jest legalna. Pierwszym krajem, który zdecydował się na ten krok była Holandia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.