Strona główna > Rosja > Putin wyprzedaje rosyjski majątek żydowi Rottenbergowi

Putin wyprzedaje rosyjski majątek żydowi Rottenbergowi

Komu w Rosji żyje się dobrze? Druhom prezydenta…Media dowiedziały się o decyzji Putina zatwierdzenia sprzedaży żydowi Rottenbergowi 25% akcji przewoźnika lotniczego „Aerofłot”.

a1,0

„Rosyjski” (czytaj żydowski) miliarder Arkadij Rottenberg w najbliższym czasie nabędzie połowę kontrolowanego przez państwo pakietu akcji „Aerofłotu” (25%). Tę transakcję zatwierdził już prezydent Rosji Władimir Putin.

a1,1

Dwaj rozmówcy brytyjskiej gazety w rozmowie z dziennikarzami podkreślili, że głowa państwa ze zrozumieniem odnosi się do planów Rottenberga. Informator, zbliżony do „Aerofłotu” poinformował gazetę, że management firmy wie o zainteresowaniach miliardera. Tym nie mniej, nienazwany przedstawiciel Rottenberga, w rozmowie z dziennikarzami, zaprzeczył informacji o nadchodzącej transakcji.

„My nie planujemy zakupu jakichś udziałów „Aerofłotu”” – powiedział. Później w samym „Aerofłocie” odrzucono doniesienia brytyjskiej gazety, donosi Forbes. Człowiek, zbliżony do Rady Dyrektorów firmy, podkreślił, że taka transakcja jest mało prawdopodobna. Wyjaśnił on, że firma lotnicza spełnia funkcje wspierające rosyjski przemysł lotniczy (jest głównym kupcem samolotów SuperJet i MS-21) i w przypadku sprywatyzowania „Aerofłotu” takie wsparcie rosyjskiego przemysłu lotniczego  będzie mało prawdopodobne.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku prezydent Rosji, Władimir Putin, podpisał dekret o konsolidacji aktywów stołecznego lotniska „Szieriemietiewo”. Głowa państwa zleciła rządowi aby w terminie trzech miesięcy, wspólnie z prywatnymi właścicielami, ustalił składniki majątku wnoszonego jako wkład każdego niepaństwowego akcjonariusza do kapitału zakładowego „Szieriemietiewa”.

Gabinet Ministrów, zgodnie z dekretem prezydenta, powinien zapewnić ocenę własności federalnej, która podlega wniesieniu jako wkład Federacji Rosyjskiej do kapitału zakładowego „Szieriemietiewo”. Ponadto rządowi zlecono określenie wielkości udziałów Federacji Rosyjskiej i prywatnych akcjonariuszy w kapitale zakładowym spółki.

Rząd powinien także, w terminie siedmiomiesięcznym, zapewnić finalizację umowy wspólników pomiędzy Federacją Rosyjską a prywatnymi właścicielami. Jak już wcześniej informowano, w prezydenckim dekrecie ustalony jest udział minimalny Federacji Rosyjskiej w konsolidowanym lotnisku „Szieriemietiewo”, którego kontrolę otrzymają prywatni inwestorzy, w wysokości nie mniejszej niź 30 %.

Media poinformowały o bliskim podpisaniu dekretu prezydenckiego 25 sierpnia ubiegłego roku. Jeszcze wtedy Forbes pisał o tym, że głowa państwa zgodziła się na przejście lotniska „Szieriemietiewo” pod kontrolę przedsiębiorców Alieksandra Ponomarienko i Arkadija Rottenberga.

Putin (Szełomow) i Rottenberg. Geszefty po staremu.
Putin (Szełomow) i Rottenberg. Geszefty po staremu.

Wartość rynkowa „Aeroflotu” wynosi 9,7 milardów dolarów. Udział państwa w „Aeroflocie” to 51.17%. W końcu grudnia 2015 roku szefowa Federalnej Agencji Mienia Państwowego „Rosimuszcziestwo”, Olga Diergunowa, wymieniała „Aeroflot” pośród aktywów, które mogą zostać sprywatyzowane. W dniu 1 lutego na spotkaniu u prezydenta Władimira Putina w sprawie prywatyzacji, był obecny dyrektor generalny „Aeroflotu”, Witalij Sawieliew, wraz z szefami innych firm przygotowywanych do sprzedaży, „Basznieft” (50,08%), „Ałros” (państwo 43,93%) i „Rosnieft” (19,5%), przypomina RBK.

Za: http://3rm.info/main/61867-komu-na-rusi-zhit-horosho-druzyam-prezidenta-smi-uznali-o-reshenii-putina-odobrit-prodazhu-rotenbergu-25-akciy-aeroflota.html

Data publikacji: 10.03.2016

Nadesłał Borys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *