Strona główna > Rosja > Putin podpisał ustawę o zakazie propagandy faszyzmu

Putin podpisał ustawę o zakazie propagandy faszyzmu

Komentarz: Według tej ustawy z rąk UP-owców zginęło w latach wojny 220 tys. Polaków. Jak to się ma do ustaleń polskich „historyków” i „znawców tematu”, od lat zaniżających liczbę pomordowanych na Kresach Polaków i którzy „doprowadzili” tę liczbę do 60 tys. – niech każdy Polak sobie odpowie… 

Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin podpisał ustawę o zakazie propagandy lub publicznej prezentacji atrybutów lub symboliki organizacji, które współpracowały z faszystami, a także tych, którzy nie akceptują wyroku Trybunału Norymberskiego. Odpowiedni dokument został umieszczony w środę na oficjalnym portalu informacji prawnej.

a

UKRAINE-POLITICS-BANDERA-NATIONALISTS-MARCH

Poprawki rozszerzają zakres organizacji, za propagandę i demonstrację publiczną atrybutów i symboli których ustalona jest odpowiedzialność administracyjna. Listę tych instytucji uzupełniają organizacje, współpracujące z organizacjami i ruchami faszystowskimi, a także współpracujące z międzynarodowymi albo zagranicznymi organizacjami lub ich przedstawicielami, odrzucającymi wyrok Trybunału Norymberskiego, a także wyroki trybunałów (sądów) krajowych, wojskowych lub okupacyjnych, wydanych na podstawie wyroku Trybunału Norymberskiego, lub podjętych w okresie Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, Drugiej Wojny Światowej.

Za propagandę i demonstrację publiczną atrybutów i symboli obywateli proponuje się karać grzywną administracyjną od 1 tysiąca do 2 tysięcy rubli lub aresztem na okres do 15 dni. Osoby urzędowe proponuje się karać grzywną w wysokości od 1 tysiąca do 4 tysięcy rubli, a osoby prawne – od 10 do 50 tysięcy rubli.

Maksymalna kara za wykonanie lub sprzedaż w celach propagandy lub nabycie w celu sprzedaży lub propagandy – od 20 do 100 tysięcy rubli.

Najbardziej znaną organizacją, która aktywnie współpracowała z faszystami podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej (II Wojny Światowej), była Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów – Ukraińska Powstańcza Armia (UPA). UPA została stworzona w 1942 roku. W 1943 roku zawarto porozumienie pomiędzy III Rzeszą i ukraińskimi nacjonalistami, że UPA będzie ochraniać koleje i mosty przed sowieckimi partyzantami i wspierać działania władz niemieckich. W przypadku zwycięstwa nad ZSRR Niemcy obiecały dać pozwolenie na utworzenie Państwa Ukraińskiego.

W latach Wielkiej Wojny Ojczyźnianej (II Wojny Światowej – od tłum.) na Ukrainie z rąk ukraińskich nacjonalistów zginęło 850.000 Żydów, 220 tysięcy Polaków, ponad 400 tysięcy jeńców radzieckich i jeszcze około 500 tysięcy cywilów, mieszkańców Ukrainy. Zostało zabitych 20 tysięcy żołnierzy i oficerów Armii Radzieckiej oraz funkcjonariuszy organów ścigania.

Źródło: http://ria.ru/society/20141105/1031786635.html

11.05.2014

Tłumaczył Janusz Sielicki

6.11.2014 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.