Strona główna > Rosja > Putin i zryw…

Putin i zryw…

BezTabu, Co Piszą „Inni” – Krajobrazy Putinistanu: Dziś przedstawiam tłumaczenie tekstu, wobec którego, trudno mi zająć – jednoznaczne stanowisko. Raport nr 1 Grupy „Imperatyw zrywu” – bo o nim mowa – to produkt intrygujący…

Wypatrzyłem go na portalu Zavtra.ru, publikującym blog autorski Jurija Krupnowa; współautora wraz z Jurijem Gromyko – wspomnianego raportu. Wymienieni autorzy, zajmują eksponowaną pozycję w rosyjskiej elicie naukowej i intelektualnej, zbliżonej do kręgów władzy i mają wgląd, ani chybi, do tego co się dzieje na Kremlu i w geopolityce. Ów raport odczytuję dwojako; jako konstrukcję alibi i budowę osobistej arki ratunkowej a zarazem jako memoriał, w intencji ratunku dla Putina przez czystkę starej i uformowanie nowej „czystej” elity. – Takie kremlowskie „okno miłości” dla Putina.  Nie ulega wątpliwości, że wspomniani autorzy, dysponują dogłębną ekspertyzą na temat stanu spraw w RF. Intryguje mnie pytanie, dlaczego tak późno się do tego zabrali. Z pewnością „nie urwali się z choinki” i  z pewnością, z wyprzedzeniem, zdawali sobie sprawę dokąd sprawy zmierzają. Raport przedstawia perspektywę kulminujących w bliskiej przyszłości, zagrożeń dla rosyjskiej struktury władzy i Rosji – w całości. Zgodnie z uświęconą, wielowiekową rosyjską tradycją – „dobrego cara i złych bojarów (aparatczyków i oligarchów)”; raport  -jakby nigdy nic – ignoruje chronologię i retrospekcję minionych 18 lat panowania Pautina, obwiniając o całe zło -oligarchów. Raport w tonacji kremlowskiej propagandy, „bije się w cudze, oligarchiczne piersi”, szafuje napuszoną terminologią, wyraża strach przed drastycznością amerykańskich (zachodnich) sankcji, formułuje plethora’ę wizji, ucieczki w tęczową przyszłość bez zobowiązań i obietnic bez pokrycia.
Dotychczas, wciąż jeszcze, w społeczeństwie rosyjskim, telewizor wygrywa w rywalizacji o wpływy z lodówką. Obawiam się, że już wkrótce nastroje ulegną zasadniczej zmianie.

Zapraszam do raportu.

***

Putin i zryw

Styczeń 2018 – ultimatum i sankcje na zawsze
raport nr 1  grupy „Imperatyw zrywu”

„Luty.
Sięgnąć po atrament i płakać!
Pisać o lutowym szlochu
W chrzęszczącym błocie
Kiedy goreje czarną wiosną

Borys Pasternak”*1.

Już 2 lutego przyszłego roku, czyli na półtora miesiąca przed wyborami prezydenckimi w Rosji, USA przystąpią do demonstracyjnego, dosłownie, na żywo, przywłaszczenia nagromadzonych za granicą bogactw, otoczenia Prezydenta Rosji; oligarchów i dygnitarzy.

Będzie się to odbywać zgodnie z amerykańską UstawąO przeciwdziałaniu wobec wrogów Ameryki za pomocą sankcji”[1], podpisaną przez Tramp’a 2 sierpnia, gdzie ministerstwo finansów USA, szef Służby Wywiadu Narodowego i Sekretarz Stanu zobowiązują się przedstawić w Kongresie raport o największych rosyjskich przedsiębiorcach, związanych z Kremlem, wskazując rozmiar i źródła ich dochodów, informacje o aktywach krewnych (w tym żon, braci i sióstr, dzieci i rodziców), a także informacje o ich kontaktach handlowych z firmami zagranicznymi.


„Patriotyzm –  to kiedy dzieci w Londynie, pieniądze w Dubaju, interes w Rostowie, a twoja żopa w GosDumie”

Jednocześnie, 1 stycznia 2018 r. w Wielkiej Brytanii, wchodzi w życie ustawa „O kryminalnych finansach”,która daje możliwość brytyjskim sądom, kierować wobec zagranicznych posiadaczom aktywów w Wielkiej Brytanii, tzw. zapytanie o stan własności niewyjaśnionego pochodzenia (mają niewyjaśnione decyzje majątkowe, UWO)*2.. Oznacza to, że właściciel firmy, nieruchomości, kont bankowych i innych aktywów, który spowodował indagacje ze strony organów państwowych, będzie musiał wyjaśnić pochodzenie środków. Nowe przepisy dotkną wszystkich – w tym  „politycznie znaczących osób” (politically exposed person, PEP)- i  podejrzewanych o udział w poważnych przestępstwach, w tej liczbie, aktywa znajdujące się na terenie wielkiej Brytanii, wartości powyżej £50 000.

I bardzo „a propos”, również od 1 stycznia,  Rosyjska Federacja przystąpi do spełniania dobrowolnie przyjętych na siebie zobowiązań, w ramach Międzynarodowego porozumienia, w sprawie automatycznej wymiany informacji finansowych (CRS MCAA) — to jest, zapewnienia finansowym służbom specjalnym USA i wielkiej Brytanii, wszystkich, bez wyjątku informacji, o dochodach rosyjskich podatników, uzyskanych ze środków na kontach bankowych, a także płatnościach z tych kont!

W ten sposób, wobec całego otoczenia W. Putina, otwarcie sformułowano ultimatum: albo dekapitacja[2] Putina z waszym udziałem, albo dekapitalizacja wszystkich waszych aktywów – za granicą.

„Dekapitacja wraz z dekapitalizacją, a potem i decymacją”  -jako technologia działań amerykańskiego Terminatora przeciwko Putinowskiej Rosji

Ale najprawdopodobniej jest to przemyślane połączenie pierwszego i drugiego: dekapitacji z dekapitalizacją.

Ponieważ obecnie, Rosja jest wprost nazwana w najwyższym akcie legislacyjnym w USA od 2 sierpnia „Przeciwnikiem Ameryki” (America ‚ s Adversary), cały ten nowy system sankcji, oznacza nie co innego, jak wypowiedzenie nam wojny – finansowo-prawnej i wizerunkowo-konceptualnej [3].

Analiza wszystkich jawnie wrogich enuncjacji, w zachodnich mediach, przeciwko szefowi rosyjskiego państwa i jego najbliższemu otoczeniu, w okresie ostatnich trzech lat, wyraźnie wskazuje ostateczny cel —  międzynarodowego uznania Rosji  za „kryminalne” lub „mafijne” państwo (criminal state lub mafia state),ponieważ rzekomo, na jego czele, stoi kryminalny prezydent i jego, na wskroś kryminalne – otoczenie.

Po takiej kwalifikacji prawnej, gdzieś w sądzie najwyższym w Londynie lub Prokuraturze Hiszpanii, lub jeszcze gdzie indziej, przez analogię z „państwami-wyrzutkami” Busha jr. lub „państwami — sponsorami terroryzmu”, zostaną uruchomione odpowiednie procedury, wystarczające, nie tylko dla konfiskaty ukrytych bogactw i aresztowania za granicami Rosji ich właścicieli, ale i zmiany w kraju, – ustroju i głowy państwa.

Przypomnijmy w szczególności,  głośne oświadczenie w styczniu 2016 roku Adama Zubina (w rosyjskich mediach — Szubin) o tym, że rosyjski Prezydent jest skorumpowany i że rząd USA wie o tym, od „wielu wielu lat”: „widzieliśmy, jak on [Putin] wzbogaca swoich przyjaciół, swoich bliskich sojuszników i eliminuje tych, którzy nie sprzyjają jego przyjaciołom i nie zajmują  stanowisk państwowych.  On przekierowuje energetyczne bogactwo Rosji, czy inne publiczne kontrakty, do tych, którzy, myślą jak on, którzy będą mu służyć, a odsuwa [od tych korzyści] tych, wobec których, ma wątpliwości. Dla mnie to korupcja”.

Zubin w tym czasie pełnił funkcję nie tylko wiceministra finansów USA, ale i kierownika, omal nie głównej amerykańskiej służby specjalnej Office of Foreign Assets Control (OFAC), odpowiedzialnej za monitorowanie i kontrolę wszystkich zagranicznych aktywów i finansów na świecie w interesie USA, a także za realizację sankcji. Znamienne  również, że następnego dnia, rzecznik Białego Domu potwierdził, że oskarżenie (sformułowane przez przyp. tłum.) Zubina „wyczerpująco odzwierciedla stanowisko Administracji”.

Nic dziwnego, żetzw. „opozycja” po Krymie, wytrwale promuje w sieciach społecznościowych i w mediach swoje szczere marzenie; widzieć Putina za kratkami, na mocy decyzji Haskiego trybunału lub nawet brutalne zamordowanie na wizji, jak Kadafiego.

Podobne życzenia i „prognozy” fizycznej likwidacji, Prezydenta Rosji, wypowiadają, nie tylko, sieciowi „bojownicy”, ale i poszczególni amerykańscy, polscy i ukraińscy publiczni politycy. Wszyscy pamiętają, w szczególności, powitane oklaskami, oświadczenie byłego Ministra Obrony Ukrainy, Hrycenko w telewizyjnym talk-show „Szuster Live”, że Putina należy zabić. Wszystko to oczywiście, póki co, jedynie próby, zwerbalizowania zadań, sformułowanych już, w stosownych centrach decyzyjnych.

A to oznacza, że przed nami, nie psychiatryczne wyparcia i nie metafory, a konkretne, korozyjne zastosowanie, najnowszej technologii anglo-saksońskiejsiłowej dyplomacji – dekapitacji niewygodnych przywódców.

Do 20 października 2012 roku, kiedy doszło do demonstracyjnego zabójstwa Kaddafiego, główną technologią obalenia, niewygodnych państw, była technologia zmiany reżymu (regime change). W związku z egzekucją Saddama Husajna w 2006 roku, zdecydowano się przeprowadzić naukowe badania, testujące jej efekty, na aktualnie sprawujących władzę, przywódcach państw, po obejrzeniu „przypadkowo znalezionych” w internecie – video-zapisów, z jego egzekucji. Stwierdzono bardzo silny negatywny efekt i postanowiono przystąpić do eksploatacji tej technologii. W trakcie obaleniu reżimu Kaddafiego w Libii, dekapitacja po raz pierwszy, została zaplanowana jako cel. Na uwagę zasługuje również fakt, że wielu ludzi, bliskich byłemu prezydentowi Uzbekistanu, Karimow’emu (Каримову), zupełnie poważnie twierdziło, że zabicia Kaddafiego, dokonano specjalnie na dwa dni, przed przyjazdem do Taszkientu, Sekretarza Stanu USA, Clinton (20 października 2012 r.), w celu porażenia zwierzchnika Uzbekistanu i zmuszenia go, do przyjęcia wszystkich wnioskowanych przez Amerykanów umów – przede wszystkim, o rozmieszczeniu kontyngentów wojskowych i tranzycie śmiercionośnych ładunków.

Podobne zamiłowanie do publicznego morderstwa i odcinania głów władców krajów niewygodnych  dla USA , jest bardzo charakterystyczne i reprezentatywne dla ponurej zachodniej najwyższej władzy i imperialnego myślenia. Tę reprezentatywność dziś, egzemplifikują klintonoidy, którzy obsiedli wszystkie organy władz USA. Ta „reprentatywność” opiera się na desakralizacji służb władzy. Ona popycha do najciemniejszych, archaicznych form interakcji między narodami , wg prawa Taliona*3. – tj. na zasadzie „krew za krew”. W rezultacie, ambasador USA w Libii, Stevens – ginie tak samo, jak Kaddafi.

Należy jednak zrozumieć, że dekapitacja lidera kraju, dalej – prowadzi do decymacji[4] Rosjan i rosyjskiej ludności.

I tego teraz nie pojmie jedynie idiota. klintonoidy i przedstawiciele ukrytej, rzeczywistej władzy USA, myślą w następujący sposób: „W przestępczym kraju z kryminalnymi liderami, nieuchronnie trzeba wkakulować ofiary ze strony ludności cywilnej za wybawienie jej od lidera. To odbywa się w imię przyszłych pokoleń!”.

Widzieliśmy to wszędzie — w Jugosławii, Iraku, Afganistanie, Libii, Syrii. Dlatego, zamiast złośliwej radości naszych lokalnychgopnik’ów*4., na temat tego, jak będą „rozbierać” i puszczać w świat, post-sowieckich nowobogatych, nasyconych niezmierzonymi bogactwami, u ludzi odpowiedzialnych, pojawiają się zupełnie inne uczucia i myśli: jak uratować kraj i Rosjan, jak zrobić krok w godną przyszłość?

I jak zrobić tak, aby planowaną za oceanem dekapitację przyjaciół Putina, związać z kapitalizacją rosyjskiej produkcji i wzrostu potencjału krajowych systemów przemysłowych i wszystkich rodzajów infrastruktury, z tworzeniem nowych krajowych przemysłów i sfer działania?

Czy istnieje sposób, aby złamać scenariusz „Styczeń 2018”?

Taka metoda istnieje. A Władimir Władimirowicz Putin ma wszystko, czego potrzeba, aby ją zrealizować.

To także otwiera okno możliwości, dla do tej pory, niezauważonej, części kierownictwa polityczno-administracyjnego i grup polityczno-technologicznych, dla których „cofać się nie ma gdzie, za nimi Moskwa”. Właśnie tym grupom przyjdzie, w ciągu najbliższych dwóch-trzech miesięcy, zrobić krok w nieznane, którego nie da się po prostu, przypomnieć z przeszłości lub „ściągnąć” od Zachodu. Tu prawdziwie innowacyjne wyzwanie i wymóg twórczego zarządzania!

Dlatego proponujemy Prezydentowi Putinowi, w okresie września – października tego roku, przeprowadzenie intelektualno-wolucjonalnej mobilizacji, dla ogłoszenia, przynajmniej na pierwszym etapie, proponowanej asymetrycznej strategii Rosji, rozłamującej anglo-saksoński scenariusz dekapitalizacji i dekapitacji.

Przecież rzecz nie w tym, że u zdrowych sił w rosyjskiej sferze politycznej, na dziś, podobno brakuje pieniędzy, pełnomocnictw, słusznych poleceń itp. W absolutnym niedoborze,znajduje się coś zupełnie innego — taka najmniejsza rzecz, jak koncentracja uwagi i wrażliwa zdolność postrzegania głównych problemów kraju.

To właśnie ta koncentracja uwagi, prowadzi do niekonwencjonalnego, kolektywnego politycznego działania. Właśnie na ostrzu zbiorowego działania, pełnomocnictwa dostają ci, którzy potrafią i do których, generalnie,  jest dla kraju, uzadnionym zwracać się o pomoc.

Dlatego przy koncentracji uwagi na głównym problemie, wszystko się przeistacza, i nagle są podane odpowiednie rozkazy, a czujna uwaga, kontroluje ich wykonanie, zasoby są używane zgodnie z przeznaczeniem.

Póki co, wszystko idzie nie tam – w wielki post-komunistyczny ślepy zaułek.

Czy to nie poraża, że Prezydent Rosji, oto już trzy lata, wymaga od elit szarży, a w odpowiedzi nawet nie tylko cisza, ale pełna głuchota i obojętność, na swój sposób wyjątkowa niewrażliwość?

Oto 5 lipca tego roku, w swoim zamykającym  słowie na posiedzeniu Rady przy Prezydencie d/s Strategicznego Rozwoju i Priorytetowych Projektów,  W. W. Putin wymaga mobilizacji: „U nas wszystko jest : ropa, gaz, węgiel, metale, przy czym najróżniejsze: czarne, kolorowe, złoto, platyna, diamenty – czego u nas nie ma. W zasadzie i w ogóle, rozwój technologiczny idzie nieźle, inteligentna baza bardzo dobra, ale potrzebujemy od was przełomu – oto co trzeba, i trzeba to zapewnić”. I dalej, znowu wraca do tej samej myśli: „Najważniejsze jest to, że mamy wszelkie szanse, możliwości, wykorzystując te czynniki, o których już mówiłem, ale należy je w maksymalnymstopniu wykorzystywać dla tego, aby umożliwić ten zryw i przełom w przyszłość.”

Oto sytuacja i paradoks. Z jednej strony, całkowicie we wszystkim odstajemy, a z drugiej strony „wszystko mamy”. Przejście od „niczego nie ma, odstajemy”, do tego, że „mamy wszystko”, jest osiągalne przez zaostrzenie wrażliwości i koncentracji uwagi.

Wybitny specjalista w zakresie chińskiej filozofii i humanitarny myśliciel Władimir Maljawin (Малявин), utwierdza, że współczesny świat żyje w stanie upośledzonej uwagi; zdekoncentrowanego, niezogniskowania, powierchownie rozprzestrzenionego na całe pole wewnętrznego postrzegania.

Niestety ku wielkiemu zawodowi, nasze rosyjskie elity dokazują to czynem. Pełna prostracja w każdej, nawet w najmniej poważnej sprawie.

Jednak, przynajmniej raz na trzydzieści lat, trzeba się skupić na punkcie. Wykrystalizować diament świadomości. Bo to polityka i odpowiedzialność przed tysiącletnią Rosją. I wtedy nagle się okaże, że Putin ma rację, i że tak, mamy wszystko, dosłownie wszystko jest w zasięgu.

I za tym, „mamy wszystko”, musi nastąpić zryw.

A nie kolosalna bezradność i ta sama prostracja, jak to było, dokładnie trzy lata temu, gdy 18 września 2014 roku, pół roku po Krymie, w trakcie posiedzenia Rady Państwa, Putin postawił zadanie zrywu: „I na zakończenie chcę podkreślić, że przez najbliższe 1,5–2 lata należy dokonać prawdziwego przełomu w podniesieniu konkurencyjności rosyjskiego sektora realnego, zrobić to, co wcześniej, wymagałyby  – być może i lat”.

Jak wtedy, tak i teraz, właściwa strategia i wiedza już istnieje. Cała ideologia i technologia przełomu – istnieje. Brak tylko ostrej uwagi, brak uwwrażliwienia, a u kogoś nawet i samej wrażliwości.

I w tym momencie, odzyskiwania wrażliwości, w rzeczy samej, występuje sytuacja fundamentalnej zmiany elit. Elita na dzisiaj – to wszyscy ci, którzy są w stanie czuć i dostrzec imperatyw zrywu, właśnie tu i teraz, dzisiaj. A nie jutro czy wczoraj.

Każdy, kto nie jest w stanie – do rezerwy i na emeryturę, niezależnie od wieku i dotychczasowych zasług.

Powinniśmy być szczerze wdzięczni amerykańskim jastrzębiom, którym udało się dokonać niemal niemożliwego: przywiedli nasze obecne elity do krawędzi i zmuszają je teraz, do opowiedzenia się.

Czasu już wcale, nie zostało  — wrzesień i październik, potem będzie późno.

Szansa pozytywnego scenariusza dla elit, jak i całego kraju, jest określana możliwością niekonwencjonalnego udarowego działania, kiedy krok tego zrywu zacznie przynosić rezultaty — i od razu, momentalnie, i w odległej perspektywie dziesiątek i setek lat. A fizyczna rzeczywistość tego szarpnięcia, to gwałtowny wzrost mocy i bogactwa Rosji, które transatlantydzi najpierw będą dyskredytować i brać na ząb, — co doprowadzi w końcu do rozejmu z USA i Zachodem, ale już na naszych warunkach.

Nam konieczny ruch, na naszych własnych zasadach, które określają wskaźniki wzrostu mocy integratywnych infrastruktur kraju. Tu trzeba poprostu, posłużyć się doświadczeniem Chińczyków, którzy na podstawie radzieckich prac, stworzyli specjalny wskaźnik „naukę o integracyjnej mocy państwa”. Wskaźnik ten, otwiera proces wzrostu potencjału państwa w różnych sferach i dziedzinach działalności. Dziś jest on używany dla określenia „twardej” siły – wzrostu materialnej infrastruktury (na przykład szybkości transportu, decydującego o dyslokacji dywizji sił powietrznych do punktu przeznaczenia — tak zwany wskaźnik mobilności, dotyczący energii, łączności). Ten wsaźnik określa również „miękką” siłę — na przykład możliwość, wdrożenia w światowych mediach i cyber-systemach, kampanii informacyjnej dla zdyskredytowania osoby lub organu państwowego  innego kraju, wyrażającej w swoich enuncjacach, interesy własnego mocarstwa i jego oficjalnych przedstawicieli.

***

Sapienti sat*5.: alternatywne asymetryczne scenariusze

Istota alternatywnego scenariusza w poniższym skrócie:

Pieniądze, które wywieziono z kraju, tych, którzy zechcą i mogą (sic!), trzeba wrócić do kraju i zainwestować  w zryw. Przy realizacji przełomowego zrywu, będziemy  musieli przeprowadzić złożoną infrastrukturalną rewolucję. Rewolucję skonstruowaną tak, aby zintegrowała w jedność, całość cywilnej i obronnej infrastruktury, aby utrzymać niepodzielność obszaru kraju, stworzyć nowy system finansowy, z silnym rublem, połączonym z koszykiem walut, ale z autonomicznymi formami rozliczeń. Należy przeprowadzić forsowną industrializację oraz zapewnić totalne zatrudnienie w każdym z 1800 miejskich obszarów Rosji i całej Wielkiej Eurazji, i dla zapoczątkowania masowej budowy nowych miast — młodzieżowych miast rozwoju, organizując dla całej populacji, światową jakość życia.

Nam przyjdzie przekształcić całe przestrzenne ciało, geometrię naszego kraju – aż do przeniesienia stolicy za Ural na Wschodzie, i globalną finansową architekturę, aby wyjść poza dolara.

Wszystko to, będziemy musieli zrobić na swoich własnych zasadach, nie izolując się i nie odgradzając od świata, ale tworząc zupełnie niezależny, samodzielny system władztwa, wkomponowany w światową całość. Tego narodowego systemu władztwа nie będzie zadowalać, panujący globalny podział pracy, gdzie Rosję zagnano w półkolonialne położenie w rezultacie 25 lat deindustralizacji i unicestwienia, przez rosyjski oligarchat, głównych aktywów produkcyjnych, włączając zorientowaną na praktykę – fundamentalną i stosowaną naukę.
Zaproponujemy nowe globalne formy współpracy i relacji, zorganizowane wokół rozwiązania, najważniejszych problemów światowych.

Obraz przyszłości, nie może składać się z zachodniej futurologii, zaczerpiętej z popularnych angielskich książek, gdzie nie ma ani jednej oryginalnej rosyjskiej myśli, a więc i brak rosyjskich słów; stąd – blockchain”, „bigdata”, „hyperloop”, „artificial intelligence”, „drones”, etc.

Taka wizja przyszłości, z wydartymi z cudzego kontekstu, zachodnich technologii, w oderwaniu od naszego społecznego ogólnonarodowego rozwoju, — nie zadziała. Obraz przyszłości — to nie jest „pop hyip” w re-interpretacji piosenkarza Malokowa, a rzeczywistość i naładowana pasją, w całym świecie, historyczna energia, ruch dużej liczby, oryginalnej rosyjskiej inżynieryjnej- przedsiębiorczości i grup menadżersko-finansowych.

Należy stworzyć specjalne autarchiczne środowisko społeczno-przemysłowe i rozwoju społeczno-infrastrukturalnego . Zapleczem tak kształtowanego środowiska,jest system finansowy nowego typu. Generalizując, zakłada to, przedstawienie metodologii takiego przełomu. Ona różni się od radzieckiej industrializacji i beznadziei „ściągania” technologicznych innowacji z Zachodu, za grube naftowe pieniądze, w okresie 2010-ch, i od najnowszych abstrakcyjnych recept zachodnich cyfrowych platform z kryptowalutami i agile’ami. Najważniejsze jest to, że opiera się ona na zasadzie głębokiej wewnętrznej jedności politycznej i ekonomicznej suwerenności kraju.

Ta chroniczna schizofrenia — rozszczepienie w rosyjskich elitach; politycznej suwerenności, a przy tym, zachowanie pełnej  dolarowej zależności od zachodnich instytucji finansowych — popycha Amerykę, całą transatlantykę i transpacyfikę,  z klintonoidami na czele, na konflikt z Rosją. Rzeczywistą suwerenność, zdobędzie się nie kosztem taniego rewanżyzmu i pretensji aby „dokopać Ameryce”, a w wyniku rzeczywistej samodzielności socjo-przemysłowego i socjo- infrastrukturalnego rozwoju. Tutaj będzie trzeba stosować zupełnie inną metodologię globalno-gospodarczego rozwoju z innej funkcji i innych rozumieniem natury pieniędzy i inwestycji w rozwój, w przełom.

Zresztą, treść proponowanego przełomowego zrywu szczegółowo wyłożono w książkach i licznych publikacjach koordynatorów Grupy „Imperatyw zrywu”.

Najważniejsze dziś dla kraju — zebrać zespół, który wraz z Szefem państwa, powie sobie i narodowi: „Z nami –
przełomowy zryw „.


Autorzy:
Jurij Gromyko i Jurij Krupnow
koordynatorzy Grupy „Imperatyw Zrywu”

———————————–

Odnośniki z  rosyjskiego oryginału:

1]
An Act To provide congressional review and to counter aggression by the Governments of Iran, the Russian Federation, and North Korea, and for other purposes, или «Countering America’s Adversaries Through Sanctions Act»

[2]Decapitation – обезглавливание с лат. caput, capitis, означающих голова
—————
dekapitacja – ubezgłowienie, z łac. caput,capitis – oznaczające głowę

[3] Консциентальная война – война на поражение сознания, на слом имидж-идентификации населения противника, от лат. сonsciencia – сознание
——————–
Wojna konceptualna – wojna zorientowana na porażenie świadomości, na złamanie identyfikacji wizerunkowej przeciwnika.
Od łac. сonsciencia – świadomość

[4] Децимация – дословно, убийство каждого десятого, decima — лат. десятая часть, истребление; опустошение; уничтожение
—————-
Decymacja- dosłownie, zabójstwo co dziesiątego, decima – łac. dziesiąta część, zagłada; spustoszenie; zniszczenie

———————
Przypisy moje:

*1. „Февраль.

Достать чернил и плакать!

Писать о феврале навзрыд,

Пока грохочущая слякоть

Весною черною горит.

Борис Пастернак”


*2.
unexplained wealth orders, UWO
niewyjaśnione transakcje (operacje) majątkowe

*3.„Prawo talionu„: Prawo talionu, kara talionu, talion, lex talionis (łac. talio „odwet”, od talis „taki sam”) – historyczna zasada prawa, wyrażająca jego sprawiedliwość, według której sankcja była identyczna ze skutkiem przestępstwa. Znana z obrazowej, starożytnej sentencji oko za oko, ząb za ząb[1].

Jej stosowanie jest charakterystyczne dla społeczeństw pierwotnych. Uwzględniał ją m.in. kodeks Hammurabiego, ale wyłącznie w przypadkach, kiedy sprawca miał ten sam status społeczny, co ofiara (…)
/Wikipedia/

*4. Го́пники (также гопы́, гопари́, собирательно — гопота́, гопоте́нь, гопьё, гопна́) — жаргонное слово русского языка, обозначающее представителей городской прослойки низкого социального статуса, малообразованной, агрессивно настроенной молодёжи (подростки), обладающей криминальными чертами поведения (реже близкой к криминальному миру), часто происходящей из неблагополучных семей…
————
„Gopniki” (Го́пники również гопы, гопари – wspólnie: гопотень, гопье, гопна) — slangowe słowo języka rosyjskiego, określające przedstawicieli miejskiej warstwy o niskim statusie społecznym, i edukacyjnym, agresywnie nastawionej młodzieży (podrostki), o zachowaniach ( zbliżonych do świata kryminalnego), często pochodzących z rodzin patologicznych…

*5. sjp.pl›”sapienti sat”
znaczenie: [czytaj: saPIEnti sat] z łaciny: „mądremu wystarczy”; polski odpowiednik tego przysłowia: „mądrej głowie dość dwie słowie”.

—————————–

YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=LIeGTMQANtU
Путина и Медведева ОПУСТИЛИ НА ЗЕМЛЮ Заявление
от Павла Грудинина на пресс-конференции
—————
Putina i Miedwiediewa spuścili na ziemię.
Oświadczenie Pawła Grudinina (kandydat frontu lewicy na
prezydenta RF) na konferencji prasowej

https://www.youtube.com/watch?v=gNJqPKPIFfU
В 2018 году США заберет деньги российской элиты
———-
W 2018 roku, USA zabiorą pieniądze rosyjskiej elicie

https://www.youtube.com/watch?v=9h8HIPVulzA
Российскому олигархату предъявили ультиматум
———-
Rosyjskiemu oligarchatowi przedstawiono ultimatum

https://www.youtube.com/watch?v=wWpkMxjv5LQ
США готовит Путину новогодний подарок
————-
USA gotuje Putinowi noworoczny podarek

————————-

źródło:

http://zavtra.ru/blogs/putin_i_rivok_fevral_2018_ul_timatum_i_sanktcii_navsegda
Авторы: Юрий Громыко*1. и Юрий Крупнов*2,
координаторы Группы «Императив рывка»
[email protected]
[email protected]
Авторский блог Юрий Крупнов
Путин и рывок.
Февраль 2018 – ультиматум и санкции навсегда
доклад № 1 группы «Императив рывка»

—————————

*1.Jurij V. Gromyko (ur. 1958) — radziecki i rosyjski psycholog, pedagog, metodolog. Dyrektor Instytutu zaawansowanych badań imienia Шифферса (Schiffers’a). Doktor psychologii, profesor Brytyjskiej szkoły badań społeczno-ekonomicznych. Laureat nagrody Rządu Federacji Rosyjskiej w dziedzinie edukacji. Jeden z inicjatorów i twórców projektu „Trans-Eurazjatyckiego Pasa Rozwoju”

https://www.youtube.com/watch?v=CxsADUB8waY
innowacyjna lekcja

https://www.youtube.com/watch?v=BX6m6T3Cq78
МЭФ. Громыко Ю. В. «Русское экономическое чудо — как организоват
Moskiewski Fakultet Ekonomii. Gromyko J. W. „Rosyjski cud gospodarczy — jak organizować

——–

*2.Krupnow (КРУПНОВ) Jurij Wasiliewicz, przewodniczący RUCHU ROZWOJU, przewodniczący Rady Nadzorczej Instytutu Demografii, Migracji i Rozwoju Regionalnego, laureat nagrody Prezydenta Federacji Rosyjskiej w dziedzinie edukacji, rzeczywisty państwowy radca Federacji Rosyjskiej 3 klasy. ur. 1961 r.,  (r. Электросталь Ногинского dzielnica Moskwy). Uczył się w szkole nr 2 im. W. G. Korolenko r. Ногинска. W lutym 1984 roku ukończył wydział rolny Uniwersytetu przyjaźni narodów im. P. Lumumby (wydział agronomii, specjalność „biofizyki i fizjologii roślin”).
W maju 1984 roku do grudnia 1985 r. służył w wojsku w siłach Zbrojnych ZSRR, części ОСНАЗ (specjalnego przeznaczenia). .
Pracuje w Moskwie. Od czerwca 2007 do sierpnia 2008 r. pracował w Chabarowsku.

Autor książek (http://www.kroupnov.ru/books): „Stać się mocarstwem”, „Rosja między Zachodem a Wschodem. Kurs Nord–Ost”, „Słońce w Rosji wschodzi ze Wschodu”, „Dom w Rosji” (wspólnie z A. Кривовым), „Transportowe cywilizacyjne przebudzenie — konkretny scenariusz rozwoju Rosji” (wspólnie z J. Gromyko), (…)” i ” Osiodłaj tęczę” (dwie ostatnie — wspólnie z M. Калашниковым), a także odpowiedzialny redaktor zbiorowych monografii: „Szkoła osobistej edukacji” (2003), „Zarządzanie jakością w edukacji” (2003) i „Technologie pracy socjalnej z rodziną i dziećmi” (2003).

Kierownik rozwoju projektów „Nowa polityka Wschodnia”, „Nowy bliski Wschód”, „Dalekowschodni klaster kosmiczny na bazie Kosmodromu Wostocznyj (…)”, „Alternatywna urbanizacja osiedlowa”, „Tysiąc nowych miast dla Rosji”, „Afgańska polityka Rosji”, „Północna Cywilizacja”, „Przemysłowa doktryna Rosji”, „Nuklearna doktryna Rosji”, „Demograficzna doktryna Rosji”, „Kaukaska doktryna Rosji”, «Идентификационная безопасность в системах применения консциентального оружия» „, „Tożsamość”, „korytarz rozwoju”, itp., autor licznych artykułów na temat różnych problemów rozwoju kraju.

http://kroupnov.ru/biography.html

Strona osobista: – http://www.kroupnov.ru

——————-
Wybór, opracowanie i tłumaczenie: bezmetki

Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych
materiałów
: dozwala się wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem
adresu tekstu źródłowego i nick’a autora tłumaczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *