Strona główna > Bez kategorii > Putin dostał instrukcje od współbraci !

Putin dostał instrukcje od współbraci !

Źródło: http://3rm.info/30074-putin-poluchil-instrukcii-ot-sobratev.html

Data publikacji: 8.11.2012

Tłum. RX

Prezydent Rosji Władimir Putin spotkał się wczoraj w Nowo-Ogariewie z głównym rabinem Rosji, Berlem Lazarem i prezesem Federacji Gmin Żydowskich Rosji (FJOR), Alieksandrem Borodą. Goście poinformowali szefa państwa o otwarciu 8 listopada, w Moskwie, rosyjsko-żydowskiego centrum tolerancji.

Putin z kolei wyraził nadzieję, że próba stworzenia w stolicy takiego muzeum będzie traktowana jako przykład i budowa takich centrów będzie wspomagana finansowo, donosi RIA „Novosti”.

„To bardzo przyjemne, że to wydarzenie zbiega się z wizytą w Rosji prezydenta Izraela. Będzie miał on możliwość zobaczyć co mamy”- zauważył Putin, gratulując uczestnikom spotkania nadchodzącego otwarcia centrum.

Przypomniał on, że 8 lat temu odwiedzał nową synagogę w Moskwie i wtedy wysoko ocenił to, że tam jest zarówno część religijna jak i istnieje możliwość spędzenia czasu wolnego, zwłaszcza w hali sportowej, bibliotece i restauracji. Według słów prezydenta, do takich centrów religijnych ludzie mogą przychodzić na cały dzień razem ze swoimi rodzinami.

„To bardzo dobry przykład, który można naśladować na dużą skalę. Liczę, że przedstawiciele innych wyznań pójdą za tym przykładem. Mam nadzieję, że nowa instytucja będzie powielana w innych regionach”– powiedział prezydent.

Alieksandr Boroda, z kolei, opowiedział Putinowi, że nowe centrum wybudowane zostało przy użyciu nowoczesnej technologii.

„Ci, którzy budowali to muzeum, mówią, że czegoś takiego wcześniej nie robili”- zauważył szef FJOR, nadmieniając o szerokim zastosowaniu środków wizualnych video i interaktywnych paneli.

Według niego, pozwoli to przekazać informację, zwłaszcza dla dzieci, w najbardziej interesującej dla nich formie. Jak pisze się w informacji na oficjalnej stronie prezydenta Federacji Rosyjskiej, rosyjskie muzeum żydowskie tolerancji jest edukacyjno-wystawowym kompleksem posiadającym pod jednym dachem kilka ekspozycji muzealnych, bibliotekę, centrum naukowe, przestrzenie konferencyjne i galerie wystawowe. Muzeum mieści się w historycznym budynku Bachmietiewskiego Garażu przy ulicy Obrazcowa.

Przypomnijmy, że Putin w 2007 roku, obiecywał przekazanie do fundacji budowy muzeum tolerancji swoją miesięczną pensję, około 168 tysięcy rubli.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.