Strona główna > Rosja > Putin & Co – Na ostatniej Linii….

Putin & Co – Na ostatniej Linii….

Igor Striełkow: Nasi „drodzy partnerzy” zagonili Putina i jego gnomów do kresu. Po 4 latach mega głupoty, realizowanej przez władców kremlowskich (starających się półśrodkami wpółzałatwić półproblemy), FR, kraj, my wszyscy (żeby kto nie myślał „odcinać się”- my wszyscy)..” znajdujemy  się na ostatniej linii „. Za którą – albo nieodwracalne staczanie się w kapitulację, albo wojna.

„Na  ostatniej linii”

Nasi „drodzy zachodni partnerzy” zagonili Putina i jego gnomów do punktu, za którym, nie ma już możliwości, odwlekania ostatecznej decyzji. Pytanie teraz, to już tylko „albo – albo”. Albo poddawać się (w próżnej nadziei na to, że uda się uciec z tonącego statku , lub „pokuta ” za „ciężkie grzechy” przed „partnerami”) – albo walczyć na poważnie, i nie na słowa. W tym, metodami wojennymi.

Co lepsze, a co gorsze dla Putina osobiście i całego „umownego Kremla” (Spółdzielni „Jezioro”*1., itp.) charakteryzuje  wyrażenie – „oba złe”.

Z jednej strony, poddać się i powtórzyć „błyskotliwą karierę” Miloszewicza (w najlepszym przypadku) – to zupełnie „nie comme il faut”. A w rezultacie, oni natychmiast spadną z finansowego i politycznego „olimpu” w kloakę, gdzie ich radośnie zadziobią (w tym prawdopodobnie fizycznie) „partnerzy”, wrogowie, nieprzyjaciele i zdrajcy (перебежчики) wszystkich rodzajów.

Z drugiej – sama ich istota, protestuje przeciwko realnej walce z tymi, których poglądy na życie w całości i w pełni podzielają. – Przez ćwierć wieku, ci chłoptasie (osobliwy konglomerat bandytów-„gopników”*2., żulików klasy międzynarodowej, małych „wydrwigroszy”, bezdusznych urzędników-karierowiczów i najemnych błaznów) – ” zwijali i wywozili”. „Zwijali” tutaj, a wywozili (wraz z rodzinami i obsługą) – „tam”. I teraz walczyć przeciwko tym, którzy im tak drodzy i bliscy sercu? I  jeszcze z perspektywą utraty dużej części tego, co wywieziono? – Przed nimi dylemat, najlepiej opisany w baśni o „burydanowym ośle”, zdychającym z głodu między dwoma stogami siana… tylko zamiast siana – przepaść z przodu i z tyłu…

Perspektywa tej, z naszego punktu widzenia (nacjonalistów i patriotów wszystkich „kolorów”) – walki jest jednoznacznie korzystna, choć jej konsekwencje trudne do przewidzenia  a szlak walki z pewnością nie będzie usłany różami i zwieńczony laurami.

A co oni?

Walczyć na poważnie, to oni sami nie potrafią (i w ogóle nie chcą). A zlecać komuś „walczyć za siebie” – poskutkuje tym, że ten „ktoś” – w trakcie walki, już po otrzymaniu poważnej władzy i pełnomocnictw – zada im jedynie szorstkie pytanie: „A wy nam na co potrzebni – zbędni durnie? Sami sprowadziliście ruinę, a teraz za naszymi plecami chowacie się”? I będą- li, wywiedzione przez „kogoś” „konkluzje”, znacznie lepsze od tych, którymi grozi kapitulacja, przed „partnerami”?

W sumie przerażające i nieprzyjemne… a byłoby nieźle, jeszcze 6 lat pociągnąć  – jak wcześniej – w nadziei,”na jakieś wybawienie”.

Ale „drodzy partnerzy” wzięli się za sprawę poważnie.

Z częstotliwością karabinu maszynowego  wylatują kolejne prowokacje, zarzuty, sankcje… „Na nos” – atak ukrów na Donbas, od którego nie odwrócić się i nie zrobić wrażenia, że „nie mamy z tym nic wspólnego ” (bo dalej – Krym). W Syrii też wszystko ” nie sława Bogu” – sytuacja dojrzewa do rychłego „bicia naczyń”.

Zachód całą swoją postawą demonstruje (aż do „dobrych policjantów” – Merkel i Macron’a) – że nie wybaczy niczego –  a przy kapitulacji przyjdzie wszystko oddać, a potem płacić i kajać się”. I wszystko byłoby w porządku, gdyby nie to, że portrety tych, którym wcześniej „cześć oddawano, płacono i korzono się” – praktycznie od razu, ozdobiono żałobną wstążką…

Wszystkie „wektory”, o których mówiłem z rok temu, zbliżyły się do „punktu bez powrotu”. Toteż podjąć decyzje, należy jak najszybciej.

To, że Smuta*3. nieunikniona – okazało się, jeszcze 2 lata temu.

Ale ona może przebiec według różnych scenariuszy

A jeżeli żadna decyzja nie zostanie podjęta – wydarzenia potoczą się same, i po prostu „rozjadą” tych, którzy przez tyle lat, starali się ich nie widzieć i ignorować.

————–

Przypisy:

*1.”Кооператива Озеро”
– „kooperatywa Jezioro”:” —  spółdzielnia konsumencka „daczników” na brzegu Jeziora Komsomolskiego ( Комсомольского) na środku Przesmyku Karelskiego, w pobliżu miejscowości Sołowiowka (Соловьевка). Powołana w dniu 11 listopada 1996 roku przez Władimira Putina i jeszcze siedmiu udziałowców . Po wyborze Putina na prezydenta,”Jezioro” stało się znaczącym źródłem kadr dla administracji i najbliższego otoczenia.

(„Кооператива Озеро”:«Озеро» — дачный потребительский кооператив на берегу Комсомольского озера посреди Карельского перешейка, близ посёлка Соловьёвка. Учреждён 11 ноября 1996 года Владимиром Путиным и ещё семью пайщиками. После избрания Путина российским президентом «Озеро» стало значимым источником кадров для его администрации и ближайшего окружения.

https://www.yandex.ru/search/?text=%D0%BA%D0%BE%D0%BE%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%B0%20%D0%BE%D0%B7%D0%B5%D1%80%D0%BE&lr=21210

*2.”гопник” -Gopnik – slangowe słowo w języku rosyjskim, określające przedstawicieli miejskiej niewykształconej warstwy o niskim statusie społecznym, agresywnie nastawionej młodzieży (podrostki), z cechami zachowań kryminalnych ( zbliżonych do świata przestępczego), często pochodzących z rodzin patologicznych…
— Wikipedia

*3. „смута” -Smuta w prawnym rozumieniu – to działania władców lub poszczególnych osób w państwie, które naruszają bezpieczeństwo wewnętrzne kraju, nie niszcząc przy tym istnienia samego państwa. W Rosji „Смутой” zwykło się nazywać okres historyczny od 1598 do 1613 roku.

Więcej: https://www.kakprosto.ru/kak-81332-chto-takoe-smuta#ixzz5Gg7hSOzo

——————————

Striełkow na YouTube:

Игорь Стрелков сбываются худшие прогнозы

Igor Striełkow: spełniają się najgorsze prognozy
____________________

Źródło:

https://kv-journal.su/content/nashi-dorogie-zapadnye-partnery-dognali-putina-i-ego-gnomov-do-tochki

Наши „дорогие западные партнеры” догнали Путина и его гномов до точки
Игорь СТРЕЛКОВ
пятница, 25 мая, 2018

———————-

Wybór,tłumaczenie i opracowanie: bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych materiałów:
dozwala się wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem
adresu tekstu źródłowego i nick’a autora tłumaczenia.
    

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *