Strona główna > Bez kategorii > Psychoza Pussy Riot „made by Israel” powoduje śmierć kolejnych 2 osób

Psychoza Pussy Riot „made by Israel” powoduje śmierć kolejnych 2 osób

Rosja: dwie kobiety zamordowane. Obok ciał napis: „Uwolnić Pussy Riot”

źródło: http://rebelya.pl/forum/watek/53378/

Kilka dni temu w Kazaniu w środkowej Rosji znaleziono ciała dwóch brutalnie zamordowanych kobiet. Na ścianie mieszkania, w którym były zwłoki, policjanci odkryli napis „Uwolnić Pussy Riot”. Najprawdopodobniej wykonano go krwią.

Ofiary to 76-letnia rencistka oraz jej 38-letnia córka. Zostały zamordowane we własnym mieszkaniu. Na ścianie jednego z pomieszczeń ktoś – prawdopodobnie zabójca – napisał substancją przypominającą krew: „Uwolnić Pussy Riot”. Badania jeszcze nie potwierdziły, że była to krew ofiar. Informację o napisie podano dopiero dzisiaj.

Adwokat zespołu Pussy Riot Nikolai Polozov określił to wydarzenie „brudną prowokacją”. Podkreślił, że ma nadzieję na szybkie złapanie i ukaranie mordercy. – Przykro mi, że jacyś zwyrodnialcy używają nazwy zespołu – powiedział.Tożsamość ofiar nie jest znana. Na razie nic nie wskazuje na to, by miały one jakikolwiek związek z członkiniami Pussy Riot. Zdaniem śledczych zabójca prawdopodobnie chciał wprowadzić w błąd policję. Być może próbuje odwrócić uwagę od siebie i zrzucić odpowiedzialność za zbrodnię na zwolenników Pussy Riot.

– Rosyjskie media na razie niewiele o tym mówią, bo to świeża sprawa. Pojawiają się jednak teorie o prowokacji lub że zabójstwa dokonał jakiś szalony narkoman – powiedział w rozmowie z portalem Gazeta.pl Wacław Radziwinowicz, korespondent „Gazety Wyborczej” w Moskwie.

Trzy członkinie Pussy Riot – 22-letnia Nadieżda Tołokonnikowa, 24-letnia Maria Alochina i 29-letnia Jekatierina Samucewicz – zostały skazane przez moskiewski sąd w sierpniu. Za „chuligaństwo motywowane nienawiścią religijną” spędzą dwa lata w łagrze. Rosyjska prokuratura poszukuje pozostałych dwóch członkiń zespołu, które – jak wynika z informacji zamieszczonych przez pełnomocnika zespołu na Twitterze – uciekły z Rosji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.