Strona główna > Świat > Dziś początek święta Yom Kippur. Zobacz rytuał kaparot. Psychopaci podczas mordowania kogutów

Dziś początek święta Yom Kippur. Zobacz rytuał kaparot. Psychopaci podczas mordowania kogutów

Psychopaci sfilmowani podczas obrzędu Kapparot: poświęcania kurcząt w ofierze szatanowi. Podkład dźwiękowy zapewnia kapela death metalowa Venom. No to trzeba koniecznie zobaczyć!

Transkrypt tekstu w filmie:

Kapparot to rytuał wykonywany w przeddzień Yom Kippur. Żydzi przerzucają ciężar swych grzechów na kurczęta. Co jest ofiarą składaną….szatanowi.

Rabin dr Israel Drazin w 2008 r. napisał, str 199:

Pierwotnie ceremonię uważano za coś w rodzaju łapówki oferowanej dla szatana…

Wybierano koguta, ponieważ

1) było to zwierzę zakazane jako forma ofiary dla Boga, a zatem była właściwą formą ofiary dla diabła

2) masy ludzkie uważały, że ten ptak przypomina szatana; ma rogi jak szatan, a jego łapy sprawiają wrażenie stóp demona.

Koguta szlachtowano zgodnie z regułami formalnymi przez użycie rąk, aby mógł zostać przyjęty jako odpowiednia ofiara/łapówka przez szatana”.

Darzony szacunkiem talmudysta Jacob Zallel Lauterbach w 1975 r. napisał:

Str 138: „…nie ma żadnej wątpliwości, że ceremonia Kapparot, szczególnie gdy dokonywano jej w czasach geonim (Babilonia) z użyciem rogatego zwierzęcia, barana albo kozła, lub koguta, była reminiscencją starożytnego rytuału oddawania kozła Azazelowi. I jako kozioł darowany dla Azazela, była to ofiara dla szatana”.

Rabin Samuel E. Karff w 1976 r. napisał: „I jako kozioł dla Azazela, był on ofiarą dla szatana, czymś w rodzaju okupu lub łapówki składanej dla niego, aby go skłonić do zaniechania oskarżania ludzi, którzy mogli stać się jego ofiarą”. Strona 361

W 1976 r. Isaiah Shachar napisał: „Taki rytuał był równoznaczny z uprawianiem kultu szatana przez oddawanie mu ofiary, wznoszenie modłów do niego i oczywiście nie mogło to być tolerowane. Było niezgodne z naukami żydowskimi, a przez to było w całości albo częściowo potępiane przez władze rabinackie i różne autorytety, podjęto też liczne wysiłki, aby zakazać tych praktyk prawem albo je zmodyfikować w części dla tych, którzy upierali się przy tym kulcie”.

Daniel Stkl Ben Ezra napisał w 2003 r., strona 67: „…kapparot to rytuał zabijania zwierzęcia dla celów odkupienia win…Przebieg ceremonii wygląda jak ofiara dla szatana”.

przygotował: Pluszowy Miś

a

One thought on “Dziś początek święta Yom Kippur. Zobacz rytuał kaparot. Psychopaci podczas mordowania kogutów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.