Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Psychopaci podczas mordowania kogutów

Psychopaci podczas mordowania kogutów


Psychopaci sfilmowani podczas obrzędu Kapparot: poświęcania kurcząt w ofierze szatanowi. Podkład dźwiękowy zapewnia kapela death metalowa Venom. No to trzeba koniecznie zobaczyć!

http://www.youtube.com/watch?v=cXSE78KlB9o

Transkrypt tekstu w filmie:

Kapparot to rytuał wykonywany w przeddzień Yom Kippur. Żydzi przerzucają ciężar swych grzechów na kurczęta. Co jest ofiarą składaną….szatanowi.

Rabin dr Israel Drazin w 2008 r. napisał, str 199:

Pierwotnie ceremonię uważano za coś w rodzaju łapówki oferowanej dla szatana…

Wybierano koguta, ponieważ

1) było to zwierzę zakazane jako forma ofiary dla Boga, a zatem była właściwą formą ofiary dla diabła

2) masy ludzkie uważały, że ten ptak przypomina szatana; ma rogi jak szatan, a jego łapy sprawiają wrażenie stóp demona.

Koguta szlachtowano zgodnie z regułami formalnymi przez użycie rąk, aby mógł zostać przyjęty jako odpowiednia ofiara/łapówka przez szatana”.

Darzony szacunkiem talmudysta Jacob Zallel Lauterbach w 1975 r. napisał:

Str 138: „…nie ma żadnej wątpliwości, że ceremonia Kapparot, szczególnie gdy dokonywano jej w czasach geonim (Babilonia) z użyciem rogatego zwierzęcia, barana albo kozła, lub koguta, była reminiscencją starożytnego rytuału oddawania kozła Azazelowi. I jako kozioł darowany dla Azazela, była to ofiara dla szatana”.

Rabin Samuel E. Karff w 1976 r. napisał: „I jako kozioł dla Azazela, był on ofiarą dla szatana, czymś w rodzaju okupu lub łapówki składanej dla niego, aby go skłonić do zaniechania oskarżania ludzi, którzy mogli stać się jego ofiarą”. Strona 361

W 1976 r. Isaiah Shachar napisał: „Taki rytuał był równoznaczny z uprawianiem kultu szatana przez oddawanie mu ofiary, wznoszenie modłów do niego i oczywiście nie mogło to być tolerowane. Było niezgodne z naukami żydowskimi, a przez to było w całości albo częściowo potępiane przez władze rabinackie i różne autorytety, podjęto też liczne wysiłki, aby zakazać tych praktyk prawem albo je zmodyfikować w części dla tych, którzy upierali się przy tym kulcie”.

Daniel Stkl Ben Ezra napisał w 2003 r., strona 67: „…kapparot to rytuał zabijania zwierzęcia dla celów odkupienia win…Przebieg ceremonii wygląda jak ofiara dla szatana”.

przygotował: Pluszowy Miś

a


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *