Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Psy Op płaskiej Ziemi – To jest prawdziwa konspiracja. Henry Makow

Psy Op płaskiej Ziemi – To jest prawdziwa konspiracja. Henry Makow

Czyli „Co by było, gdyby Ziemia była płaska” wy hejterzy foliarzy!

a

Bzdury o Płaskiej Ziemi są „teorią spiskową” zaprojektowaną w celu odwrócenia uwagi, podzielenia i zdyskredytowania tych którzy rozumieją, że współczesne społeczeństwo zostało zniewolone przez judeomasońskich (satanistycznych) spiskowców. Stwarza dysonans poznawczy który prowadzi do zakwestionowania wszystkich naszych założeń, przede wszystkim tych, które są zgodne z prawdą.

„Cała ta sprawa z płaską Ziemią ma ci namieszać w głowie”

Sean Caiside

(henrymakow.com)

Wg niektórych ludzi Ziemia nie jest kulą, ale jest płaska. Ten mem pojawił się po tym jak Obama porównał ludzi kwestionujących istnienie efektu cieplarnianego do członków „Towarzystwa Płaskiej Ziemi”. W ciągu następnych 12 miesięcy YouTube został zalany całą masą filmów o płaskiej Ziemi.

a

Założenia tego memu:

 1. Ziemia jest płaskim dyskiem.
 2. Historyjka o kuli ziemskiej okrążającej Słońce to mit.
 3. Słońce i księżyc są sferyczne, lecz znacznie mniejsze niż twierdzi mainstreamowa nauka i kręcą się wokół płaszczyzny Ziemi ponieważ ma się wydawać, że tak robią.
 4. Krąg polarny i Anktartyda to nie kontynent, lecz krawędź lodu dochodząca do 150 metrów wysokości, do której dostępu broni NASA i wojsko, abyś przypadkiem nie wspiął się na tą lodową ścianę i nie spadł z Ziemi.
 5. Grawitacja jest iluzją. Podczas jazdy samochodem to nie grawitacja przyciska cię do powierzchni, lecz gwałtowny ruch w górę dysku Ziemi.
 6. Eksploracja kosmosu i lądowanie na Księżycu, wszystko to jest sfałszowane.
 7. Słońce nie jest oddalone o 93 miliony mil, jest znacznie mniejsze i oddalone jedynie o 4000 mil od Ziemi.
 8. Horyzont jest zawsze na wysokości oczu. (Patrz Również-Dziesięć Absurdalnych Twierdzeń Teoretyków Płaskiej Ziemi)

Nie potrafią odnieść się do następujących kwestii:

 1. Co jest pod Ziemią oraz w jaki sposób dysk się utrzymuje. [Ziemia leży na skorupie ogromnego żółwia – Makow]
 2. Nie mogą wyjaśnić działania GPS oraz orbitujących satelitów. Twierdzą, że satelity nie istnieją, zaś GPS działa dzięki sieci nadajników radiowych.

a

(malutkie słonko zakreślające okrąg nad płaską Ziemią. W jaki sposób coś takiego ma ogrzewać świat, nikt nie wyjaśnił.)

 1. W jaki sposób Słońce okrąża Ziemię aby uzyskać efekt dnia i nocy. Mówią, że Słońce przechodzi przez zerową przestrzeń i natychmiastowo wyłania się po drugiej stronie płyty. Gdy fakty i nauka mówią, że jest to niemożliwe, natychmiast wychodzą z jakimś nonsensownym wyjaśnieniem. Najpierw mówią, że grawitacja nie istnieje, później, że istnieje bo coś musi zakrzywiać promienie słoneczne. W taki sposób próbują wytłumaczyć dlaczego nie możemy zobaczyć drugiego końca Ziemi. Aby odrzucić całkowicie model globu, muszą najpierw dostarczyć zdjęcia krawędzi Ziemi.

Świat promotorów płaskiej Ziemi

a

Teoretyk spiskowy Eric Dubay jest człowiekiem który założył Międzynarodowe Towarzystwo Płaskiej Ziemi (ang. IFERS). Wg niego wszystkie inne grupy promujące tą ideę są „kontrolowaną opozycją”. Dubay stworzył też film dokumentalny w którym przedstawia Adolfa Hitlera jako spokojnego i honorowego człowieka, niesłusznie zdyskredytowanego przez syjonistyczne media.

Płaskoziemizm jest nową religią, posiada swoje dogmaty, przeszedł także wiele schizm. Istnieją obecnie trzy strony internetowe, walczące miedzy sobą o palmę pierwszeństwa w świecie ewangelizacji płaską Ziemią. Spierają się o kwestie zarówno trywialne (kto pierwszy na to wpadł) jak i mniej trywialne (czy to Żydzi są odpowiedzialni za tłumienie prawdy o płaskiej Ziemi). Każdy próbuje zdefiniować płaską Ziemię po swojemu, nie ma więc jednej, konkretnej teorii.

Płaskoziemca Daniel Shenton stwierdził: „Nie istnieje jeden konkretny model płaskiej Ziemi, wszyscy zgadzają się jednak co do tego, że jest ona płaskim dyskiem otoczonym pierścieniem który powstrzymuje wodę przed wylaniem się. Co do wysokości i materiału z którego jest zrobiony toczą sie spory, większość jednak przyjmuje, że są to góry pokryte śniegiem i lodem.”

PSY OP

To jest „PsyOp” (Wojna Psychologiczna) wymagająca dużych środków finansowych przekazywanych przez agencje wywiadowcze, rządy i korporacje. Płaska Ziemia stała się narzędziem odwróconej psychologii, która działa przykładowo w ten sposób: jeśli posiadasz wystarczająco otwarty umysł aby wiedzieć, że 9/11 było operacją fałszywej flagi, to jesteś również na tyle mądry by zaakceptować teorie o płaskiej Ziemi. Jeśli zaczynasz kwestionować ten Psyop, płatna agentura odpowiada zgodnie ze swoim „Poradnikiem Płaskiej Ziemi” niczym banda cyborgów. Działa teraz wystarczająco dużo opłacanych przez CIA blogerów aby przepchnąć tą ideę dalej.

Memy są idealne do wprowadzania w życie projektów kontroli umysłu autorstwa Instytutu Tavistock i CIA. To jest po prostu niesamowite, jak wielu mądrych, oddanych i duchowo obudzonych ludzi zostało oszukanych przez te oczywiste, pseudo-naukowe bzdury.

Celem Psy Op jest stworzenie dysonansu poznawczego. Byłeś okłamywany całe życie aby wierzyć w istnienie kuli ziemskiej!

Co się za tym kryje? Dziel i rządź. Chcą podzielić chrześcijan i trutherów, wiedzą, że część z nich da się nabrać, inni natomiast nie. Cała ta płaska Ziemia ma ci namieszać w głowie.

Płaskoziemcy zamieniają jeden zbiór kłamstw na inny zbiór kłamstw. Moja rada jest taka, aby porzucić dysonans poznawczy i zostać przy prawdzie.

—–

Pierwszy komentarz od Ingmora (henrymakow.com):

a

Jakiś rok temu kanały trutherów na Youtube zostały zalane kontentem rekomendującym filmy o płaskiej Ziemi, nawet pomimo tego, że większość z nich nigdy nie oglądała filmów o takiej tematyce. Cass Sunstein, na lewo, główny propagandzista administracji Obamy opisał tą technikę w swojej książce „Nudge„. Polega ona na obserwowaniu grupy ludzi którym chcemy kształtować opinię i delikatnym popchnięciu ich w określone kierunki za pomocą kilku technik. Zaliczamy do nich infiltrację forów internetowych, stron i sekcji z komentarzami, oraz korzystanie z kanałów w rodzaju Youtube i wysyłanie rekomendowanych filmów w oparciu o zebrane wcześniej dane, aby popchnąć odbiorców w kierunku pożądanych tematów.

Aż do obecnej chwili, Youtube był wykorzystywany głównie do promowania historii o reptilianach oraz innych dziwacznych tematów z pogranicza New Age, aby ludzie sami się zdyskredytowali podczas rozmowy o „prawdzie”, a przy okazji żeby po prostu pogrążyć wielu z nich w odmętach szaleństwa. Podobną technikę stosuje się również w tematach globalnego ocieplenia, syjonizmu czy medycyny alternatywnej (której Sunstein poświęcił sporo miejsca w swojej książce). Bardzo ważnym jest, aby „nudging” (szturchanie, lekkie popychanie) był delikatny i wzbierał na sile dopiero w określonych, sprzyjających warunkach.

Znam wielu ludzi którzy jeszcze rok temu mówili sensownie i jak jest naprawdę. Teraz wszyscy oni chcą rozmawiać tylko o płaskiej Ziemi, czyli o czymś co nie ma żadnego znaczenia, jeśli porównamy to do procederu zabijania prawej całej ludzkości.

Ci ludzie zostali właśnie ZNEUTRALIZOWANI.

Komentarz Makowa: Myślę, że dowiedli swego [mówi o agencjach wywiadowczych – przyp. tłum]. Wielu tzw. „trutherów” jest niestabilna umysłowo. Piloci już dawno temu zlecieli by z takiego dysku.

David Livingstone: „Powinno być oczywiste po co to zaprojektowano: do wchłonięcia społeczności „prawdy” i nabrania ich na kompletną bzdurę, ale to taką bzdurę, żeby całkowicie ich zdyskredytować. Możesz mówić o 9/11, iluminatach, grupie Bilderberg i od razu nazwą ciebie „tym od płaskiej Ziemi”. Poświęciłem temu rozdział w swojej książce Black Terror White Soldiers.

„Przeświadczenie o tym, jakoby ludzie w czasach Kolumba wierzyli w płaską Ziemię jest mitem stworzonym w XIX wieku przez dwóch członków Czaszek i Piszczeli, mającym na celu zdyskredytowanie chrześcijaństwa w ramach tzw. teorii konfliktów.

Więcej antychrześcijańskiej propagandy powstało w XVII wieku, kiedy to historycy ukuli mit o płaskiej Ziemi, twierdząc też, że chrześcijańska i średniowieczna Europa wierzyła w płaską Ziemię i dopiero Kolumb obalił te przesądy. Mit był częścią kampanii protestantów wymierzonej w nauki katolickie. Historyk Jeffrey Burton Russell pisał „poza nielicznymi wyjątkami żadna wykształcona osoba w historii zachodniej cywilizacji, poczynając od III wieku p.n.e. i dalej, nie wierzyła w płaską Ziemię”. Potwierdził również, że mit ten nabrał popularności w XIX wieku dzięki nierzetelnym książkom „History of the Conflict Between Religion and Science” Johna Williama Drapera (1874) oraz „History of the Warfare of Science with Theology in Christendom” Andrew Dicksona White’a (1896).

[i] Dicksen był członkiem Czaszek i Piszczeli w Yale oraz współzałożycielem Uniwersytetu w Cornell. [ii] Draper i White byli najważniejszymi propagatorami Teorii Konfliktu, wg której istnieje konflikt intelektualny między religią a nauką, zaś związki między nimi nieuchronnie prowadzą do wzajemnej wrogości. Książka Drapera była popularna na całym świecie, przetłumaczono ją na wiele języków, została jednak zakazana przez Kościół katolicki.

[i] Russell, Jeffrey Burton (1997), „The Myth of the Flat Earth,” Studies in the History of Science (American Scientific Affiliation).

Źródło: http://henrymakow.com/2016/02/Flat-Earth-Psyop.html

Tłumaczenie: Radtrap

Skąd wiemy, że Ziemia jest okrągła:

https://www.reddit.com/r/conspiracy/comments/3bpwl3/flat_earth_bullshit/

http://ifers.co.uk/

http://www.atlanteanconspiracy.com/2015/03/flat-earth-society-controlled-op.html

http://www.tfes.org/

http://www.theflatearthsociety.org/

https://en.wikipedia.org/wiki/Myth_of_the_flat_Earth

https://en.wikipedia.org/wiki/Modern_flat_Earth_societies

https://wiki.tfes.org/The_Flat_Earth_Wiki

http://aplanetruth.info/17-if-a-flat-earth-why-does-the-sun-go-down/

http://www.theguardian.com/global/2010/feb/23/flat-earth-society

http://www.theguardian.com/science/2016/jan/20/flat-earth-believers-youtube-videos-conspiracy-theorists

http://www.atlanteanconspiracy.com/2015/03/flat-earth-society-controlled-op.html

Youtube

https://www.youtube.com/watch?v=7r17It4oxBI

https://www.youtube.com/watch?v=aw7Qu7nkMnY

https://www.youtube.com/watch?v=sfMZ9sDXAp0

https://www.youtube.com/watch?v=kFjG4jpUhQI

https://www.youtube.com/watch?v=33G4K4wUgjw

http://henrymakow.com/2016/02/Flat-Earth-Psyop.html#sthash.wTLIIYyE.dpuf

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *