Strona główna > Rosja > „Przywrócić sens życia wielu ludziom”. Rosyjskie reality show w…klasztorze

„Przywrócić sens życia wielu ludziom”. Rosyjskie reality show w…klasztorze

Od listopada ruszają zdjęcia do reality show pt. „Wyspa” w jednej z rosyjskich telewizji. Nie będzie to jednak zwyczajny program. Jego akcja rozgrywać się bowiem, będzie w…klasztorze. 

Choć nazwa programu może być myląca, bo sugeruje konotacje z takimi „dziełami:, jak „Wyspa miłości”, to rosyjska „Wyspa” – przynajmniej w zamierzeniu twórców – zdaje się reprezentować dokładnie przeciwne wartości.

Rosja: reality show w klasztorze
Uczestnicy programu zostaną na miesiąc ulokowani w Pustelni Niłowo-Stołobieńskiej – słynnym i ogromnym klasztorze prawosławnym, położonym na malowniczej wyspie Stołobnyj na jeziuorze Seliger w obwodzie twerskim (zachodnia Rosja).

Dziesiątka śmiałków, wyselekcjonowana przez producentów, będzie oddawać się typowym klasztornym aktywnościom: modlitwie, czytaniu świętych pism, pracy na roli, w winnicy, piekarni. Będzie się także zajmować rękodziełem. I choć jest to monaster męski, to w „Wyspie” będą mogły wziąć udział także kobiety.

Telewizja: nasz projekt przywróci sens życia wielu ludziom
Zamysł twórców mówi o przywróceniu uniwersalnych wartości i sensów oraz walce z nihillizmem zachodniej cywilizacji. W tym tonie wypowiada się m.in. dyrektor stacji, która wyprodukuje i wyemituj program.

Za: https://wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/Rosja.-Reality-show-w-klasztorze.-Niezwykly-pomysl-rosyjskiej-telewizji

25.10.2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.