Strona główna > Bez kategorii > Przywódcy żydowscy spotykają się z Jonathanem Pollardem

Przywódcy żydowscy spotykają się z Jonathanem Pollardem

Źródło: http://theuglytruth.wordpress.com/2012/01/28/jewish-leaders-meet-with-jonathan-pollard/

jta.org, tłum z j. ang. wMordechaj

Jonathan Pollard

Przywódcy Konferencji Szefów największych żydowskich organizacji spotkali się ze skazanym izraelskim szpiegiem, Jonathanem Pollardem. 

Wtorkowe spotkanie odbyło się w federalnym kompleksie więziennym w Butner, Północna Karolina, gdzie Pollard odsiedział  już 27 lat z wyroku dożywotniego więzienia za szpiegostwo.

“Wróciliśmy z ponownym mocnym postanowieniem pracy nad uwolnieniem Mr.Pollarda z więzienia zgodnie z utrwaloną od dawna polityką Konferencji”, powiedział Przewodniczący, Richard Stone i jego zastępca Malcolm Hoenlein, w piątkowym oświadczeniu. „Postrzegamy tę sprawę jako poważny problem humanitarny, ale także kwestię prawną”.

Uwolnienia Pollarda domagają się grupy amerykańskich żydów, które argumentują, że dostał on wyrok znacznie surowszy niż inni sprawcy podobnych przestępstw szpiegostwa. Pollard wyraził również skruchę i podobno cierpi na rozliczne dolegliwości zdrowotne.

W ostatnich latach, ponowny nacisk w jego sprawie, otrzymał wsparcie wielu członków Kongresu, jak też urzędników rządowych.

Konferencja Szefów, główna żydowska grupa o licznych mackach zagłębionych w sprawy polityki zagranicznej, wezwała członków organizacji do pracy nad uwolnieniem Pollarda.

Komentarze amerykańskich internautów do tego artykułu:

Olive Oyl (ukochana Popeye’a) miała chwytliwą wypowiedź, jaka idealnie pasuje do artykułu o zwolnieniu Jonathana Pollarda-„Nie, nie, po tysiąckroć, nie!”, a z tym ja osobiście się zgadzam…

Powinien umrzeć w więziennym szpitalu, tak jak inni szpiedzy nie-żydzi. Nie zapominajmy, za ile istnień ludzkich jest odpowiedzialny. Tego nigdy nie usłyszymy od ludzi o podwójnym obywatelstwie z „Izrael po pierwsze” w tle.

Czy ktoś wie, że ten kawałek g…a bezpośrednio doprowadził do śmierci setek Amerykanów? A co z ich rodzinami?

Ten ZDRAJCA powinien zgnić w więzieniu, DO KOŃCA!

Myślę, że gdyby tego ZDRAJCĘ wypuścili, to wojsko, CIA i inni, mogliby wszcząć bunt!

Weteran US Army, Marc C. Daniele, Hercy, Montana

Dlaczego ten zdradziecki śmieć jest tak ważny dla pasożytów?

Gdyby go zwolnili to, ci, którzy bronią nas służąc w najtrudniejszych warunkach, mogliby się zbuntować. To mówi samo za siebie.

To zdradzieckie g…o jest tak ważne dla pasożytów z powodu jego narodowości, gdyż syjoniści nie zrobiliby tego dla innych szpiegów.

Powiesić Pollarda!

Perfidia Pollarda, warunki życia i majątek, jaki stracił (oraz ten co został przerzucony do ZSRR) stanowią najbardziej katastroficzny przypadek szpiegostwa od czasów Rosenbergów. Cytując Caspara Weinbergera, należało go rozstrzelać.

Dokładnie tak, Pollard nie jest jedyną zdradziecką szmatą w USA…

Możliwe, że tylko Pollard umiałby odczytać swoje zapiski? Może potrzebują go, żeby to wszystko wyjaśnił? Możliwe, że chcą go, żeby wypełnił luki?

Może są jak zapchlony pies, zawsze potrzebują czegoś, żeby się drapać?

Może to wszystko sabotaż, bo szykują się, aby przewrócić następną (9/11) wieżę?

A może mają jakąś manię natręctw z ciężkimi objawami i przemożną potrzebę wiecznego domagania się czegoś

To najgorsze, co może nam się zdarzyć, dlatego my (USA) mówimy: nie

Może on obiecał im, że pokaże gdzie schował arkę przymierza.

Czy wy wszyscy nie wiecie, dlaczego ci żydzi z izraHella tak bardzo go chcą?

DLA POTWORÓW CHODZĄCYCH NA DWÓCH NOGACH ON JEST ŻYJĄCYM ŚWIĘTYM.

Nie wiedzieliście tego?

On ma polisę bezpieczeństwa, czeka na niego po 45.000. $ rocznie za każdy rok pudła, i wiele, wiele więcej, o czym nie wspomnę. To właśnie zrobi dla niego izraHell, ciekawe że izraHell znany jest jako „żydowskie państwo”. Śmieszne, że nie jest znany jako ”syjonistyczne państwo”.

Nie pozwólcie żadnemu z nich na zwolnienie go.

Pollard ma również całe bogactwo informacji, którymi mógłby się podzielić ze swymi przyjaciółmi w ziemi obiecanej (LOL!)

Rok wyborczy to dobry rok na odpłatę I BĘDZIE WOLNY SZYBCIEJ NIŻ PÓŹNIEJ, wierzcie mi!

To będzie ponury dzień, gdy uwolnią tego zdrajcę, ponury dla ciebie i dla mnie, ponury dla USA, lecz cóż za wyczyn dla diaspory.

Krótka nota tytułem przypomnienia postaci Jonathana Pollarda, przy czym, jako zdrajca nie zasługuje nawet na najmniejszą wzmiankę, natomiast w celu wskazania motywów popełnienia jednego z najcięższych przestępstw, jakie zna cywilizowany świat, należy je przypomnieć. Wśród motywów, jakie decydują o zdradzie państwa, narodu, tradycji i podstawowych wartości, czyniących z nas ludzi, wielu zdrajców dokonywało zdrady z pobudek ideowych, mniej czy bardziej wyimaginowanych.

Natomiast Jonathan Pollard zdradził Stany Zjednoczone za pieniądze, o czym dowiedzieć się można nawet z Wikipedii, patrz http://en.wikipedia.org/wiki/Jonathan_Pollard

Cytaty:

„W ciągu kilku dni, w czerwcu a984 r., Pollard zaczął przekazywać zastrzeżone informacje do Selli i otrzymał w zamian 10 tys. $ w gotówce i bardzo kosztowny pierścionek z diamentami i szafirami, jakiego Pollard potem użył jako pierścionek zaręczynowy. Zgodził się również na comiesięczne wynagrodzenie za dalsze szpiegowanie w wysokości 1500 $”.

“Pracownik Kryminalnej Służby Kontrwywiadu Marynarki Wojennej (NCIS), Ronald Olive podejrzewał, że Pollard przekazywał tajne materiały do Południowej Afryki, i wielokrotnie próbował za pośrednictwem osoby trzeciej sprzedać te informacje do Pakistanu. Pollard ukradł również tajne informacje dotyczące Chin Ludowych dla swojej żony, która użyła ich do swoich osobistych interesów biznesowych i przetrzymywała je w domu, gdzie zostały znalezione podczas przeszukania, gdy szpiegowska działalność Pollarda wyszła na jaw”.

“W czasie procesu Pollarda, oskarżenie przedstawiło memorandum obalające twierdzenia, „że oskarżony utrzymuje, że motywy jego czynów były bardziej altruistyczne niż powodowane chęcią zysku”, udawadniając że „ujawniał tajne sekrety oczekując w zamian korzyści finansowych”.

Charles S. Leeper, asystent prokuratora, który oskarżał Pollarda, obalił jego twierdzenia, że to nie pieniądze motywowały go do popełnienia zbrodni szpiegostwa. Leeper udowodnił, że Pollard przyjął 50 tys. $ w gotówce od izraelskich mocodawców i zażądał następnych 30 tys. $ wpłaconych na rachunek w zagranicznym banku. Wpłaty miały być dokonywane corocznie. Pollard przyjął na siebie zobowiązanie do szpiegowania przez okres co najmniej 10 lat i „zgodził się przyjąć dodatkowe 540.000. $ na przyszłe życie w konspiracji”.

Oficjalne zabiegi Izraela w sprawie zwolnienia Pollarda:

Izrael nadał Pollardowi obywatelstwo w 1995 r., lecz publicznie odżegnywał się od tego, że był ich szpiegiem aż do 1998 roku. Grupy izraelskich aktywistów, a także znanych wysoko postawionych izraelskich polityków, lobbowała na rzecz jego zwolnienia. Premier izraelski Netanyahu wyrażał szczególnie silne poparcie dla Pollarda podczas widzenia ze skazanym szpiegiem w więzieniu w 2002 r. Sprawa Pollarda była później łączona ze sprawą Ben-ami Kadisha, innego obywatela USA, który został skazany za przekazywanie tajnych informamcji dla Izraela w tym samym okresie. Kadish zrzekł się amerykańskiego obywatelstwa i ma teraz wyłącznie izraelskie. Zostanie deportowany do Izraela w przypadku, gdy zostanie zwolniony z więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.