Strona główna > Bez kategorii > Przymusowe “planowane rodzicielstwo” dla Etiopczyków w Izraelu

Przymusowe “planowane rodzicielstwo” dla Etiopczyków w Izraelu

Za: marucha.wordpress.com

Haaretz, 11.12.2012

DepoWyjawienie, że władze Izraela [przymusowo] sterylizują kobiety z Etiopii, to kolejny przyczynek do haniebnej historii znęcania się nad bezbronnymi kobietami i społecznościami.

Trudno uwierzyć, że w Izraelu, w roku 2012, kobietom z Etiopii przemocą wstrzykuje się środek antykoncepcyjny Depo-Provera.

Depo-Provera nie jest zwykłym farmaceutykiem przepisywanym w celach antykoncepcji – używany jest bowiem jedynie w ostateczności i z reguły wobec kobiet niedorozwiniętych lub znajdujących się w specjalnych zakładach zamkniętych.

Mimo to, wyniki dochodzenia – które pokazano ostatnio w Izraelskiej Telewizji Edukacyjnej w ramach serii dokumentalnej “Vacuum” dziennikarza o nazwisku Gal Gabay – wykazują, iż środek ten jest wstrzykiwany wielu nowym imigrantom z Etiopii. To nie pierwszy raz, gdy państwo Izrael ingeruje w życie ludzi, którzy mają ograniczone możliwości stawiania oporu.

Oryginalny artykuł (dostęp jest płatny): haaretz.com

Za: http://mondoweiss.net, tłum. gajowy Marucha.

Oczywiście, gdyby kobiety z Etiopii wyposażyć w broń palną, sprawy miały by się zupełnie inaczej. Rozpirzyły by one paroma seriami zarówno urzędników, lekarzy z pielęgniarkami, jak i nasłane na nich oddziały Mossadu i nikt by się już więcej nie ważył wstrzykiwać im byle czego do ciała.
Gajowy dobrze wie, co mówi, bo dopiero co zagrał sobie w taką grę na komputerze.
Admin (Gajowy).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.