Strona główna > Ukraina > Za przykładem św. Serafina

Za przykładem św. Serafina

Diakon Piotr Pachomow o tym, jak zginął w Ługańsku kapłan Władimir Krieslanskij…

a

W centrum Ługańska stoi świątynia p.w. Ikony Matki Bożej Miłującej (ros. „Умиление”).

W czwartek, 31 lipca 2014 r. o godzinie 19.30, po wieczornym nabożeństwie proboszcz świątyni Ojciec Władimir wyszedł na ulicę i skierował się do domu.

Przypomnę, że było to w przeddzień Święta jednego z najbardziej czczonych świętych w Rosji, Serafima z Sarowa, który 1000 dni i nocy modlił się na skale.

Zbliżając się do ulicy Czapajewa, nagle zobaczył na niebie bombowca, który zrzucił osiem 500 – kilogramowych bomb kasetowych (jak się później okazało) na spadochronach. Te bomby wybuchają podczas zbliżania się do ziemi, gdy zadziała odpowiedni czujnik. W ten sposób zwiększa ich działanie niszczące.

Wokoło był gęsto zaludniony obszar, wiele domów mieszkalnych. I czas był taki, kiedy na ulicy dużo przechodniów. Zwykle samoloty strzelają i bombardują albo w nocy, albo wcześnie rano.

Po wybuchu pierwszych dwóch bomb ojciec został ciężko ranny w klatkę piersiową i lewa rękę. Zaciskając ranę w piersi Ojciec Władimir wyszedł z przejścia między domami na ulicy Czapajewa. Ukląkł i zaczął się modlić, żegnając się zdrową prawą ręką.

Pozostałe sześć bomb kasetowych, które spadły na dzielnicę mieszkaniową, nie wybuchły. Wbiły się po prostu w ziemię. Więcej nikt nie zginął.

W ten sposób Ojciec Władimir przygotowywał się na śmierć męczeńską w święto św. Serafima Sarowskiego i skonał, klęcząc na kolanach, tak jak wiele lat przedtem wielki rosyjski Święty.

Zapamiętajcie mordercy: „Krew brata twego głośno woła ku mnie z ziemi!” (Rdz 4, 10).

Spisano ze słów naocznego świadka – dziennikarza Agencji ANNA-NEWS.

Diakon Piotr Pachomow, Moskwa

Tłumaczył Janusz Sielicki

13.10.2014 r.

Z portalu Русская Народная Линия – ruskline.ru:

По примеру преподобного Серафима

http://ruskline.ru/news_rl/2014/08/13/po_primeru_prepodobnogo_serafima

Wojna w Noworosji / 13.08.2014

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *