Strona główna > Świat > Ukraina > Przyjaźń polsko-ukraińska jest fikcją

Przyjaźń polsko-ukraińska jest fikcją

Teraz chcę zahaczyć o polską rzeczywistość w porównaniu z ukraińską. Jako emeryta otrzymuję na Ukrainie, mając prawie 40 lat stażu roboczego i służąc za młodu w wojskowych jednostkach specjalnych – emeryturę 40 euro przy cenach na wszystko prawie krajów skandynawskich. Dziwię się, iż jeszcze żyję.

a1,00

W porównaniu z Ukrainą ceny w Polsce na żywność i ubrania są taniutkie. Polska na razie nie prowadzi wojnę, jak Ukraina. A ta wojna domowa teraz pochłania ponad 10 mln. USD dziennie, co jest kwotą niebagatelną, dla Ukrainy, której gospodarka jest na poziomie krajów niedorozwiniętych.

W porównaniu z Ukrainą mafia polska jest dziecinna, bo oligarchia ukraińska na czelę z prezydentem Poroszenką i premierem Jaceniukiem kontroluje wszystko na Ukrainie. Podatkami są okładane najbiedniejsze warstwy społeczeństwa łącznie z emerytami. Korupcja na Ukrainie postępuje razem z imitacją reform gospodarczych i administracyjnych. I tylko taki prezydent pożytecznych idiotów, jak Komorowski może wspierać obecną Ukrainę w jej banderowskim i mafijnym wcieleniu.

Dla mnie jako mieszkańcu tego skorumpowanego kraju ta władza oligarchii niesie zagrożenie, a nie wyzwolenie. Dlatego przyjaźń polsko-ukraińska jest dla mnie fikcją, która nie wytrzymuje próbę czasu. Teraz jestem w Polsce i mimo wszystko czuję się tu, jak w domu.

Eugeniusz Lubański (Kijów)

Za: http://www.kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2559:lubaski-przyja-polsko-ukraiska-jest-fikcj

Data publikacji: 11.05.2015

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *