Strona główna > Świat > Przygotowanie do III Wojny Światowej ?

Przygotowanie do III Wojny Światowej ?

Czy to przygotowanie do III Wojny Światowej? USA rozmieściły baterie rakietowe „Patriot” pod Warszawą. W ramach polsko-amerykańskich ćwiczeń wojskowych pod Warszawą zostały rozmieszczone amerykańskie baterie obrony przeciwlotniczej „Patriot”, informuje agencja Reuters. W ćwiczeniach wzięło udział około 100 amerykańskich wojskowych i 30 pojazdów wojskowych.

a1

Manewry „Atlantic Resolve” odbywają się na poligonie w pobliskim Sochaczewie, około 50 km od stolicy. Jednym z zadań, które wojskowi będą ćwiczyć w czasie manewrów, jest przerzut  SAM „Patriot”.

Polska, na razie, nie posiada własnego systemu obrony przeciwlotniczej i zamierza, w ciągu najbliższych tygodni, wybrać firmę-dostawcę odpowiedniego systemu.

Oprócz amerykańskiej firmy „Raytheon”, produkującej rakiety „Patriot”, w konkursie na zakup tej broni, uczestniczy także konsorcjum francuskiej firmy „Thales” i europejskiej grupy MBDA z systemami SAMP/T, informuje DW.

Według ministra obrony Polski, Tomasza Siemoniaka, do końca kwietnia będą przyjęte pierwsze rekomendacje w tej kwestii. Twierdzi on także, że to nie jest w żaden sposób związane z obecnymi ćwiczeniami.

Minister podkreślił ścisłą współpracę jego kraju z USA, zauważając, że oba państwa są przyjaciółmi i partnerami już od 16 lat.

„W razie konieczności USA staną mocna po naszej stronie” – powiedział minister w obecności amerykańskiego ambasadora Stevena Mulla. Ten zaś powiedział, że celem ćwiczeń jest „pokazanie, że obietnice amerykańskich sojuszników to więcej niż tylko słowa na papierze” – informuje agencja „Rosbałt”.

Rekordowa obecność

W przeddzień szef polskiego MON, Siemoniak, powiedział, że przez ostatni rok obecność amerykańskich żołnierzy w republice, w ramach rozlicznych ćwiczeń, była rekordowa pod względem liczby i skali.

„To jest sojusznicza odpowiedź na to co się dzieje na wschodzie Europy” – zauważył Siemoniak. W najbliższych miesiącach Polska i USA zamierzają współdziałać w dziedzinie obrony nie mniej aktywnie. „Rok 2015 będzie rokiem licznych polsko-amerykańskich przedsięwzięć” – dodał Siemoniak. „Oczekujemy jeszcze większej ilości amerykańskich żołnierzy i sojuszników w Polsce”.

Za: http://3rm.info/main/55796-podgotovka-k-tretey-mirovoy-ssha-razvernuli-raketnye-kompleksy-patriot-pod-varshavoy.html

Data publikacji: 23.03.2015

Przekład: RX

One thought on “Przygotowanie do III Wojny Światowej ?

  1. Przygotowanie do III Wojny Światowej ?— NO COZ YANKESOM I POLSKO JEZYCZNYM JAK WIDAC TO BARDZO ZALEZY NA WOJENCE ALE TO BARDZO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *