Strona główna > NWO > Apokalipsa > Przezorny zawsze ubezpieczony czyli rzecz o Sanhedrynie, arcykapłanie, ofiarach i III Świątyni

Przezorny zawsze ubezpieczony czyli rzecz o Sanhedrynie, arcykapłanie, ofiarach i III Świątyni

Komentarz: Klikalne odnośniki znajdziemy w źródle artykułu.

Znaczący krok został niedawno podjęty w kierunku przywrócenia Świątyni, gdy na nowo powstały Sanhedryn wybrał rabina, Baruch’a Kahane, jako kolejnego Kohen Gadol, (czyli Arcykapłana/High Priest). Wyboru dokonano zgodnie z zasadą ostrożności w Jom Kipur. Jeżeli warunki polityczne się zmienią, dzięki czemu Żydzi będą mieli dostęp do Wzgórza Świątynnego, prawo Tory będzie wymagać od nich składania ofiar.

a

a

Rabin Kahane jest przekonany, że jeśli to się stanie, serwis Świątynny mógłby rozpocząć się w czasie krótszym NIŻ TYDZIEŃ.  W tym roku widziano już wiele aktywności związanych ze Świątynią: Instytut pod nazwa Świątynia stworzył rejestr kohanim; założył szkołę dla kształcenia ludzi z kasty kapłańskiej zaznajomionych ze szczegółami usług, jakie ma oferować Świątynia; wykonywanie odtwarzań (reenactment) wszystkich świat, w tym szczególnie istotnego święta ofiary Paschy.

Rabbi Baruch Kahane
Rabbi Baruch Kahane

Rabin Kahane jest wybitnym uczonym, kompetentnym w skomplikowanych przepisach dotyczących przedmiotu Usług Świątynnych (Temple Service). Jest on częścią Halacha Berurah Institute, ustanowionego przez rabina Abrahama Izaaka Hacohen Kook, pierwszego Naczelnego Rabina Izraela, która zajmuje się wyjaśnianiem prawa żydowskiego, od jego źródeł talmudycznych (Oral Law) i komentarzy. On odegrał znaczącą rolę we wszystkich odtwarzaniach (reenactments) Usług Świątynnych przeprowadzonych do tej pory.

Rabin Hillel Weiss, rzecznik nowo powstałego Sanhedrynu, wyjaśnił dla Breaking Israel News konieczność wyboru Arcykapłana, NAWET W PRZYPADKU BRAKU świątyni.

Rabbi Hillel Weiss
Rabbi Hillel Weiss

Rabin Israel Ariel, założyciel i i szef Instytutu Świątynia/Temple, jest członkiem Sanhedrynu, ale nie on podejmował te decyzje. Powiedział on dla Breaking Israel News, że „… to było konieczne aby Sanhedryn wybrał Kohen Gadol (Arcykaplana). „Nie potrzeba nam cudownego zdarzenia jak nagłe pojawienie się Świątyni zlatującej z nieba na Wzgórze Świątynne, aby ta decyzja została powzięta”, wyjaśnił rabin Weiss , „Jedyną przeszkodą w wykonywaniu usług Świątynnych dziś jest KWESTIA POLITYCZNA. Gdyby to nagle się zmieniło, a tak się może również zdarzyć, my będziemy zobowiązani do natychmiastowego rozpoczęcia usług świątynnych. Konieczne jest zatem posiadanie kandydata przygotowanego do wypełnienia roli Arcykapłana, zwłaszcza teraz, gdy mamy Kohanim przygotowanych do służby w świątyni. „

„Jest to z pewnością coś, co powinniśmy teraz zrobić, jako religijni Żydzi. Wybór arcykapłana i wszystkie przygotowania do świątynnych usług są micwot (NAKAZAMI), które są naszym obowiązkiem według Tory „, powiedział rabin Ariel.

To nie jest sprawa opinii. Jest napisane wyraźnie w Torze i podobnie jak z każdą z pozostałych micw napisanych w Torze, musimy wybrać Kohen Gadol (Arcykaplana) i zrobić wszystkie przygotowania, niezależnie od tego, czy Świątynia stoi w tej chwili czy nie”. Rabin Kahane był niechętny, aby omawiać decyzję Sanhedrynu . „Być może to nie jest czas, aby wybierać Kohen Gadol. Ofiary nie są wymagane, „powiedział do Breaking Israel News. Jednak, dodał: „To MOŻE SIĘ zmienić z dnia na dzień. W każdym razie jasne jest, że MUSIMY być przygotowani, musimy przygotować kapłanów, aby mieć wszystko gotowe.”

Na pytanie, jak długo to potrwa, aby rozpocząć składanie ofiar, jeśli nagle stałoby się to dopuszczalne, głęboko się namyślił przed odpowiedzią. „Jeśliby rząd zdecydował się na zezwolenie na to, zajęłoby to nam tylko KILKA TYGODNI, aby się przygotować, nawet do tego aby obsłużyć święto Jom Kipur,” powiedział.

„Struktury mogą być tymczasowe i przygotowane z dnia na dzień. Największą przeszkodą jest edukowanie Kohanim, czym już się zajmujemy. Gdy kapłani są gruntownie wykształceni, wybranie Kohen Gadol i nauczenie go tego, co musi wiedzieć aby obsłużyć święto Jom Kippur jest stosunkowo proste i zajmie jeden tydzień. Świątynne Usługi wykonywane przez Kohen Gadol są bardzo wymagające, ale dla wykształconego Kohena, nie jest to zbyt trudne aby się nauczyć jak służyć jako Kohen Gadol „.

a

Rabin Weiss wyjaśnił wagę pchania inicjatyw Świątyni do przodu, nawet wtedy, gdy wydaje się, że ponowne uruchomienie usług Świątyni nie jest sprawą pilną.

„Istnieje wiele przepisów Tory, które nie są ofiarami lub usługami Świątynnymi, ale są jednak zależne od Świątyni i kohanim. Niedawno odtworzyliśmy Omer Wave Ofiarowanie, która ma konsekwencje kiedy Izrael może jeść bieżące zbiory pszenicy. Ponadto my także odtworzyliśmy składanie ofiary z łopatki, szczęki i żołądka wołu dla kapłanów ..”

a

„..Takie uprawnienie ma kapłan w stosunku do ludu, składającego ofiary: z cielca lub sztuki mniejszego bydła oddadzą kapłanowi łopatkę, szczękę i żołądek..” Księga Powtórzonego Prawa 18:3.

„To nie jest tylko część ofiary, ale to również kwestia przepisów koszerności tego co powinniśmy robić dzisiaj,” wyjaśnił rabin Weiss. „Zamiast tego, są one traktowane w dość niejasny, symboliczny sposób.”

Choć wydaje się mało prawdopodobne, że klimat polityczny mógłby się zmienić w przeciągu kilku tygodni, w zakresie niezbędnym dla Żydów, aby ustawić Ołtarz i rozpocząć przygotowania do składania Ofiar na Górze Świątynnej w czasie Jom Kippur, świat może być pewny, że w momencie GDY TE ZMIANY nastąpią, ŻYDZI SA PRZYGOTOWANI … .”

Tłum. Renata

Źródło: http://www.breakingisraelnews.com/74772/sanhedrin-appoints-high-priest-preparation-third-temple/#IO7QzsIkFpxJYbKf.97

P.S. Zobacz także:

NWO: talmudyzacja świata innowierców, część III Sanhedryn

(część I i II do znalezienia na YouTube)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.