Strona główna > Zdrowie > Przemysł raka: 100 miliardów dolarów na leki na raka w samym 2014 roku

Przemysł raka: 100 miliardów dolarów na leki na raka w samym 2014 roku

Jeśli żyjesz w USA, to masz 1/3 szans na to, że będziesz miał raka za swojego życia. Jeśli jesteś mężczyzną, szanse zwiększają się do 1/2. Natomiast prawie każdy w Stanach zna kogoś, kto cierpi na raka, lub kogoś, kto na niego zmarł. Jednakże nie zawsze tak było. W latach 1940 tylko jeden na szesnastu amerykanów mógł mieć raka. Coś się stało, co spowodowało, że liczba zachorowań na raka po prostu eksplodowała, a nowotwór wkrótce przegoni choroby serca i stanie się główną przyczyną śmierci w Ameryce.

WHO oznajmiła, że około 14 milionów nowych przypadków raka co roku jest zdiagnozowanych dookoła świata. Przewiduje się, że liczba nowych przypadków wzrośnie o 70% w ciągu następnych dwóch dekad. Jak to jest możliwe, że miliardy dolarów wydane na badania i postęp technologiczny jak dotąd nie doprowadził do wynalezienia lekarstwa?

W Ameryce na badania nad rakiem wydano więcej pieniędzy, aniżeli na każdą inną chorobę. Wg NBC News, na same leki na raka wydano 100 miliardów w samym 2014 roku. To o 10% więcej niż w 2013. Również więcej o 75 miliardów niż pięć lat temu, jak podaje IMS Institute for Healthcare Informatics.

Instytut przewiduje, że liczba pieniędzy wydawanych na leki na raka będzie rosła o 6-8% na rok.

Nie trzeba więcej mówić, że pewni ludzie niesamowicie się bogacą kosztem czyjejś choroby. NBC News podaje, że dwa nowe leki, które wykorzystują system immunologiczny do walki z rakiem, to Opdivo z Bristol-Myers Squibb oraz Keytruda z Merck’a. Oba są wycenione na 12,5 tysiąca dolarów na miesiąc.

Jeśli zdiagnozowano u ciebie raka i chcesz zawierzyć swoje leczenie systemowi opieki zdrowotnej w USA, to możesz się pożegnać z twoją finansową przyszłością. Pomimo ultra-wysokich kosztów, wciąż wskaźnik przeżywalności nie jest zbyt dobry. Wynosi 65%. Oznacza to, że 35% osób umrze w przeciągu pięciu lat, a w pewnych odmianach raka, wskaźnik ten jest wyższy.

Jak wspomniałem, procent ludzi, którzy mają raka, ciągle rośnie. Można powiedzieć, że przegraliśmy wojnę z rakiem. Na początku zeszłego wieku, tylko 1/20 osób mogła dostać raka. W latach 1940 – 1/16. W latach 1970 – 1/10. Dzisiaj – 1/3.

Jeśli zdiagnozowano u ciebie raka, lekarzom nie pozwolono oferować pacjentom „alternatywnych metod” leczenia. Mają pozwolone tylko oferować te metody, które nakazuje im system. Jedną z nich jest chemioterapia. To koszmar, który wcześniej zabija pacjenta, zanim zabije raka.

Oto, co napisał dr Ralph Moss w książce pt. The Cancer Industry:

W końcu, nie ma żadnych dowodów na to, że chemioterapia w rzeczywistości przedłuża żywotność w zdecydowanej ilości przypadków, a to jest wielkie kłamstwo odnośnie chemioterapii, że istnieje jakieś powiązanie (zależność) między kurczeniem się guza i przedłużaniem życia pacjenta.

Więc dlaczego onkolodzy tak bardzo naciskają na chemioterapię? Cóż, dlatego, że zarabiają na tym ogromne pieniądze.

Wg badań Stevena Levitta and Stephena Dubnera, onkolodzy są jedną z najlepiej płatnych grup lekarzy, ich średni dochód rośnie najszybciej ze wszystkich specjalizacji w branży. Więcej niż połowa ich dochodów pochodzi ze sprzedaży i zarządzania chemioterapią. Onkolodzy czerpią ogromne profity, niekiedy 2/3 ich zarobków pochodzi z leków stosowanych w chemioterapii.

Ten model biznesowy jest zupełnie inny, w porównaniu do innych lekarzy. Leków stosowanych w chemioterapii nie możesz kupić w zwykłej aptece. Onkolodzy kupują je po cenach hurtowych, wyznaczają swoje ceny i wystawiają rachunek firmom ubezpieczeniowym. Ten legalny sposób zarabiania na lekach na raka jest unikalny. Zarabiają pieniądze na lekach, potem przekonują cię, byś je brał, by uratować twoje życie. To OGROMNY konflikt interesów. Sprzedają leki i pobierają opłaty za wprowadzenie ich do twojego organizmu.

System ten jest głęboko skorumpowany. Ale nic się nie zmieni w najbliższym czasie w tej kwestii, bo są zarabiane setki miliardów dolarów.

Na podstawie: http://endoftheamericandream.com/archives/the-big-business-of-cancer-100-billion-dollars-was-spent-on-cancer-drugs-last-year-alone

Opracowanie: Girion

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.