Strona główna > NWO > Kościół i cerkiew > Przemilczane w Polsce poświęcenie przez Franciszka pomnika „Kościół i Synagoga w naszych czasach”

Przemilczane w Polsce poświęcenie przez Franciszka pomnika „Kościół i Synagoga w naszych czasach”

POSOBOROWE  TRANS-JUDEO-CHRZEŚIJAŃSTWO  JEST FAKTEM

Ecclesiae post Concilium

(Ecclesiae post Conciliumlaboribuset)

aa

Tora i Pismo Święte – makieta  projektu   pomnika:   „Kościół  i   Synagoga   w   naszych   czasach”  autor: Joshua Koffman /sju.edu

Pomnik na 50-lecie „Nostra aetate”:

aaa

Rzeźba zatytułowana „Synagoga i Kościół w naszych czasach”

Rzeźba zatytułowana W naszych czasach — jest częścią obchodów 50. rocznicy deklaracji  Nostra aetate  na Uniwersytecie w Filadelfii; nawiązuje do pierwszych słów (sic!) Ewangelii wg św. Marka, rozdz.10

— Została ufundowana przez społeczność żydowską z okazji 50. rocznicydeklaracji Nostra aetate  uchwalonej  na II Soborze Watykańskim  (łac. odpierwszych jej słów:W naszych czasach).

W 1965 r. Kościół w Deklaracji  „Nostra aetate” — odrzucił odwiecznechrześcijańskie twierdzenie, że Żydzi są zaślepionymi wrogami Boga,żyjącymi w duchowych ciemnościach. —  Dokument wzywa do przyjaźni i dialogu między katolikami i Żydami.

Wkrótce  College Saint Joseph został pierwszym amerykańskim Collegemkatolickim, który w odpowiedzi na to wezwanie powołał InstytutStosunków żydowsko-katolickich. 

Rzeźba ma również upamiętnić misję i wkład  Instytutu w dzieło  pojednania.

Na licznych średniowiecznych katedrach widnieją kobiece posągi zalegorycznymi postaciami Kościoła (Ecclesia) i Synagogi  (Synagogue) wcieliłtriumf chrześcijaństwa nad judaizmem.

Ecclesia jest w koronie —  majestatyczna i zwycięska. Synagoga jest przedstawiana z zawiązanymi oczami — bez korony, pokonana.

a11

Bamberg - katedra pod wezwaniem ?w. Piotra i Jerzego z

Eclessia i Synagoga – katedra w Bambergu  pod wezwaniem św.św. Piotra i Jerzego/albumromanski.pl

***

PHILADELPHIA (24 kwietnia) — Uniwersytet Świętego Józefa formalniezlecił miejscowemu artyście Joshua Koffman’owi, by stworzył oryginalnąrzeźbę zatytułowaną Synagoga i Ecclesia in naszych czasach„. Wstępny projekt rzeźby został ukończony,  rozpoczęły się prace nad ostateczną realizacją  pomnika.

Pomnik stoi w centralnym miejscu na terenie kampusu, w pobliżu kaplicySaint JosephMichael.

J. Smith, SJ: — Wstępny projekt pomnika Koffmana został zakończony, rozpoczęto prace nad ostateczną realizacją pomnika.

— „Rzeźba będzie obrazowym przekazem tego, co Franciszek nazwałpodróżą przyjaźni ,  — jaką żydzi i katolicy przeżyli w ciągu ostatnich pięciu dekad„,

Profesor z  Instytutu Studiów Żydowskich  i asystent Dyrektora, AdamGregerman, Ph.D.

Nie możemy się doczekać, kiedy miejscowi  żydzi i katolicy przyjdą razem świętować niezwykłe zbliżenie, jakie się dokonuje.

Artysta rzeźbiarz Joshua Koffman pochodzi  z Filadelfii. Znany zekspresyjnych i dramatycznych dużych rzeźb z brązu. Laureat  wieluwybitnych nagród,   — w tym Alex J. ETTL Grant, John Cavanaugh MemorialPrize oraz pierwsze miejsce w Konkursie Rzeźby Grand Central Akademii.

Studiował na wydziale artystycznym na Uniwersytecie Kalifornijskim wSanta Cruz oraz w Akademii Pensylwanii Fine Arts, gdzie obecnie wykłada.

Ja oczywiście nie mogę się  ukończenia rzeźby która jest symbolemniezwykle wyjątkowego i niosącego ważne przesłanie komunikatu, który jest  kluczowym dla tej niezwykłej okazji,  upamiętniającej historycznąrocznicę,

— powiedział Koffman.

Rzeźba Ecclesia i Synagoga w naszych czasach” jest poświęconanadchodzącemu upadkowi….

(???? — czego lub kogo autor nie mówi… w wersji najbardziej optymistycznej: dotychczasowego rozdziału Kościoła od Synagogi) 

Piątek, 24 kwietnia 2015

27 września 2015 r. — Poświęcenie pomnika przez Franciszka

„SYNAGOGA AND ECCLESIA IN OUR TIME” DEDICATED BY PHILADELPHIA JEWS AND CATHOLICS AND BLESSED BY POPE FRANCIS!

Synagoga i Kościół w naszych czasach

a2

(Od lewejRabin Skórka, dr. Cunningham i Gregerman, pani Adler, panKoffman,  autor rzeźby i Ruby, dr Reedprzed poświęceniem  rzeźby w dniu 25 września 2015 r.

Franciszek   święci   pomnik   Synagoga   i   Kościół   w   naszych   czasach  — Wspólne Przedsięwzięcie SJU   —  żydów i katolików w Filadelfii

Video Dzięki uprzejmości Video Bella Tierce

W niedzielę, 27 września b.r., Franciszek  zatrzymał się na UniwersytecieŚwiętego Józefa. 

— Po przywitaniu  przez władze kampusu, studentów i przywódców religijnych oraz odwiedzających — dokonał poświęcenia nowego pomnika,Synagoga i Ecclesia w naszych czasach„.

Pracę wykonaną w brązie  zainstalowano 25 września na placu przed kaplicą św.  Joseph-Michael J. Smith, SJ,

— pomnik, upamiętnia 50. rocznicę deklaracji Nostra aetate, dokumentu Vaticanum II, który przekształcił relacje między religią katolicką  iżydowską.

***

Tłum. i oprac. m.jasińska

Źródła:

Zobacz też:

oraz

Posoborowie w Polsce dalej utrzymuje głupich gojów w błogiej nieświadomości… ku satysfakcji żydów…  — wszystkie media żydowskie i judeochrześcijańskie zagraniczne już od wiosny zamieszczają relacje z hucznych obchodów 50-lecia deklaracji „Nostra aetate” — w tym o symbolicznym poświęceniu przez Bergoglio podczas pobytu w USA pomnikaSynagoga i Kościół w naszych czasach„…

W Polsce tylko Polska Rada Chrześcijan i Żydów opublikowała program obchodów na całym świecie przez żydów i chrześcijan

Gdyby nie list polskiego episkopatu, katolicy w Polsce w ogóle nie wiedzieliby o ataku na ŁÓDŹ PIOTROWĄ; WSPÓLNE DUCHOWE DZIEDZICTWO CHRZEŚCIJAN I ŻYDÓW – List pasterski Episkopatu Polski z okazji 50. rocznicy „Nostra aetate” |POLECAM!

— MOŻE PRZYNAJMNIEJ NIEKTÓRZY PRZEJRZĄ NA OCZY…

ŚWIETNIE WSPÓŁBRZMI Z TYM LISTEM PASTERSKIM  książka: „Geniusz Żydów na polski rozum” |Polecam! …….. żydowskie OMAMY vide Talmud

— wydana przez rzekomo katolicką FRONDĘ  — jako balon próbny-test na stan resztek zmysłu polskiej katolickiej tożsamości?

Zobacz oficjalny szczegółowy program: Podróż Papieża Franciszka – Kuba i USA 2015/ Za;http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/franciszek_i/podroze/usa-kuba_2015.html

m.jasińska

Za: https://forumdlazycia.wordpress.com/2015/11/24/przemilczane-w-polsce-poswiecenie-przez-franciszka-pomnika-kosciol-i-synagoga-w-naszych-czasach/

Data publikacji: 24.09.2017

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.