Strona główna > NWO > Przełom w „KRK” na temat związków homoseksualnych?

Przełom w „KRK” na temat związków homoseksualnych?

Tak jak lis czekający na właściwy moment, papież Franciszek dał podwaliny, by podjąć wszystkie potrzebne kroki, aby zapewnić pełną akceptację homoseksualizmu w kościele katolickim. Bo przecież, jeśli chcesz zbudować światową religię, musisz mieć szeroką bazę.

papiez_franciszek_640x0_rozmiar-niestandardowy

Dokument Watykanu w poniedziałek mówi, że homoseksualiści mają „dary i cechy do zaoferowania” i spytał, czy katolicyzm może zaakceptować gejów i rozpatrzeć pozytywne aspekty małżeństw tej samej płci.

Rzymskokatolickie organizacja walczące o prawa gejów nazwały ten dokument jako przełom, ale tradycjonaliści stwierdzili, że burzy on tradycyjne wartości rodzinne.

Dokument przygotowany po tygodniu dyskusji 200 biskupów rzekł, że kościół powinien postawić sobie za zadanie znaleźć „braterską przestrzeń” dla homoseksualistów, bez narażania doktryny katolickiej nt. rodziny i małżeństwa.

Homoseksualiści mają dary i cechy do zaoferowania chrześcijańskiej społeczności: czy jesteśmy w stanie powitać tych ludzi, dając im miejsce w naszych wspólnotach? Często chcą spotkać kościół, który oferowałby im przyjazne przyjęcie.

Czy nasze wspólnoty są w stanie dowieść tego, akceptując i doceniając ich orientację seksualną bez zdrady katolickiej doktryny na temat rodziny i małżeństwa?

New Ways Ministry, katolicka organizacja z USA walcząca o prawa gejów powiedziała, że to „duży krok naprzód”, chwaląc jednocześnie za brak słów, które wcześniej były wypowiadane we Watykanie nt. homoseksualistów.

Organizacja z Londynu wyraziła opinię, że to przełom, który przyjmuje do wiadomości, że takie związki mają wrodzoną dobroć i stanowią cenny wkład dla całego społeczeństwa i dobra wspólnego.

Ale John Smeaton, współzałożyciel grupy konserwatywnej „Głos rodziny” twierdzi, że „ci, którzy kontrolują synod zdradzili katolickich rodziców na całym świecie”. Dodał, że „to jeden z najgorszych dokumentów sporządzonych w historii kościoła”.

Mówi się, że kościół składający się z 1,2 mld ludzi powinien widzieć rozwój jego pozycji nt. homoseksualistów jako „ważne wyzwanie edukacyjne” dla globalnej instytucji.

Chociaż kościół nadal twierdzi, że „związki homoseksualne nie mogą być na równi z małżeństwami kobiet i mężczyzn”, to powinien uznać, że są pozytywne aspekty związków tej samej płci.

Bez zaprzeczania problemów moralnych związków homoseksualnych, można zauważyć, że są przypadki, gdzie wzajemna pomoc prowadząca do poświęcenia stanowi szlachetne wsparcie dla życia partnerów.

Papież powiedział, że kościół powinien mieć więcej współczucia dla homoseksualistów, mówiąc: „Jeśli ktoś jest gejem i szuka Boga, to kim jestem, by go sądzić?”.

Kościół naucza, że tendencje homoseksualne nie są grzeszne, natomiast akty homoseksualne tak.

Źródła:

http://www.nowtheendbegins.com/blog/?p=27269

http://news.yahoo.com/vatican-document-challenges-church-change-attitude-gays-114144311.html

Opracował: Girion

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *