Strona główna > NWO > Przekształcenie Wielkiej Brytanii w państwo policyjne

Przekształcenie Wielkiej Brytanii w państwo policyjne

W dniu 29 listopada 2016 roku Jej Wysokość udzieliła królewskiej zgody dla najdalej posuniętego prawa nadzorczego, jakie Wielka Brytania kiedykolwiek widziała, czyli dla ustawy o uprawnieniach śledczych z roku 2016 (lnvestigatory Powers Act; w skrócie IP Act), zwanej potocznie „kartą szpicla”.

a

Ustawa ograniczająca to, co kiedyś uchodziło za podstawowe wolności polityczne, przeszła niemal przy braku publicznej debaty.

Na mocy tej ustawy, która obejmuje najdalej posunięte uprawnienia nadzorcze, jakie kiedykolwiek uchwalono nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale również w którymkolwiek z zachodnioeuropejskich krajów lub w Stanach Zjednoczonych, rząd Wielkiej Brytanii może obecnie robić zgodnie z prawem to, co i tak robił w ciągu ostatnich 17 lat.

Rząd Wielkiej Brytanii może teraz włamywać się do urządzeń w ramach tego, co zostało określone jako „wtargnięcie do wyposażenia”, nawet wtedy gdy obywatele przebywają za granicą.

Dostawcy usług internetowych są obecnie zobowiązani przez prawo do zbierania i przechowywania przez rok szczegółów wizyt ich klientów na każdej stronie i do cichej współpracy z rządem na jego życzenie.

Obecnie dostęp do tych danych ma 48 agencji, w tym Food Standards Agency (Agencja ds. Standardów Żywności), Ofcom (Office of Communications – Biuro ds. łączności) oraz różne służby policyjne.

Źródło: https://www.opendemocracy.net/digitaliberties/phoebe-braithwaite/waking-up-to-uk-s-investigatory-powers-act

Tłum. Nexus

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.