Strona główna > Świat > Przekraczanie linii nakreślonej przez oprawców, czyli jak oprawca kontroluje język opozycji

Przekraczanie linii nakreślonej przez oprawców, czyli jak oprawca kontroluje język opozycji

„Antysemita”.

„Osoba negująca Holokaust” (tzw.Holocaust Denier).

„Teoretyk spiskowy” (tzw Conspiracy Theorist). 

Ludzie zaczynają się powoli budzić do faktu, że używanie tych powyższych wyzwisk jest związane z gwałtownym uciskiem.

Obrzucanie wyzwiskami i oczernianie to BROŃ, KTÓREJ UŻYWAJĄ OPRAWCY, ABY UCISZYĆ OPÓR.

Kiedy ktoś jest oznaczony jako antysemita, negujący Holokaust czy teoretyk spiskowy, itp., to już nie musimy słuchać tego, co ma do powiedzenia. Nie potrzebujesz używać argumentów. Nazwij kogoś ohydnym epitetem, a następnie unikaj go i powiedz innym, aby go unikali.

Zaskakujące jest to, że obrzucanie wyzwiskami często pochodzi z ust tych, którzy (niby) sprzeciwiają się oprawcom. Kiedy pro-palestyńscy działacze nazywają innych pro-palestyńskich aktywistów tymi imionami, wówczas znamy prawdziwą siłę oprawcy. OPRAWCA KONTROLUJE JĘZYK OPOZYCJI.

Kiedy spotkałem się z działaczami divestment w Presbyterian Church (USA) cztery lata temu, byłem zaskoczony, gdy jeden z nich powiedział mi, że możemy TERAZ użyć słowa „okupacja”. Kiedy ruch decyzyjny w PCUSA rozpoczął się ponad dekadę wcześniej, nie było mowy o tym, żeby na określenie tego, co Izrael robił Palestynie użyć tego słowa. Słowo „okupacja” NIE BYŁO DOZWOLONE.

Zapytałem: „Kto tworzy te zasady?”

Odpowiedź miała związek ze strategią, i tymi którzy mogliby zostać obrażeni którzy poparliby ich konkretne cele i tak dalej…

Zasady są samo-tworzone i kierowane przez OPRAWCÓW. Oprawcy dopuszczają małe zwycięstwa, o ile prawda na temat tego, kto utrzymuje oprawców u władzy nie jest ujawniana.

Kiedy na przykład ktoś, na przykład Gilad Atzmon, zaczyna mówić o ideologii stojącej za tymi, którzy uciskają, wtedy ta  sztuczna linia, nakreślona przez oprawców zostaje przekroczona. Wszystkie siły są następnie uwalniane, aby obrzucić wyzwiskami nie tylko pana Atzmona, ale każdego, kto może dać mu nawet przestrzeń do obrony przed takimi atakami.

Tymczasem masowe morderstwa trwają, podczas gdy kościoły w Ameryce albo cieszą się z tego, albo satysfakcjonują się  mniejszymi celami, które NIE BEDA URAŻAĆ WRAŻLIWOŚCI OPRAWCÓW, albo, jak w większości przypadków, pozostają całkowicie milczące.

Myślę, że ludzie zaczynają się powoli budzić do faktu, że obrzucanie wyzwiskami związane jest z gwałtownym uciskiem i że obrzucanie wyzwiskami mówi o wiele więcej na temat tego kto to robi, a nie tego kogo obrzucają wyzwiskami.

 Następnym krokiem jest SERCE lub ODWAGA.

Jeśli zamierzamy zdemontować oprawcę i  demontujemy ich KONTROLE nad przebiegiem dyskusji, to musimy zaakceptować to, że my także będziemy obrzucani wyzwiskami, gdy udostępnimy przestrzeń tym, którzy przekraczają linię nakreśloną przez oprawców.

Może to wpłynąć na naszą reputację, naszą pracę, nasze środki do życia.

Ale to nic w porównaniu z tym, co dzieje się z naszymi siostrami i braćmi w Gazie w 70. rocznicę trwającego Nakba.

Jak pisze pan Atzmon: „Teraz WSZYSCY JESTEŚMY PALESTYŃCZYKAMI „.

John Shuck

Tłum. Renata

Źródło: https://www.shuckandjive.xyz/2018/05/we-are-all-palestinians-now.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 6 = 16