Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Przeglądarka internetowa Firefox Mozilli zmierza ku cenzurze

Przeglądarka internetowa Firefox Mozilli zmierza ku cenzurze

Jakiś czas temu Google całkowicie zeszło na złą drogę. Rozpoczęły się więc poszukiwania innej przeglądarki w celu ucieczki przed złymi mocami kierującymi Chromem.

Wielu ludzi zwróciło się ku Firefoxowi Mozilli, organizacji z chlubną historią wspierania wolności słowa i swobodnego dostępu do informacji.

Teraz także Mozilla przeszła na ciemną stronę mocy. Zawarła zmowę z wrogimi siłami, przepychając „Inicjatywę na rzecz poufności informacji” („Information Trust Initiative”), która blokuje niezależne źródła informacji na poziomie przeglądarki, faworyzując gigantyczne koncerny medialne takie, jak CNN, czyli szamba pełne świadomie fałszowanych newsów.

Nie ma w tym nic zaskakującego. The Mozilla Foundation promowała też tak zwaną „neutralność sieci”, całkowicie oszukańczą agendę, według której technologiczni giganci zapewniali, że nikomu nie zostanie odebrany dostęp do źródeł informacji, z jakich chce korzystać. Ale dzisiaj jest kompletnie jasne, że ci giganci w praktyce mogą zablokować każdą platformę, błyskawicznie odcinając kanały wszystkim użytkownikom, robiąc pośmiewisko ze swojej deklaracji o „neutralności sieci”.

Które przeglądarki są zatem lepszymi alternatywami? Istnieją przynajmniej dwie dobre do natychmiastowego sprawdzenia:

• BRAVE – zarządzana przez wolnościową grupę wspierającą małe niezależne serwisy informacyjne (zawiera nawet mechanizm do dokonywania mikropłatności)

• VIVALDI – zarządzana przez małą niezależną grupę bez żadnych powiązań z finansowaniem publicznym lub Agencją Bezpieczeństwa Narodowego (National Security Agency; w skrócie NSA).

Czas porzucić Firefoxa. Podobnie jak inne gigantyczne koncerny Mozilla będzie nadużywać i wykorzystywać swoją dominującą pozycję na rynku, aby kontrolować to, co czytamy, oglądamy i czego słuchamy. Czegoś takiego można spodziewać się po Google’u, YouTubie, Twitterze i Facebooku. Teraz można dodać do tej listy również Firefoxa Mozilli.

Źródło: https://www.naturalnews.com/2018-08-15-mozilla-firefox-goes-all-in-for-evil-pushes-corporate-news-collusion-to-silence-independent-media.html

Tłum. Nexus

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *