Strona główna > Świat > Przegląd wydarzeń

Przegląd wydarzeń

Polska

SZANOWNI  KONFEDERACI,

Apele, marsze, protesty, wystąpienia gdziekolwiek organizowane w sprawie ustawy 447 są niewątpliwie szlachetne, ale nie mają żadnej mocy sprawczej. Zasadne zatem byłoby:

1 – zobowiązać MSZ, Premiera i Prezydenta do wydania oświadczenia w języku polskim i angielskim przytaczającego przepisy polskiego  Kodeksu Cywilnego* i przesłania go do państw sygnatariuszy Deklaracji Terezińskiej, członkowskich UE, Departamentu Stanu i Prezydenta USA.

2 – Zobowiązać  wszystkie działające na terenie Polski stowarzyszenia, fundacje i organizacje pozarządowe do podpisania deklaracji lojalności wobec państwa polskiego jeśli chcą prowadzić swą działalność. Odmowa jednoznacznie wyklucza daną organizację z możliwości działania i pobytu na terenie Polski.

3 – Zobowiązać posłów i senatorów  do zaprzestania finansowania wszelkich antypolskich instytucji z pieniędzy polskich podatników, przypominając im jednocześnie, iż dotychczasowa praktyka przeczy treści ślubowania, jest aktem zdrady interesu państwa i narodu.

*Art. 935. §3. W braku małżonka spadkobiercy i krewnych powołanych do dziedziczenia z ustawy spadek przypada Skarbowi Państwa jako spadkobiercy ustawowemu (Kodeks Cywilny Spadki).

Art. 25 §2. Gdy zobowiązanie dotyczy nieruchomości, podlega ono państwu, w którym nieruchomość jest położona ( Prawo Międzynarodowe, Zobowiązania).

Art. 34. W  sprawach spadkowych właściwe jest prawo ojczyste spadkodawcy z chwili jego śmierci (Prawo Prywatne Międzynarodowe).

Świat

Ukraina

O Ukrainie obserwatorzy europejscy mówią, że jest krajem gdzie jedni oddają głosy, zaś inni je liczą. Na firmamencie  rywalizacji o najwyższe stanowisko w tym państwie pojawili się Czekoladowy Król, Gazowa Księżniczka i Komediant. Naiwnością byłoby kusić się o prognozy, choć z dostępnych danych wynika, że P. Poroszenko uzyskał 18% głosów, Zeleński 18% i J. Tymoszenko – 14% poparcia. W 2-ej turze J. Tymoszenko jako polityczny przeciwnik aktualnego Prezydenta najprawdopodobniej przekaże swoje głosy na rzecz Zeleńskiego. Poparcie P. Poroszenki wynika z presji wywartej na aparat administracji i wojsko.

https://www.jta.org/quick-reads/jewish-comedian-is-top-vote-getter-in-first-round-of-ukraines-presidential-election

Wielka Brytania

Brexit jako wynik referendum miał nastąpić 29 marca b.r. i miał być oznaką odzyskania suwerenności państwa traktując ten dzień  jako święto niepodległości. Prześcigające się w pomysłowości mnożenia warunków wyjścia z Unii parlamentarzyści doczekali się w opinii społecznej etykietki gremium zdrady narodowej. Dało to asumpt do milionowego protestu ulicznego w Londynie, gdzie poza banerami BREXIT pojawiły się także napisy FREXIT.

N. Farage porównał unijne warunki wyjścia Wielkiej Brytanii z UE do Traktatu Wersalskiego, który poza obligatoryjnymi odszkodowaniami ( w tym przypadku nienależnymi składkami ) niektóre państwa zostały pozbawione części swego terytorium. W przypadku Wlk. Brytanii wyjście miałoby oznaczać rezygnację z obszaru Irlandii Północnej, bowiem ustanowiona zostałaby z nią nowa granica.

Wasalizacja Albionu ma zakończyć się 12 kwietnia. Zniecierpliwiony przywódca E. Macron postrzegający Wielką Brytanię jako destruktora jego dalekowzrocznych snów o wielkiej Europie, otwarcie nalega na rychłe pozbycie się tego enfant terrible.

Izrael

Rabin Mordechai Persoff z  Ośrodka Edukacji Mikdash wdraża zapowiedź pojawienia się nowej monety z popiersiem króla Cyrusa i D. Trumpa. Moneta ma uwiecznić wspaniałomyślność D. Trumpa w uznaniu Jerozolimy jako światowej stolicy religijności w 70 rocznicę powstania Izrael. Złocony krążek ma wartość $70, oraz  dodatkowo bita posrebrzana moneta o wartości $50 są określane jako monety świątynne. Jej zakup traktowany jest jako obowiązek.

Ambasada amerykańska przeniesiona została już do Jerozolimy z 50 osobowym personelem.

http://en.hamikdash.org.il/about/we-need-your-support/the-temple-coin/

Jola

One thought on “Przegląd wydarzeń

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.