Strona główna > Świat > Przegląd wydarzeń

Przegląd wydarzeń

Polska

– Działaczka Unii Wolności, później Prawa i Sprawiedliwości, sprawująca tymczasem pieczę nad pogłębieniem  liberalizacji polskiego szkolnictwa Anna Zalewska została uznana przez ZNP za kasjerkę. Obie strony za nieważne mają akceptowane minimum programowe  produkujące półanalfabetyzm, im tylko pieniążki doskwierają. Za taką postawę szanujący się nauczyciel powinien złożyć rezygnację ze związku. Następnie powinien zadbać o gwarancję autonomii w zakresie realizacji czynności zawodowych, przy założeniu, że uzyskał dyplom uczelni przygotowujący do wykonywania zawodu. Ministrowi i biurokratom wara od dyktowania form doskonalenia zawodowego.

Pasożytnicze i zdemoralizowane związki zawodowe przyssane do państwowych instytucji zżerają bezpowrotnie ogromne pieniądze działając na szkodę ich żywiciela. Pora je wyrzucić z hukiem by jako niezależne istniały za pieniądze swoich członków. Ochroną interesów nauczyciela jest dbałość o prawo do wykonywania zawodu zgodnie z przygotowaniem i sumieniem.

– Przedwyborcze wizyty, gospodarskie spotkania, konwencje,  które pochłaniają ogrom środków wszystkich podatników są festiwalem obietnic. Ciekawe, że zamiast entuzjazmu budzą reakcje politowania, pukanie się w czoło, bądź złośliwe komentarze. Ludzie mają na tyle obycia z rozmaitością środków przekazu, że zastanawiają się jak ci wszyscy moderniści transformujący kraj i obywateli posługują się „wycieczkami ku społeczeństwu” rodem z połowy minionego stulecia jakby nie mieli mediów. Chyba, że oni też już nie wierzą mediom nawet własnym.

– Nowa partia powstała na czas sezonu ma czytelny program: poniżej pasa i nic więcej. Chętnie postawię na program walki z głupotą. W końcu jeśli legalnie działa cenzura pod hasłem zwalczania mowy nienawiści, to powinno być miejsce dla zdrowego rozsądku. Ależ to obnaży króla.

Świat

Francja

– W 18 sobotę trwających we Francji protestów żółtych kamizelek poza policją i żandarmerią na ulicach pojawiły się transportery opancerzone. Do zradykalizowania tłumów wykorzystane były osoby wyraźnie prowokujące starcia, ubrane w stroje moro lub widywane wcześniej jako gromadki podpalaczy i wandali w czarnych strojach, zakapturzone, z chustami zasłaniającymi twarz.

Przed kolejną sobotą, 23 marca, doszło do dymisji na stanowisku szefa policji, z argumentem, że wobec agresji tłumów  należy zastosować radykalniejsze środki. Nowy szef ogłosił, że wszelkie zgromadzenia w dotychczasowych miejscach spotkań będą nielegalne; za łamanie postanowienia będzie kara finansowa. O czym nowy szef nie wspomniał, a co miało miejsce, poza policją, żandarmerią zaangażowano 5000 żołnierzy z bronią automatyczną. E. Macron wydał zalecenie możliwości użycia broni w przypadku zagrożenia życia. Czyjego – Bóg raczy wiedzieć.

Ten scenariusz coraz bardziej przypomina Polakom dzień gdy w TVP zamiast dobranocki dla dzieci  był generał dla dorosłych.

USA

– D. Trump niedawno ogłosił światu, że Jerozolima staje się stolicą Izraela, więc amerykańska ambasada zostanie przeniesiona tamże. Wkrótce  w trybie rozporządzenia wykonawczego Wzgórza Golan uznane zostaną za  terytorium Izraela.  Projekt jest w Senacie, ale wiedzący o wszystkim wcześniej politycy izraelscy już mówią, że za tydzień sprawa ich obecności będzie przesądzona. W ostatni weekend odbywało się doroczne spotkanie AIPAC (lobby izraelskie), a w poniedziałek (25.03) prezent dla Netanyahu legalizujący dotychczasową okupację Wzgórz ma być gotowy. Zastanawiające z jaką prostotą przychodzi aktualnemu Prezydentowi USA przestawiać granice, sojusze, nominować władze w innych niż własny kraj, okupację uznać za legalną. Jak tak na chłodno patrzeć na tę postać i zachowanie, to jakby Kaligula z Neronem wcielili się w jednego.  A jak tam mur na południu Stanów?

Wenezuela

– Minister Spraw Wewnętrznych Wenezueli poinformował o aresztowaniach członków grup przestępczych posiadających znaczne ilości broni oraz środków pieniężnych pochodzących z zagranicy a przeznaczonych na finansowanie bojowników z Kolumbii. Szef sztabu J. Guido – Roberto Morero, był przywódcą jednej z tych grup. Inspiracją  za tę działalność obarczani są politycy amerykańscy: Pompeo, Bolton i Abrams. Byłoby to zgodne z wytycznymi D. Trumpa: „odebrać im pieniądze, którymi sfinansuje się im rewolucję angażując obce oddziały”. Rząd amerykański uznał, że Morero jest więźniem politycznym, którego należy zwolnić (nie ruszamy naszych). Typowa mentalność oderwanych od rzeczywistości, którzy własne przestępstwa nazywają walką o wolność. Informację  tę opublikowała prasa francuska.

https://www.youtube.com/channel/UC_ClYrAtDNAGy5J0N-AwBNw

Wielka Brytania

– Zatopieni w rozważaniach nad brexitem, kłamstwach, unikach i pozorach negocjacji, politycy w Brukseli i Londynie doprowadzili do sytuacji, w której społeczeństwo zdecydowało, by z  tygla chaosu przejść wzorem Francji w stan nieposłuszeństwa obywatelskiego, a w procesie wyborczym stawiać na dobrego gospodarza dbającego o interes państwa i obywateli. Torysi na takie zaufanie nie zasłużyli.

Na 30.03.b.r. oznaczający dzień po rozwodzie z UE na mocy wyniku referendum, władze brytyjskie zapowiedziały pokaźne ćwiczenia wojskowe z udziałem 10 000 żołnierzy z 13 krajów, 35 krążowników, 5 łodzi podwodnych, 59 samolotów. W społecznym odbiorze taki gest nie jest wbrew słowom rzecznika Ministerstwa Obrony „rozsądnym krokiem w obronie pokoju”, co potwierdzają nastroje w pozostałych krajach UE.

Jola

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.