Strona główna > Świat > Przegląd wydarzeń

Przegląd wydarzeń

Polska

Rząd rozważa ułatwienia we wprowadzeniu technologii 5G. Oznacza to wyłączne poparcie dla zagranicznego przemysłu i firm telekomunikacji z jednoczesnym odrzuceniem troski o zdrowie człowieka i dobrostan środowiska naturalnego. Ten mechanizm powtarza się jak polityczny refren, a polega na zaniżaniu wszelkich norm,  aby gwarantować zyski obcemu kapitałowi.

Ot, psiakość, solidarność z wyborcami. Polecana lektura apelu naukowców do Komisji UE i jej odpowiedź.

Konfederat JKM na swym blogu gawędził z internautami. Zapytany co sądzi na temat autonomii Śląska dziarsko odparł, że wszystkie regiony powinny być autonomiczne, nie tylko Śląsk.  Niezmiennie też bronił celowości sprywatyzowania wszystkiego, bo prywatna instytucja jest jakby lepiej zarządzana.

Gratulacje! Na bazie i po linii skoro założeniem docelowym UE jest rozbicie państw na regiony. 

Wlk. Brytania

Brexit zdawał się dyżurnym tematem tygodnia wszystkich mediów. Cokolwiek wymiernego ma się wokół tej sprawy zdarzyć pokaże 29 marca. W toku dyskusji telewizyjnej, dziennikarz Peter Galloway mocno krytykowany za brytyjskie kaprysy i chaos w Unii szkodzące pozostałym państwom członkowskim odparł: „Ciekaw jestem ile krajów pozostałoby w Unii, gdyby nie nałożone finansowe kary za odejście”.

10/10

Niemcy

Pokazany przez CNN list adresowany do ambasadora USA w Niemczech, Richarda Grenella, nakazywał mu opuszczenie Niemiec pod groźbą śmierci. Niemiecka policja potwierdziła fakt zaznaczając, że powiadomiła FBI o tym fakcie.

Grenell uchodzi w kraju gospodarzy za osobę kontrowersyjną  – przestrzegał Niemcy przed dalszą realizacją gazociągu z Rosją, wdrażaniem chińskiej technologii jak też kontraktami handlowymi z Iranem.

Dyplomata pełni swą funkcję w Niemczech od maja 2018 roku. Dał się poznać jako osoba polaryzująca politykę do tego  stopnia, że z początkiem 2019 r. zapowiedziane zostały protesty wobec jego osoby. Policja niemiecka przyznała, że udaremniła wydarzenie pod hasłem „Odpłacimy wielkiemu Grenellowi”.

Tymczasem fabryka Forda tnie zatrudnienie w Niemczech o 5000 stanowisk. Nieokreślona liczba miejsc pracy ulegnie redukcji w Wlk. Brytanii. Znany producent aut przeprowadza restrukturyzację swoich europejskich przedsiębiorstw.

Węgry

Od stycznia 2019 r. obowiązuje kategoryczny zakaz przekraczania granicy Węgierskiej z Serbią przez migrantów. Wzmocnione patrole, megafony, wysokie ogrodzenie zwieńczone drutem kolczastym, kamery na długości 174 kilometrów. Migrujące kobiety, dzieci powyżej 14 lat i mężczyźni mogą liczyć, na czasowy pobyt w kontenerach do transportu oceanicznego. Wszyscy przebywający  dotychczas w obozach zostaną przeniesieni, a obozy zlikwidowane. Takie warunki mają działać zniechęcająco.

Można? Można.

Jola

One thought on “Przegląd wydarzeń

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.